Як вибрати хлібопічку для дому: види та характеристики
У цій статті розповідаємо, як вибрати хлібопічку для дому з урахуванням технічних характеристик, основних та додаткових функцій. Розглядаємо популярні різновиди моделей, обговорюємо переваги та недоліки кожного з варіантів, а також розбираємося, що краще — хлібопічка чи мультиварка.
Що таке хлібопічка та як працює
Хлібопіч призначена для випікання хліба та приготування інших хлібобулочних виробів: кекси, паски, булочки, багети, пироги, короваї, основа на піцу та інше. Вам необхідно лише завантажити всі інгредієнти та вибрати програму. Далі хлібопічка працює за наступним алгоритмом:
- Заміс тіста відповідної консистенції.
- Нагрів ємності, щоб тісто «підійшло».
- Повторне замішування тіста, що піднялося.
- Припинення замісу та очікування, поки тісто «підійде» вдруге.
- Випічка з урахуванням рекомендованого рецептурою температурного режиму.
- Підтримка тепла готового хлібобулочного виробу після закінчення програми.
Види хлібопічок
Хлібопічки відрізняються формою, габаритами, технічними характеристиками та функціональними можливостями. Спочатку розберемося, які бувають хлібопічки на вигляд:
- Горизонтальні. Найбільш поширений різновид, тому відрізняється широким розмаїттям моделей та доступною ціною. Комфортні в роботі пристрої, які за один цикл можуть спекти два буханці хліба. Характеризуються багатим вибором програм та великою потужністю. Щодо недоліків, то тут можна відзначити значне споживання електроенергії.
- Вертикальні. Компактних розмірів екземпляри, які підходять для розміщення на малогабаритних кухнях. У таких хлібопічках можна випікати високий хліб. Переваги моделей: невеликі габарити, незначне споживання електроенергії, доступна вартість. Недоліки: мала або середня потужність.
- Округлі та овальні. Такі хлібопічки дозволяють спекти не тільки хліб округлої форми, а й інші смачні хлібобулочні вироби: пироги, кекси, паски, короваї. Серед переваг моделей відзначають багатий вибір програм. А ось до недоліків можна віднести відносно невеликий вибір моделей та завищену вартість, якщо порівнювати з горизонтальними та вертикальними модифікаціями.
Як вибрати хлібопічку за характеристиками
Які бувають хлібопічки — розібралися. Далі розповідаємо, яку обрати хлібопічку з урахуванням характеристик, оснащення, комплектації, додаткових особливостей.
Габарити хлібопічки
Представлені на ринку види хлібопічок відрізняються габаритними розмірами: компактні, середні, великі. При цьому вага пристрою може змінюватись від 4 до 7,5 кг. Великогабаритні зразки призначені для великих кухонь, а маленькі — для компактних. Також невеликі хлібопічки легко сховати в кухонну шафку або взяти з собою на дачу. Розраховані на випікання великих буханців хліба пристрої призначені для стаціонарного розташування на кухонній поверхні — враховуйте цей момент при виборі хлібопічки.
Розмір та вага хліба
Рекомендований термін зберігання домашнього хліба — не більше 2–3 діб. У процесі замісу тіста не використовуються добавки та речовини, які призначені для штучного збільшення терміну зберігання готового продукту. Тому при виборі хлібопічки необхідно враховувати обсяг ємності — від цього значення залежать розмір та вага хлібобулочного виробу. Так, для сім'ї з двох дорослих осіб достатньо хлібця вагою 600–800 г. А ось великому сімейству з 4–5 персон знадобиться буханець хліба вагою 1300–1500 г.
Малогабаритна модель випікає хліб вагою до 450–680 г. Якщо ж необхідна техніка для великого сімейства або домашньої міні-пекарні, варто дивитися модифікації, які призначені для випікання хліба вагою 700–1000 г і більше.
Форма хліба
Традиційно буханець хліба має прямокутну форму, яку прийнято називати «цеглинка». Тож раніше хлібопічки комплектувалися формою під такий хліб. Сьогодні, коли асортимент техніки різноманітніший, покупці можуть підібрати модель з ємністю квадратної, округлої або овальної форми. Відповідно, свіжоспечений хліб може бути як прямокутним, так і круглим або овальним, витягнутим у довжину або висоту.
Матеріал відерця для випічки
Хлібопічка оснащується ємністю з гладкою та рівною внутрішньою поверхнею, антипригарним покриттям. Антипригарне покриття запобігає прилипанню тіста до стінок посуду та, як результат, виключає можливість пригорання хліба або іншої випічки.
Випускають хлібопічки із вбудованою чашею або знімним відерцем. Останній варіант вважається більш безпечним та зручним у користуванні. А ось вбудована незнімна чаша — це високий ризик травмування та отримання опіків при витягуванні свіжоспеченої здоби.
Що стосується матеріалу, то відерце для випічки може бути виготовлене з наступних матеріалів:
- Алюміній — поєднання міцності та легкості. Якщо правильно користуватися таким відерцем, захищати від механічних пошкоджень, не кидати і не вдаряти, воно прослужить тривалий період.
- Нержавіюча сталь — поєднання якості, міцності та вартості. Але ціна трохи вища за алюмінієві ємності. Такі пристрої витримують тривалі і постійні навантаження.
Матеріал корпуса
Сам корпус пристрою може бути пластиковим або металевим. Хлібопічки з пластиковим корпусом коштують дешевше і представлені в широкій різноманітності кольорів: білий, чорний, чорно-білий, червоний, жовтий, бірюзовий та інші варіанти. Пластик легко очищається від забруднень, але вважається менш міцним та практичним матеріалом.
Якщо шукаєте міцну, надійну та довговічну хлібопічку, то оптимальним рішенням буде варіант із корпусом із тонкого металу. Єдиний недолік такої зовнішньої поверхні — відбитки пальців та інші сліди на металевому покритті. Такі хлібопічки зазвичай сірого або сріблястого кольору, відтінку нержавіючої сталі.
Потужність хлібопічки
Давайте розберемося, яку обрати хлібопічку за потужністю. Від цього параметра залежить швидкість випікання хлібобулочних виробів. Тож чим вища потужність, тим більше споживання електроенергії та, як наслідок, вища сума у платіжках за комунальні послуги.
Залежно від модифікації потужність хлібопічки варіюється від 450 до 1600 Вт. Але для домашнього користування, щоб замішувати тісто і випікати хліб, достатньо пристроїв на 450–800 Вт. Високопотужні зразки купують для обслуговування великої сім'ї або організації домашньої міні-пекарні.
Диспенсер
Наявність невеликого відсіку або контейнера в кришці пристрою дозволяє в процесі замісу тіста додавати додаткові інгредієнти: великі спеції, насіння, горіхи, родзинки, сухофрукти, шматочки шоколаду та інше. Такий відсік/контейнер називається диспенсером, а подача компонентів може здійснюватися вручну або автоматично.
Знімна кришка
У деяких сучасних моделях кришка знімна, що дозволяє без проблем завантажувати інгредієнти, витягувати свіжий хліб. У пристроях із цільною кришкою значно вищий ризик отримання опіку. Якщо вибрали модель зі знімною кришкою, обов'язково перевірте, чи правильно та добре вона прилягає у закритому стані.
Рівень шуму
Вибираючи хлібопічку для сім'ї, враховуйте рівень шуму, що виробляється під час роботи. Зазвичай найдешевші модифікації створюють сильний шум, чим порушують спокій домочадців. Особливо важливим є це питання для сім'ї з маленькою дитиною. Оптимальними вважаються пристрої, шумність яких не перевищує позначки 60 дБ.
Система управління
Які бувають хлібопічки за способом керування? Виробники випускають хлібопічки з механічним та сенсорним керуванням. Перший варіант передбачає наявність звичайних поворотних регуляторів та кнопок. Така система надійна та проста в експлуатації, принцип дій інтуїтивно зрозумілий будь-якому користувачеві.
Пристрої з сенсорною панеллю — сучасніші модифікації, які часто доповнює підсвічування клавіш. Така панель легко та швидко очищається від різних засмічень. Однак сенсорне керування має деякі недоліки, наприклад, під час роботи випадковим торканням руки можна збити або змінити виставлені параметри.
Віконце і дисплей
Якщо хочете купити хорошу та зручну у використанні хлібопічку, розгляньте варіант з віконцем. Розташоване на кришці техніки невелике віконце дозволяє спостерігати, як відбуваються процеси замішування тіста та випікання. А наявність дисплея дає змогу відстежувати кожен етап та контролювати час до закінчення роботи пристрою.
Кількість програм випічки
Ціна хлібопічки залежить від кількості програм, що підтримуються. Бюджетні моделі мають кілька робочих режимів, які включають базові програми: замішування тіста, випікання хліба. Сучасні хлібопічки відрізняє ширший функціонал: кількість програм може коливатися від 10 до 24. Зазначимо найпоширеніші:
- заміс дріжджового/бездріжджового тіста різної консистенції;
- режим «Стандартний» — повний цикл роботи від замісу тіста до випікання;
- режим «Прискорений» — зменшений удвічі процес приготування хліба;
- режим «Випічка» — програма для випікання хлібобулочних виробів за рецептами з книги, передбаченої комплектом постачання;
- режим «Французький багет» — випічка хліба з м'якою серединкою і хрусткою смаженою скоринкою.
При виставленні параметрів користувач може встановити ступінь піджаристості скоринки: світла, середня, темна.
Додаткові функції
Кількість та різноманітність допоміжних програм та режимів допоможуть визначитися, як обрати хлібопічку з потрібними функціями. Додаткові програми хлібопічки:
- програми «Житній хліб» та «Бородинський хліб»;
- програма «Солодка випічка»;
- програми «Випічка кексів» та «Випічка пасок»;
- програма «Хліб із добавками»;
- програма «Варення»;
- програма Gluten Free, яка передбачає випічку без використання олії;
- випікання з рисового або гречаного борошна;
- випікання з борошна грубого помелу;
- замішування тіста для піци.
Деякі ультрасучасні багатофункціональні хлібопічки можна використовувати для приготування каш, супів, йогуртів та інших кисломолочних продуктів, але й вартість таких агрегатів відповідна.
Також до додаткових опцій відносять підтримку температури, що дозволяє зберегти здобу теплою протягом 1–3 годин. У деяких модифікаціях передбачено можливість запам'ятовування налаштувань. Так, при випадковому стрибку або відсутності електрики хлібопіч автоматично відновить роботу, виставляти наново параметри немає необхідності.
Відкладений старт
Завдяки опції відкладеного старту, яка передбачена у більшості сучасних хлібопічок, спекти свіжий хліб можна до вказаного часу. Необхідно лише завантажити інгредієнти, вибрати програму та задати параметри початку роботи. Залежно від моделі відкласти старт можна максимум на 10–15 годин.
Комплект поставки
Незалежно від бренду та характеристик моделі, базова комплектація передбачає наявність самої хлібопічки, однієї або кількох робочих чаш, лопатки для замішування тіста, інструкції із застосування. Також виробники часто включають у комплект поставки додаткові гаки та насадки, книгу рецептів, де вказано час випікання та детально прописано процес.
Безпека
Сучасна побутова техніка для кухні має захист від перепадів напруги в електромережі. Також більшість моделей мають захист від перегріву: коли пристрій нагрівається до максимально можливої температури, відбувається автоматичне вимкнення.
У хлібопічках передбачено опцію захисту від дітей. Під час роботи відбувається блокування кришки та панелі керування, щоб дитина не могла змінити налаштування або випадково отримати опік.
Що краще: хлібопічка чи мультиварка
Тепер давайте розберемося, що краще — хлібопічка чи мультиварка. Попри зовнішню схожість, пристрої відрізняються цільовим призначенням. Хлібопіч — це техніка для замісу тіста, випікання хліба та інших хлібобулочних виробів. Мультиварка призначена для приготування перших та других страв, десертів, гарячих закусок та інших продуктів. Деякі сучасні мультиварки мають окрему програму, яка має назву «Випічка хліба». Однак за якістю та смаком такий хліб суттєво поступається хлібобулочним виробам із хлібопічки. Якщо бажаєте приємно дивувати домочадців запашною здобою та хлібом із смачною піджаристою скоринкою та ніжним м'якушем, тоді однозначно беріть хлібопіч. Навіть духовка не порадує таким хлібцем, як хлібопічка!
Тепер ви знаєте, як обрати хлібопічку, щоб у домашніх умовах випікати смачний та свіжий хліб, пишні пироги та запашні кекси. А представлений у каталогах нашого інтернет-магазину асортимент дозволить підібрати оптимальну за характеристиками та функціональністю модель. Також не забудьте підписатися наш Телеграм-канал та розсилку новин — ми завжди раді поділитися цікавими оглядами, корисними порадами та анонсами новинок, організувати цікаві розіграші з актуальними подарунками.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: