Як вибрати кондиціонер
Як вибрати кондиціонер, щоб він рівномірно охолоджував приміщення, був простим у монтажі та легким у керуванні? Розповідаємо, на які характеристики звернути увагу та як грамотно заощадити на покупці. Щоб простіше зорієнтуватися в асортименті, пропонуємо вивчити типи та характеристики кондиціонерів..
Типи кондиціонерів
Перед тим як вибрати кондиціонер, розберемося із класифікацією. З'ясуємо, чим моноблочні моделі відрізняються від спліт-систем та кому підходить касетний варіант. Визначимося з моделлю для приміщення з урахуванням типу встановлення та потужності. Також дізнаємося про практичну користь додаткових функцій, наприклад, підігрів, зволоження, озонування повітря.
Залежно від конструкції кондиціонери бувають двох типів:
- Моноблочні складаються з одного блоку, тому, як правило, коштують дешевше. Такі моделі бувають віконні та мобільні, встановлюються просто та швидко. За функціональністю вони частіше поступаються спліт-системам.
- Спліт-системи — двоблокові: один блок встановлюють усередині приміщення, другий зовні. Таке обладнання складніше в монтажі, але є величезний вибір моделей, детальніше про які розповімо нижче.
У спліт-систем є різновид — мультиспліт-системи. Вони мають один зовнішній блок, до якого приєднуються кілька внутрішніх. Наприклад, ви встановили спліт-систему у вітальні та вивели зовнішній блок на вулицю, а до нього підключили внутрішній блок у вітальні, спальні та дитячій.
На перший погляд, це здається зручно та економно. Стіна не захаращена блоками з боку вулиці, а замість трьох зовнішніх ви купили один. Насправді обладнання обійдеться в таку ж ціну, а встановлення в 1.5-2 рази дорожче, бо дроти та магістралі коштують недешево. Ще один мінус — при поломці зовнішнього блоку перестануть працювати всі внутрішні. Врахуйте це під час вибору.
Але переваг у мультиспліт-систем набагато більше, ніж недоліків:
- легко об'єднати кілька різних внутрішніх блоків та підлаштуватися під готовий дизайн приміщення;
- низьке споживання електроенергії;
- дуже тиха робота майже без шуму;
- індивідуальні параметри мікроклімату для кожного приміщення;
- простота в обслуговуванні;
- легше зберегти інтер'єр будівлі.
Основні види кондиціонерів мають свої підвиди. В них також потрібно розібратися, щоб, наприклад, не купити модель, яку не можна встановити без підвісних стель.
Моноблочні кондиціонери
Моноблочні кондиціонери діляться на мобільні та віконні:
- Віконні — монтують в отвір у шибці або врізають у стіну, якщо вона не товста. Це шумні моделі, тому їх встановлюють у побутових приміщеннях, де проводять мінімум часу. Бюджетні моделі працюють тільки на охолодження, а дорожчі — і на обігрів. Головні переваги: низька ціна та високий коефіцієнт корисної дії.
- Мобільні встановлюють на підлозі. Це єдиний тип кондиціонера, який вийде самостійно підключити. Такі моделі встановлюють біля вікна, щоб легше було відводити шланг, яким назовні виходить гаряче повітря. Це шумні та дорогі моделі, але вони незамінні, коли немає можливості чи необхідності встановити стаціонарне обладнання. Це найкращі кондиціонери для дачі, куди періодично приїжджають у теплу пору року, орендованої квартири чи офісного кабінету.
Спліт-системи
Спліт-системи поділяються на п'ять типів:
- Настінні підходять для будь-якого приміщення, якщо є можливість повісити обладнання на стіну. На ринку є різні варіанти за потужністю, які впораються з охолодженням 15-70 м².
- Касетні спліт-системи також монтують за підвісною стелею і закривають декоративними ґратами. Такі моделі купують для великих приміщень — офісів, кафе та ресторанів, просторих віталень, наприклад, у приватному будинку. Там, де потрібно 2-3 стандартні кондиціонери, впорається один касетний.
- Підлогово-стельові — компактне обладнання глибиною 18-25 см. Його встановлюють внизу стіни. Повітря рухається нагору, потім стелиться по стелі і вздовж стін. Плюс таких моделей у тому, що холодні потоки поступово заповнюють простір і не дмуть на людей. Підлогово-стельові кондиціонери потужністю 7,5-15 кВт підійдуть для приміщень 75-150 м2, де немає можливості встановити блок на стіну. Наприклад, засклені зовнішні стіни кафе та магазинів. Моделі 2-3,5 кВт ідеально охолоджують кімнату 20-35 м².
- Колонні спліт-системи на вигляд нагадують холодильник. Для квартири такий варіант не підходить — це громіздкі та дуже потужні кондиціонери. Їх частіше використовують у напівпромислових приміщеннях або там, де немає можливості встановлення на стіну (музеї, холи готелів, історичні будинки тощо).
- Канальні — монтуються за підшивну або підвісну стелю. Охолоджене повітря подається через спеціальні димарі. Один пристрій охолоджує невеликий офіс або квартиру на 4-5 кімнат за рахунок потужності 12-25 кВт. Купувати канальну спліт-систему для однокімнатної чи маленької двокімнатної квартири не раціонально.
Як вибрати кондиціонер для квартири
Перед тим як вибрати кондиціонер для квартири або приватного будинку, розглянемо характеристики, від яких залежить рівень шуму, якість охолодження і можливості приладів.
Тип компресора та рівень шуму
У побутових кондиціонерах переважно встановлюють компресори двох видів, які впливають рівень шуму.
- Звичайний — надійний, тому що стійкий до перепадів напруги в мережі. Працює на увімкнення та вимкнення при досягненні встановленої температури. Коштує дешевше, але споживає більше електроенергії, шумніший у роботі.
- Інверторний — тихий та економний варіант. При досягненні заданої температури не відключається, а переходить на знижені обороти. Такі моделі в середньому споживають на 30% менше електроенергії та майже не шумлять. Але для інверторних приладів потрібно купити реле напруги або ДБЖ (джерело безперебійного живлення), тому що вони чутливі до перепадів електромережі. Інверторні моделі працюють краще, але важливо вибирати кондиціонер із гарною якістю складання.
Перед покупкою послухайте, як кондиціонер працює на повній потужності. Якщо такої можливості немає, вибирайте модель із рівнем шуму до 30 дБ.
Потужність та продуктивність
Як вибрати кондиціонер, який охолоджує приміщення рівномірно? Все просто, якщо врахувати потужність приладу та квадратуру кімнати. Обчислити оптимальну потужність будь-якого приміщення нескладно.
Формула підбору кондиціонера площею проста: 1 кВт = 10 м². Наприклад, ваша вітальня 30 м². Ділимо квадратуру на 10 і отримуємо значення 3 кВт. Саме стільки кВт бере кондиціонер для охолодження 30 м².
Додаткові функції
Перед тим як вибрати кондиціонер, подумайте, які функції вам важливі, крім охолодження. Якщо купити більш дорогу модель, то не доведеться додатково витрачатися на осушувачі, іонізатори, зволожувачі, обігрівачі та захаращувати простір.
Який кондиціонер найкраще підійде для вашого будинку чи офісу багато в чому залежить від додаткових опцій:
- вентиляція — повітря циркулює не всередині приміщення, а із забором з вулиці за рахунок припливної вентиляції, що збільшує концентрацію кисню;
- фільтрація — очищення повітря від пилу та алергенів за рахунок наявності спеціальних фільтрів;
- зволоження/осушення — підтримує оптимальний мікроклімат, не дає з'явитися і розмножуватися плісняві та грибку;
- обігрів — працює за принципом обігрівача, але зверніть увагу на максимально допустиму низьку температуру за вікном;
- іонізація — насичує повітря негативно зарядженими іонами для підвищення імунітету, поліпшення сну та метаболізму;
- самодіагностика — при неполадках або критичних значеннях прилад вимкнеться та висвітить на дисплеї код помилки;
- автоочищення — допоможе позбутися забруднювачів, які осідають на теплообміннику та виділяють неприємні запахи;
- таймер — встановлення часу, після якого кондиціонер відключається.
Наші поради допоможуть вам швидко вирішити, який кондиціонер вибрати для дому. У нашому каталозі представлений великий асортимент кліматичної техніки для різних завдань та умов, а сезонні знижки дозволять заощадити кошти при купівлі. Якщо залишилися питання, звертайтесь до менеджерів за допомогою та консультацією. Підписуйтесь на розсилку новин, щоб завжди бути в курсі новинок, акцій і розпродажів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Як вибрати вентилятор для дому: ТОП-7 2024
- Рейтинг кондиціонерів 2024: ТОП-7 найкращих моделей
- Як впоратися зі спекою у 2024 році: ТОП лайфхаків для українців
- Автономне електропостачання: що це та як підключити в будинку чи квартирі
- Віялові відключення світла в Україні: як підготуватися та пережити 2024 рік