Режими кондиціонера та значки на пульті
Які режими кондиціонерів найважливіші? Кожна модель має стандартний набір режимів та функцій, при цьому відрізняється наявністю додаткових можливостей.
Керування сучасними кондиціонерами здійснюється дистанційно за допомогою пульта, на якому є різні позначення режимів, функцій, команд. Але деякі з них вимагають перекладу зрозумілою мовою. Ми розповімо про режими та значки на пульті кондиціонера простою мовою, щоб навіть недосвідчений користувач зміг розібратися з роботою кліматичної техніки.
Режими роботи кондиціонера
Сучасні кондиціонери мають безліч корисних режимів, але часто вони позначаються латиницею і символами. Що означають символи на пульті кондиціонера і за який режим відповідає кожен з них:
- cool (охолодження) - позначається сніжинкою;
- heat (обігрів) - символ у вигляді сонечка;
- dry (осушення) - символ крапельки;
- fan (вентилювання приміщення) - має значок вентилятора;
- sleep (нічний режим) - позначається зірочкою;
- timer (таймер) - позначається символом у вигляді годинника;
- swing - змінює напрямок шторок;
- lock - захист від дітей.
Режим охолодження
Охолодження повітря - головне завдання кондиціонера. Кондиціонер поглинає тепло в кімнаті і передає його на зовнішній блок для викиду в навколишнє середовище, таким чином, відбувається зниження температури в кімнаті.
Режим обігріву
Більшість кліматичних систем здатні працювати на обігрів, цей режим актуальний в холодну пору року, коли центральне опалення недостатньо опалює і в квартирі прохолодно. Пристрій поглинає тепло повітря з вулиці і передає його всередину приміщення, нагріваючи кімнатне повітря.
Взимку не рекомендується використовувати режим Heat на кондиціонері, оскільки негативні температури змінюють властивості фреону і компресорного масла, що може стати причиною поломки прибору. Якщо плануєте обігрівати приміщення взимку, краще всього придбати кондиціонер, що підтримує роботу при мінусових температурах (перевірити дану інформацію можна в технічних характеристиках).
Режим осушення
Даний режим дозволяє позбавитися зайвої вологи в квартирі, так буде простіше перенести спеку. До того ж функція осушення перешкоджає утворенню грибка. У режимі Dry кондиціонер працює так: спочатку пристрій сушить повітря (10 хвилин), потім зупиняється на кілька хвилин (5 хвилин), після чого відбувається посилене вентилювання (2 хвилини).
Режим вентиляції
У цьому режимі кондиціонера Fan створюється циркуляція що знаходиться в приміщенні повітря, при цьому повітря не охолоджується і не нагрівається. В режимі вентиляції працює тільки вентилятор внутрішнього блоку, зовнішній блок не працює.
Просунуті моделі пропонують режим роботи TURBO - прискорене вентилювання. При відключенні забору повітря зовні пристрій перемішує повітряні шари з різним ступенем нагрівання (знизу повітря буде прохолодним, вище - тепліше).
Нічний режим
Кліматична техніка працює на мінімальній швидкості вентилятора з мінімальним рівнем шуму, щоб користувач міг спокійно відпочити або попрацювати, ні на що не відволікаючись. Встановлена користувачем температура залишається незмінною, періодично знижуючись / піднімаючись на 1-2 градуси. Крім назви Sleep, нічний режим у кондиціонері може називатися Quiet - комфортний сон.
Таймер
З цією функцією ти можеш встановити бажану температуру в приміщенні ще до приходу додому. Так ти зайдеш в квартиру, де вже буде приємний мікроклімат.
Регулювання напрямку шторок
Сприяє рівномірному розподілу потоків повітря по всій площі кімнати. При бажанні можна щоб шторки автоматично піднімалися й опускалися або встановити шторки під певним кутом.
Додаткові режими кондиціонерів
Перелічені нижче функції можна знайти не у кожної моделі, але якщо тобі захочеться кондиціонер з такими режимами, можеш доглянути відповідний варіант у нас на сайті, скориставшись спеціальними фільтрами:
- Комфортні настройки. Пристрій автоматично визначає оптимальний рівень температури в приміщенні. Як правило, працюючи на обігрів - це 20 градусів, на охолодження - 25 градусів.
- Очищення приміщення за допомогою фільтрів. Щоб позбутися від частинок пилу, неприємних запахів, деякі пристрої мають спеціальні фільтри: грубої очистки, тонкої очистки, вугільний фільтр, електростатичний фільтр.
- 3D-потік. Привертає потоки повітря по вертикалі, це дозволяє не застудитися через холодного повітря. У деяких приладах дана функція називається Ifeel.
- Іонізація. Повітря в приміщенні насичується корисними негативними іонами, що покращує імунітет і самопочуття користувача.
Як встановити потрібний режим на кондиціонері?
Озброївшись інформацією про всіх можливих режимах кондиціонера, потрібно навчитися їх встановлювати. Тут все просто: вибирай відповідну кнопку на пульті і натискай її. Якщо така кнопка відсутня, то вибрати актуальний режим можна натиснувши кнопку MODE, перегортаючи всі можливі варіанти, поки не знайдеться відповідний. Встановити необхідний рівень температури можна кнопками «плюс» і «мінус» або кнопками у вигляді стрілок.
Зверни увагу! Заданий режим відчувається не відразу, а через 5-10 хвилин.
Тепер ти знаєш, які режими кондиціонера можна використовувати, а якщо ти тільки плануєш його придбати, можеш підібрати потрібну модель на нашому сайті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: