Як впоратися зі спекою у 2024 році: ТОП лайфхаків для українців
Хоч і кажуть, що у природи немає поганої погоди, але літня спека змушує багатьох почуватися не особливо комфортно. В результаті цього спостерігаються проблеми зі здоров'ям, зниження працездатності та просто погіршення настрою плюс додамо сюди стрес від війни в Україні, постійні відключення світла. Що ж робити та як упоратися зі спекою? Пропонуємо вам кілька простих, але дуже дієвих лайфхаків, які підкажуть, як охолодити кімнату влітку, як знизити температуру в приміщенні без кондиціонера, як пережити спеку та не втратити характерного для українців почуття гумору та віри у світле майбутнє.
Як врятуватися від спеки вдома
Сховатись від спеки вдома – непогана ідея, здавалося б. Але що робити, якщо вдома дуже жарко влітку, наприклад, через аномальну температуру повітря, відсутність світла, непрацюючий кондиціонер. Пропонуємо кілька простих, проте корисних способів, які допоможуть хоч трохи, але врятуватися від спеки вдома.
Штори, жалюзі, сонцезахисна плівка
Закрийте вікна, особливо з південного боку, щільними шторами, щоб запобігти проникненню сонячних променів у приміщення. Також можна використовувати штори-блекаут або щільні жалюзі. В якості додаткового захисту від УФ-променів рекомендуємо сонцезахисну плівку для вікон.
Замініть лампочки
А ви знали, що звичайні лампи розжарювання сильно нагріваються та підвищують температуру повітря? Тому якщо хочете врятуватися від спеки вдома, то обов'язково замініть усі лампочки розжарювання на LED-лампи.
Вимкніть електроприлади
Навіть непрацюючі, але підключені до мережі електроприлади виробляють енергію та тепло. Щоб виключити додатковий теплоносій, просто відключіть його від мережі.
Вологе прибирання
Зменшити температуру повітря вдома та одночасно позбутися пилу допоможе вологе прибирання. А надійними помічниками у цій справі будуть акумуляторні пароочисники та пилососи.
Охолоджуйте тіло
Приймайте душ кілька разів на день. Якщо води немає через відсутність електрики, то можна скористатися мобільним душем. Також частіше вмивайтеся, змочуйте прохолодною водою ліктьові суглоби та мочки вух.
Як охолодити кімнату влітку
Сьогодні, коли часто вимикають світло, багато хто задається питанням, що робити, якщо спекотно і немає кондиціонера. Кондиціонер, який не працює, або його відсутність – не означає кінець світу, якщо знати кілька лайфхаків, які допомагають охолодити кімнату влітку.
Вентилятор
Чи допомагає вентилятор у спеку? Звичайно ж, допомагає, але важливо знати, як використовувати вентилятор у спеку правильно. Головне – не спрямовуйте потік повітря на себе, а задієте режим обертання, що дозволить краще охолодити кімнату, при цьому вас не протягне. Вентилятори можна використовувати різних типів: стельові, підлогові, настільні – вибір в інтернет-магазині Stylus просто величезний. Замість моделей, що працюють від мережі, можна застосувати кишенькові від батарейок і USB-вентилятори.
Щоб підсилити дію вентилятора, поставте перед ним ємність із льодом. Під впливом повітря від вентилятора лід почне танути, створюючи відчуття легкого прохолодного бризу.
Коректне провітрювання
Не завжди відчинене вікно – гарантія охолодження кімнати. Якщо на вулиці повітря більш гаряче, ніж усередині, то, відчинивши вікно, ви тільки зробите гірше, адже температура зросте ще більше. Провітрювати потрібно в темний час доби, коли сонце зайшло, а повітря стало прохолодніше. Якщо на вулиці є вітерець, то можна організувати протяг, відкривши вікна з різних боків або привідкривши вікно та двері. Але не перебувайте на протягу, адже таке охолодження може спричинити захворювання.
Додаткове зволоження
Найкраще задіяти зволожувач повітря. Але якщо, наприклад, відключили електроенергію, то можна скористатися «дідівськими» способами. Зволожуйте повітря за допомогою пульверизатора, розвішайте по квартирі змочені у воді простирадла та рушники. Поставте акваріум, який, крім іншого, ще й відмінно урізноманітнить ваш інтер'єр. Або, як більш практичний варіант, замовте на сайті Stylus.ua зволожувач з USB-підключенням, щоб не залежати від світла.
Тільки пам'ятайте, що вікна мають бути щільно зачинені. Інакше ви запускаєте гаряче повітря, до якого додаєте високу вологість і отримуєте домашню сауну, а не прохолодну кімнату.
Що робити, якщо жарко спати
Спека в кімнаті, особливо без кондиціонера або при відключеній електриці, призводить до того, що виникають проблеми зі сном. І зараз ми розповімо, що робити, якщо спекотно вдома і не виходить заснути або часто прокидаєтеся через некомфортну температуру.
- Менше світла, більше темряви. Дотримуйтесь цього правила навіть вдень. Затінені вікна пропускають менше світла і, відповідно, у кімнаті буде не так спекотно.
- Циркуляція повітря. Залишайте на ніч прочинені двері і відкривайте вікно, що забезпечить правильну циркуляцію повітря.
- Охолодження кімнати. Якщо ви знаєте свої графіки відключення електрики, то постарайтеся завчасно охолодити спальню. Наприклад, за допомогою кондиціонера, якщо він є, або вентилятора.
- Вимкніть електроприлади. Будь-яка техніка, яка навіть працює в режимі очікування, нагрівається, що призводить до підвищення температури. Тому відключайте у спальні на ніч усі електроприлади.
- Не переїдайте на ніч. Вечеря має бути легкою, щоб організм не був перенасиченим, адже це погано впливає і на сон, і на загальне самопочуття.
- Дотримуйтесь режиму. Навіть коли спекотно, вам буде легше заснути, якщо дотримуватись певного графіка. Організм просто відключається, коли настає час сну.
- «Дихаючі» піжама і постільна білизна. Замініть білизну на вироби із легких натуральних тканин. Причому спати без одягу, щоб було не так спекотно – хибне припущення. Навпаки, легка піжама з натуральних тканин дозволяє тілу дихати, а сон робить комфортнішим.
- Прийміть перед сном теплий душ. Саме теплий, а чи не холодний! Теплий душ збільшує приплив крові до шкіри, а також сприяє збільшенню втрати тепла організмом – ви почуватиметеся комфортно, що допоможе швидше заснути.
- Хороше ліжко та якісний матрац. Правильна організація спального місця – запорука якісного сну. Тому подумайте, чи не настав час замінити ліжко або матрац, вибрати які завжди можна на сайті Stylus.ua.
- Охолоджуючі ковдри та килимки для ліжка – інноваційне рішення, яке підкаже, як легше перенести спеку вночі. Такі пристрої призначені для охолодження спального місця та тіла людини, що сприяє комфортному та якісному сну. Сьогодні зустрічаються моделі з повітряним чи водяним охолодженням, а також із системами «розумного» охолодження.
Як пережити спеку на вулиці
Якщо з охолодженням квартири чи будинку все більш-менш зрозуміло тепер, то перейдемо до питання, як урятуватися від спеки на вулиці. Тим більше, що аномальна температура повітря небезпечна не тільки для людей похилого віку, як помилково багато хто думає. Теплові та сонячні удари часто отримують діти, підлітки, дорослі. Тому дотримуйтесь наступних правил перебування на вулиці влітку:
- Правильний час для прогулянок. Безумовно, літо – не час відмовлятися від прогулянок, а навпаки період для більш активного проведення часу на відкритому повітрі. Але намагайтеся гуляти вранці, коли ще не пече сильно сонце. Або заплануйте свої прогулянки на вечір, коли сонце сяде.
- Правильний одяг. Чим менше одягу – тим легше. Дотримуєтеся такої ж думки? І помиляєтесь! Згадайте, як одягаються бедуїни, а там спека гірша за нашу з вами буде. Навпаки, вони намагаються зменшити кількість відкритих ділянок тіла. Ми не пропонуємо носити паранджу або приміряти вбрання бедуїна, але легкий костюм з льону або шовкове плаття будуть підходящим вибором для спекотного літа.
- Головний убір та сонцезахисні окуляри – must have кожна людина влітку на вулиці. Так, ви захищаєте себе від сонячного та теплового ударів, робите своє перебування на вулиці більш комфортним.
- Тінь + прохолода. Намагайтеся більше перебувати в тіні та прохолодних місцях. Наприклад, можна спуститися в підземний перехід або зайти до якогось приміщення. Зайдіть у кафе, щоб трохи охолонути від спеки та випити прохолодний лимонад.
- Вода. Пийте більше рідини, бажано звичайної питної води. Щоб полегшити свій стан, змочіть водою руки в області зап’ястків та ліктьових суглобів, протріть шию та обличчя.
Як пережити спеку в офісі
Здавалося б, питання, як упоратися зі спекою в офісі, зовсім не повинно підніматися, адже практично всі компанії намагаються організувати максимально сприятливий мікроклімат для своїх співробітників і встановлюють спліт-системи. Саме від комфорту залежить працездатність співробітників, що впливає на престиж і навіть прибутки компанії. Однак сьогодні, коли відключення світла не оминають навіть бізнес, виникають труднощі з організацією комфортних умов, оскільки кондиціонери не працюють. Крім перелічених вище варіантів, пропонуємо ще кілька лайфхаків, які підкажуть, як легше пережити спеку в офісі.
Зміна гардеробу
Безумовно, не в кожен офіс можна прийти у відкритій літній сукні або сарафані, пляжних шортах та майці, оскільки більшість компаній намагаються дотримуватися дрес-коду. Але ж дрес-код має на увазі не тільки задушливі костюми для чоловіків та закриті «трійки» для жінок (блуза, спідниця/штани та піджак).
Літній дрес-код може бути елегантним та водночас легким. По-перше, запам'ятайте просте правило, що одяг з натуральних тканин, таких як льон, шовк і бавовна дозволяє вашому тілу дихати. По-друге, перегляньте гардероб на колірну гаму, адже одяг світлих відтінків менше притягує сонце та створює відчуття легкості, свободи.
Перегляд графіка роботи
Коли на вулиці стає нестерпно жарко, деякі керівники розумно підходять до вирішення цієї проблеми та переглядають графік роботи. Іноді має сенс змістити початок робочого дня на кілька годин, щоб приїжджати на роботу раніше, коли ще не так пече сонце. Або, як варіант, змістити закінчення дня на пізніший час, щоб можна було ввечері попрацювати продуктивно і в своє задоволення.
Озеленення та зволоження
Кімнатні рослини – чудовий лайфхак від спеки. Як відомо, озеленення корисне для покращення мікроклімату приміщення. Але рослини не тільки очищають повітря, а й трохи знижують температуру. Для офісу краще вибрати великі кімнатні рослини, наприклад, фікус, драцена, філодендрон, спатіфілум, заміокулькас. Такі квіти можна обприскувати, адже це освіжає та трохи охолоджує повітря у приміщенні.
Якщо ж простір офісу і стилістика дозволяють, то можна зробити вертикальний сад або «живу стіну» з автоматичною системою поливу і обприскуваннями. Таке озеленення нині в тренді, а також позитивно позначиться на атмосфері офісу та зниженні температури повітря.
Гігієна особистого простору
Щодня, а ще краще кілька разів протягом робочого дня протирайте стіл, комп'ютер та інші гаджети, аксесуари вологими серветками, змоченими у воді губками. Такі прості маніпуляції не тільки допомагають підтримувати робоче місце в чистоті та порядку, але також злегка зволожують повітря, допомагають позбутися пилу, який забиває пори, робить дихання важчим.
Охолодження техніки та робочого місця
Комп'ютери та інша офісна техніка виробляють багато тепла, що робить перебування в офісі влітку ще важчим. Як знизити температуру у кімнаті, де багато техніки? Важливо підібрати під ПК і ноутбуки охолоджуючі підставки, які знижують вироблення тепла пристроями, а також підвищують їх продуктивність.
А для охолодження робочого місця можна купити автономний охолоджуючий гелієвий килимок для крісла. Гель, що знаходиться всередині, зберігає постійну температуру близько 30 градусів, що на 6-7 градусів менше температури тіла людини.
Як у спеку почуватися добре
Що робити, якщо дуже спекотно вдома, на роботі, на вулиці? Звичайно ж, можна постояти пару хвилин під кондиціонером і охолонути, але часто немає світла і цей лайфхак просто не працює. Тоді варто дотримуватися низки рекомендацій, які підкажуть, як урятуватися від спеки та почувати себе комфортно.
Водний баланс
Багато пити – одне з найвірніших рішень для спекотного літа. Адже в іншому випадку можливе зневоднення організму, що загрожує поганим самопочуттям і навіть хворобами.
Але, як виявилося, не всі напої підходять для спеки. Алкоголь та газована вода під найсуворішою забороною, адже так ви лише погіршите свій стан. Також не вдалим вибором будуть соки темних сортів винограду та гранату – такі напої згущують кров, що небезпечно у літню спеку. Найкраще пити чисту питну воду або мінеральну. Також добре вгамовують спрагу і наповнюють організм вологою несолодкі компоти та морси, вода з лимонним соком, імбиром, огірком, ягодами, м'ятою. А ось каву краще замінити трав'яним або зеленим чаєм, який вгамовує спрагу, підвищує водний баланс, сприяє зміцненню імунітету.
Режим харчування
Правильне харчування – друге правило гарного самопочуття влітку. Відмовтеся від важкої жирної, смаженої та копченої їжі. Не зловживайте сіллю та спеціями, менше гостроти у стравах. Влітку в раціоні повинні бути сезонні овочі, фрукти та ягоди – їжте у сирому вигляді, робіть салати та десерти. М'ясо вживайте у першій половині дня, а в другій – обирайте рибу та морепродукти. Відмовтеся від мучних виробів та солодощів. Обов'язково дотримуйтесь режиму харчування, в якому вуглеводи повинні домінувати, а жири та білки бути оптимально збалансованими.
Слідкуйте за здоров'ям
Щоб почуватися добре у спеку, важливо стежити за власним здоров'ям. Особливу увагу приділяйте тиску та серцево-судинній системі. На жаль, спека часто призводить до проблем із тиском, порушеного серцебиття, збитого дихання. Вчасно здавайте аналізи, приймайте вітаміни та мінерали, не нехтуйте візитами до лікарів.
Ароматерапія
Хочете дізнатися ще ефективний метод, як пережити спеку у місті чи селі? Тоді необхідно згадати про ароматерапію. Адже існують такі аромати, які не тільки нейтралізують навколишні різкі запахи, а й надають відчуття свіжості, легкості, чистоти. Ось кілька відповідних варіантів ефірних олій:
- лимонник,
- апельсин,
- грейпфрут,
- лаванда,
- м'ята,
- меліса,
- хвоя.
Достатньо капнути пару крапель на зап'ястя, щоб ароматика почала діяти. Також можна змастити скроні ментоловим розчином – так ви відчуєте легку прохолоду.
Тепер ви знаєте, що робити, якщо дуже жарко та як впоратися з аномальними показниками градусника. Всі описані в нашій статті аксесуари та пристрої, від мобільного кондиціонера до ручного вентилятора, можна знайти в каталогах нашого інтернет-магазину Stylus за неймовірно вигідними цінами. А ще краще – підпишіться на наші розсилки новин та Телеграм-канал, де часто проводяться розіграші актуальних товарів, а також озвучуються акції та знижки, що зробить ваші покупки ще вигіднішими та цікавішими.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Як вибрати вентилятор для дому: ТОП-7 2024
- Віялові відключення світла в Україні: як підготуватися та пережити 2024 рік
- Як вибрати зарядну станцію для дому: ТОП-11 найкращих портативних павер-станцій
- Інтернет без світла: ТОП-3 способів підключити Wi-Fi, коли відсутня електрика
- EcoFlow: що це, як працює та яку станцію вибрати