Що краще: очищувач чи зволожувач повітря?
Очищувач чи зволожувач повітря — що краще для здорового клімату в будинку? Адже в повітрі витає безліч бактерій, пилу та патогенних мікроорганізмів. Саме вони найчастіше стають причинами захворювань, особливо у зимовий період. До того ж з початком опалювального сезону повітря у приміщеннях пересушене, що також негативно позначається на здоров'ї. Ситуацію можна виправити за допомогою комбінації приладів: зволожувачів та очищувачів повітря, які в ідеалі потрібно мати в будинку разом, але якщо у вас обмежений бюджет та необхідно зупинитися на одному пристрої — Stylus.ua підкаже, що краще купити: зволожувач чи очищувач повітря.
Що являє собою очищувач повітря
Як неважко здогадатися з назви, очищувач повітря — це прилад для очищення повітря в приміщенні. Його головний обов'язок — ліквідація забруднень, шкідливих мікроорганізмів та неприємних запахів, які перебувають у навколишньому середовищі. Зовні вони мають просту конструкцію, що складається з набору фільтрів та вентилятора, які послідовно очищають повітря.
Залежно від конфігурації, пристрій може бути від одного до п'яти фільтрів. Відповідно, чим більше, тим прилад працює ефективніше. Стандартна модель очищувача повітря включає три фільтри, спрямовані на:
- глибоке чищення — видалення великих забруднень (волосся, вовни, пилу);
- нейтралізацію запахів — тютюнового диму, запахів кухні тощо;
- тонке очищення повітря — затримання мікрочастинок бактерій, алергенів.
Різновиди очищувачів
У нашому магазині представлені різні види очищувачів з різними принципами роботи, вони можуть бути:
- Електростатистичними. Використовують металеві пластини, які притягують забруднення за рахунок створення статистичного поля.
- Фотокаталітичні. Розкладають токсичні домішки, що витають у повітрі, та окислюють їх, застосовуючи джерело світла.
- Вугільними. Їхня основна діяльність спрямована на боротьбу із запахом шляхом поглинання дрібних частинок газу. Можуть використовувати касети із вугільними гранулами.
- НЕРА-очисники. В основу їхньої роботи закладено однойменні фільтри. Поглинають до 99% дрібного сміття, повертаючи назад очищене через систему повітря.
- Ультрафіолетові. Використовують короткочасне випромінювання для дезінфекції та знищення патогенних мікроорганізмів.
- Водними. Здатні «мити повітря» завдяки тому, що пил, що осідає всередині, змивається водою в спеціальний піддон.
Переваги пристроїв, що очищають повітря
За допомогою очищувача можна швидко повернути свіжість та гігієнічність приміщенню, відновити якість повітря. Прилад дозволяє ефективно усунути небезпечні для людини компоненти, пил, шерсть, пісок, плісняву, продукти життєдіяльності кліщів, які є агресивними алергенами.
Інші переваги очищувачів повітря полягають у їх здатності:
- нейтралізувати осідання аерозолів (дезодорантів, спреїв);
- видаляти випари побутової хімії (порошків, засобів для чищення);
- боротися із запахами свійських тварин;
- прибирати відкладення грибкових спор (що надходять із кондиціонера, вологих приміщень).
Таким чином, встановлення очищувача повітря здатне зменшити схильність користувача до алергічних реакцій і буде вкрай необхідна, якщо в будинку є маленькі діти (особливо немовлята) і люди з захворюваннями дихальної системи.
Що таке зволожувач повітря?
Сухе повітря шкідливе не тільки для людини, але і згубне для кімнатних рослин. З настанням опалювального періоду проблема ускладнюється. На відміну від очищувача, зволожувач відноситься до іншого типу кліматичного обладнання, являючи собою прилад для підвищення вологості повітря в приміщенні та підтримці на оптимальному рівні.
Крім моделей із прямим призначенням, є зволожувачі з функцією очищення, нагрівання та охолодження повітря, нейтралізації шкідливих домішок, збагачення середовища різними компонентами. Класичний прилад складається з ємності, в якій знаходиться резервуар з водою, та основи, але трапляються й інші види конструкцій. Зволожувачі так само компактні, як очищувачі, випускаються у різному дизайні, формі, забарвленні.
Види зволожувачів
Як і у випадку з попереднім приладом, зволожувачі відрізняються принципом роботи та технологією розпилення вологи, що дозволяє розділити їх на три основні типи:
- Ультразвукові. Вода з резервуара потрапляє на пластину, що вібрує, де під впливом високочастотного звуку розщеплюється на бризки. Практично безшумно працюють, але вимагають затоки якісної та обов'язково відстояної води.
- Парові. Вода в камері нагрівається до кипіння і під дією тиску випускається у вигляді гарячої пари. Після википання всієї рідини прилад вимикається. Корисний поєднанням функцій освіжувача та інгалятора, але не рекомендується для встановлення в приміщеннях з дітьми, адже розігрітий струмінь може спричинити опіки.
- Традиційні. Можуть використовуватися для зволоження та ароматерапії. Грунтуються на холодному випаровуванні води під впливом вбудованого вентилятора. Вважаються найбільш економічним, екологічним та безпечним способом підвищити вологість у будинку.
Переваги пристроїв, що зволожують повітря
Недостатня кількість вологості в повітряній масі здатна викликати респіраторні захворювання, що вражають верхні дихальні шляхи та носову порожнину, що особливо небезпечно для дітей. Також необхідність у зволожувачі пояснюється небезпекою сухого повітря викликати погіршення зору, «зневоднення» шкіри та волосся.
Дія випарника здатна «пом'якшувати» середовище та благотворно впливати на дихальну систему. Переваги зволожувача повітря пояснюються його здатністю:
- нагрівати та охолоджувати повітря;
- нейтралізувати сторонні мікроорганізми;
- очищати повітряне середовище від пилу;
- підтримувати комфортну вологість для меблів та рослин;
- регулювати рівень вологості за допомогою гідростату;
- розпорошувати капсули для ароматерапії (у деяких моделях).
Що краще: очищувач з функцією зволоження або зволожувач з функцією очищення
Для тих, хто, як і раніше, не визначився, що краще: зволожувач або очищувач повітря, існують альтернативні варіанти, що поєднують функції обох приладів. Наприклад, деякі очищувачі можуть бути оснащені функцією зволоження. Вони прості та зручні у використанні, а вибір режимів здійснюється на панелі керування. Їх перевагою є підвищена спрямованість на боротьбу з алергенами у вигляді завершення очищення вологим режимом.
Зволожувачі з функцією очищення є «універсальними солдатами», які поєднують два апарати. Вони переробляють атмосферні маси природним шляхом: брудне і сухе повітря всмоктується всередину, проходить через фільтри і повертається стерильно-чистим завдяки тому, що пил осідає на їх лопатях і змивається водою. Недоліком такого пристрою може бути лише вища вартість.
Також у розпорядженні користувачів, які бажають покращити якість повітря в приміщенні, різні осушувачі та кліматичні комплекси, але це вже ідея для наступної статті, а в цій ми докладно розібрали, чим відрізняється зволожувач повітря від очищувача.
Тож, що краще: очищувач або зволожувач повітря — якщо у вашому будинку є люди, які страждають від алергії, маленькі діти і тварини — придивіться до очищувачів. Якщо ж ви відчуваєте втому, зниження працездатності, сонливість або багато часу проводите за комп'ютером — краще купити зволожувач. А найпідприємливішим можна заглянути до нашого інтернет-магазину та пошукати варіанти 2 в 1.
Автор: Дар'я Даниленко, копірайтер Stylus.ua
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: