Хлібопічка: як працює, як користуватися та що вміє
Розповідаємо, що таке хлібопічка, як вона працює і що вміє готувати, окрім хліба, в домашніх умовах.
Раніше процес випікання хліба забирав майже весь день. Потрібно було замісити тісто, залишити його на якийсь час, потім випікати в певних умовах: не можна було створювати протяг або гриміти дверима, адже тісто могло не зійти. З електричною хлібопічкою готувати хліб стало простіше, вона може зробити все сама:
- замісити тісто;
- випече за необхідної температури;
- створить оптимальні умови для випікання.
Сучасні хлібопічки дозволяють випікати хліб на будь-який смак. Тепер у будинку завжди буде свіжоспечений корисний хліб!
Що таке хлібопічка
Хлібопічка - це невеликий прилад із чашею, всередині якого лопатка-мішалка, що дозволяє пекти хліб та готувати інші корисні страви в домашніх умовах. Як працює хлібопічка? На вигляд вона нагадує мультиварку, а принцип роботи дуже простий: потрібно всього лише помістити в чашу всі необхідні інгредієнти, закрити кришку і включити потрібну програму. Великою популярністю в Україні користуються хлібопечі Горіння, які мають широкий набір функцій та програм.
Що можна готувати в хлібопічці
У хлібопічці готують дріжджовий або бездрожжевий хліб, білий, пшеничний, гречаний та будь-який інший. Цей прилад також використовують для приготування кексів, а в хлібопічці Кенвуд є навіть спеціальний режим для цього. Також у хлібопічці можна готувати бісквітні вироби, запіканки та паски. Деякі моделі вміють випікати бездрожжевий хліб, тому якщо ти стежиш за фігурою, то ця функція саме для тебе. Також можна знайти хлібопіч із функцією випічки безглютенового хліба – актуально для діабетиків.
У модельному ряду хлібопічок можна знайти ті, які вміють робити бородинський хліб або хліб грубого помелу. Ти не повіриш, але в хлібопічці можна навіть приготувати джем, пастилу чи варення! Так, деякі хлібопічки вміють і це, зокрема хлібопічки First, тому ти завжди зможеш порадувати свого внутрішнього ласуна.
Як бачиш, хлібопіч вміє багато всього. З таким пристроєм ти завжди зможеш радувати рідних та близьких смачною, а головною свіжою випічкою.
Процес випікання займає багато часу. Але варто пам'ятати, що хлібопічка готує сама, а ти можеш тим часом займатися своїми справами. Після завершення процесу випікання піч видає звуковий сигнал. Потім краще витягнути хліб, щоб він охолонув.
Чаша для випікання
Місткість, як правило, має прямокутну форму із закругленими краями. Її роблять із спеціального антипригарного матеріалу, тому не треба боятися, що виріб підгорить. Деякі хлібопічки мають два види чаш: одну велику для хліба, а другу для інших видів виробу. Об'єм ємності залежить від розміру хліба, який планується випікатися, тому роль відіграють особисті уподобання.
У комплекті також йде один або кілька тістомісів. Добре, коли є додатковий – тоді навіть якщо загубиться один, то не доведеться купувати другий. Деякі виробники додають спеціальні форми для багетів, що дозволяє готувати хліб різної форми. Такі можна знайти в хлібопічках Мулінекс та інших виробників.
З чого печемо в хлібопічці
Для того, щоб приготувати хліб у хлібопічці, потрібно взяти борошно, цукор, сіль, воду та дріжджі. Рідше потрібно масло та молоко. У приготуванні важливо чітко слідувати рецепту, щоб усе вийшло. Важливо приділяти увагу деталям, без знання яких результат може засмутити. Наприклад, сіль краще класти на протилежний бік від дріжджів, інакше хліб може не піднятися. При використанні великої кількості зерен буханець вийде розсипчастим, а якщо покласти мало жирів, то скоринка вийде гумовою. А для тих, хто хоче самостійно приготувати хліб, але не хоче “заморочуватись” у магазинах продаються спеціальні суміші для випікання різних видів хліба.
Апельсиновий хліб у хлібопечі: рецепт
У хлібопічку потрібно налити свіжий сік трьох апельсинів, додати одну столову ложку вершкового масла, дві ложки меду. Також потрібно насипати ложку солі та ¾ чашки білого борошна. Додати цедру апельсинів, сік яких ми вичавлювали, дві склянки насіння і 1,5 ч. ложки сухих дріжджів. Для початку приготування включи програму "Білий хліб" або "Норма".
Функції хлібопічки
- У хлібопічці можна місити тісто для піци, млинців, і, звичайно ж, хліба – білого, чорного, гречаного та іншого.
- Створювати оптимальні температурні умови, щоб тісто підійшло.
- Робити хліб із травами чи іншими добавками. Додаткові інгредієнти завантажуються в спеціальний контейнер, а в процесі приготування хлібопічка самостійно подаватиме додаткові інгредієнти, щоб вони рівномірно розподілилися.
- Підрум'янити вироби, що випікаються. Це можна відрегулювати у спеціальних налаштуваннях.
Більшість хлібопічок мають понад п'ять програм, і кожна модель комплектується набором рецептів з інструкціями. Наприклад, хлібопіч може бути оснащений функціями:
- швидка випічка;
- підтримка температури;
- таймер відстрочення старту;
- випікання пшеничного хліба;
- дієтичний кекс.
Хлібопічки різних виробників оснащені різними програмними режимами та функціями. Ти завжди знайдеш, що приготувати. Також у комплекті обов'язково знайдеш мірну склянку та ложку – щоб точно відміряти потрібний об'єм.
Додаткові параметри
Ціна на хлібопічку залежить від того, що вона вміє. Наприклад, таймер дозволяє встановити час випікання самостійно. Може, ти знаєш якийсь особливий рецепт, за яким хліб потрібно випікати довше і він вийде смачніший? Тоді просто встанови таймер для своєї смачної випічки. Є хлібопічки з функцією відстрочки старту, з якою можна перенести старт більш комфортний час.
Захист від дітей – корисна функція хлібопічки для мам та бабусь, які весь свій час проводять із дітьми. Кришка пристрою блокується, тому дитина відкрити її не зможе.
Підтримка температури - після закінчення готування температура підтримуватиметься протягом певного часу. Ти можеш навіть встановити рівень піджарювання скоринки – зробити її світлою чи темною.
Хочеш прокидатися від вишуканого аромату свіжого хліба? З хлібопічкою ти зможеш випікати найсмачніший хліб високої якості, радувати рідних та близьких. Також хлібопічка зможе стати чудовим подарунком бабусі чи мамі.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: