Зволожувач повітря: який вибрати
Питання, як вибрати зволожувач повітря актуальне і влітку, і взимку. Через спеку або роботу обігрівачів повітря в приміщенні втрачає вологу, яка потрібна для здорової обстановки. Головні недоліки пересушеного повітря — сухість у носі, пил на меблях, пересушена шкіра, а віруси та алергія так і норовлять оселитися у вашому організмі. З сухим повітрям у будинку ненадовго допоможе впоратися вологе прибирання, полив кімнатних рослин, провітрювання, але дійсно ефективним рішенням для постійної підтримки потрібного рівня вологи в кімнаті стане покупка зволожувача повітря. Розповідаємо, які типи зволожувачів повітря існують і як вибрати потрібну модель для спальні, дитячої чи вітальні.
Види зволожувачів повітря
Головне завдання зволожувача — додати вологи в повітря, зробити це можна різними способами: шляхом природного випаровування, за допомогою пари та ультразвукового впливу на воду. Залежно від принципу роботи виділяють три види зволожувачів повітря:
Далі докладно розповімо про кожен вид зволожувачів повітря та розберемося, який із них краще вибрати.
Зволожувачі з природним випаром
При регулярній роботі зволожувача в квартирі стає менше побутового пилу, покращується самопочуття, підвищується імунітет, знижується ризик захворіти на ГРВІ, проходить безсоння. І отримати такий результат допоможе навіть традиційний прилад.
Традиційні зволожувачі працюють за рахунок холодного випаровування вологи. Для них підходить вода із водопроводу. Вбудований вентилятор проганяє повітряний потік через зволожений картридж. При зміні швидкості обертання вентилятора можна налаштовувати інтенсивність зволоження. Традиційні пристрої утримують відсоток вологості на комфортному рівні, не дають повітрю перезволожуватись. Вони вважаються найбезпечнішими та надійнішими. Переваги природних зволожувачів:
- Пара не гаряча, тому пристрій досить безпечний.
- Повітря не перезволожується, оскільки відсутнє примусове вироблення пари.
- Мінімальне споживання енергії під час роботи навіть у великих приміщеннях — споживаючи 18-20 Вт енергії, такі прилади можуть зволожувати площу 45-55 кв.м.
- Відсутність білого нальоту на меблях, що часто буває при використанні ультразвукових моделей.
- Не потрібно використовувати фільтровану воду.
До недоліків природних зволожувачів відноситься не дуже висока продуктивність, шум під час роботи та великі габарити. Також вам періодично доведеться міняти фільтри, а це додаткова витрата грошей.
Зволожувач з гарячою парою
Такі зволожувачі переробляють рідину на пару. У паровий зволожувач потрібно набрати рідину, вона розігрівається, після чого випаровується та насичує повітря мікрочастинками води. Якихось складних функцій тут немає, тому й ціна невелика.
Переваги зволожувачів з гарячою парою:
- Безпека. Зволожувач автоматично припиняє роботу, коли у бачку закінчується вода. Прилад не ввімкнеться, якщо він погано закритий. Щоб уникнути випадкових опіків об стінки, вони виконані з термостійкого пластику.
- Універсальність. Зволожувач з гарячою парою можна використовувати як інгалятор — просто додайте необхідні аромамасла або трави.
- Зручність. Девайс оснащений індикатором, який дозволяє контролювати кількість рідини, що залишилася. За рахунок відкидної ручки можна зручно переносити зволожувач з одного місця до іншого.
Мінуси таких зволожувачів: є ризик обпектися гарячим струменем пари.
Ультразвуковий зволожувач
Такі зволожувачі працюють за рахунок високочастотних коливань, які збивають воду у мікрокраплі. Вентилятор захоплює повітряний потік із кімнати, після чого розсіює хмару назад.
Головний плюс у тому, що це тихі зволожувачі, які найчастіше вибирають у дитячі кімнати та спальні. Якщо шум від приладу все ж таки вам заважатиме, то можна вибрати зволожувач повітря з режимом Sleep. Так прилад працюватиме супертихо та економитиме енергію. Багато моделей оснащені гідростатом, що дозволяє підтримувати певний рівень вологості. Якщо води немає, то гаджет автоматично вимкнеться. Деякі зволожувачі підтримують віддалене керування через смартфон, що дуже зручно.
Серед мінусів відзначимо відсутність фільтра, тому потрібна лише дистильована або заздалегідь профільтрована вода. Інакше на меблях може з'явитися білий наліт через мінеральні солі, що містяться у воді. Ультразвукові зволожувачі підходять тільки для зволоження повітря та не можуть використовуватися для ароматерапії.
Як вибрати зволожувач повітря правильно
Для квартири
Щоб вибрати зволожувач повітря в квартиру не для кімнати відпочинку, де зазвичай спите, а для кімнати, де ви просто приємно проводите час з друзями, граючи в настілки або з сім'єю за переглядом фільму, найкращим варіантом стане парова модель. Такий прилад голосніше за ультразвукові моделі, але продуктивніше і ефективніше показує себе в роботі. Великий плюс — можливість керування зі смартфона, що робить процес експлуатації простим та зручним.
Для дитячої
У дитячу краще вибрати ультразвуковий зволожувач. Він працює тихо, не заважає дитині відпочивати. До того ж вода в ньому не нагрівається, що робить його безпечним для дітей. Багато пристроїв мають гідростат і функцію автоматичної підтримки заданої користувачем вологості, так вам не доведеться постійно стежити за пристроєм.
Для спальні
Для спальні також краще вибрати ультразвуковий зволожувач завдяки його тихій роботі. Коли ви спатимете або просто захочете почитати книжку, він не заважатиме вам своєю гучною роботою.
Який побутовий зволожувач краще
Немає єдиної правильної відповіді на питання, який зволожувач повітря кращий. Всі вони мають свої переваги та недоліки, які ми перерахували вище. Приємно те, що виробники пропонують зволожувачі з різними функціями на будь-який бюджет: недорогі моделі з мінімальним набором функцій та преміальні зволожувачі з великими можливостями для великих приватних будинків. Тому підібрати підходящий варіант не складе труднощів.
Додаткові функції зволожувачів
Практично всі сучасні зволожувачі мають низку додаткових функцій. Вирішуючи, який зволожувач повітря краще, зверніть увагу на такі можливості:
- Віддалене керування. Пристрій підключається до смартфону через Bluetooth і керується через фірмову програму виробника.
- Іонізація. Зменшує вміст у повітрі пилу та шкідливих мікроорганізмів. За рахунок цього значно знижується ризик розвитку алергії та вірусних захворювань.
- Ароматизація. У деякі прилади можна додавати водорозчинні ароматизатори. У корпусі зволожувача є спеціальний відсік, у який заливають ароматизатори.
- Таймер. Функція дозволяє встановити час роботи зволожувача.
- Захист від дітей. Блокує робочу панель зволожувача від випадкового натискання та скидання встановлених налаштувань.
- Захист від увімкнення без води. Щоб зволожувач не працював всуху та не вийшов з ладу, виробники встановлюють датчики рівня води або захист відключення.
Як вибрати зволожувач повітря за площею приміщення
Щоб зрозуміти, як правильно вибрати зволожувач повітря для вашої кімнати, потрібно знати її площу. Так, для приміщення площею 20 кв.м підійде зволожувач на 4-5 літрів. Для кімнати 30 кв.м оптимальним вибором буде модель на 6-7 л.
Тепер ви знаєте, як правильно вибрати зволожувач за функціями, з урахуванням особливостей та площі приміщення. У нашому інтернет-магазині представлені моделі на будь-який бюджет, до того ж зараз діють знижки. Підписуйтесь на наші новини, щоб бути в курсі всіх новин та отримувати ще більше корисної інформації.
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: