Який обігрівач краще вибрати
Щоб забезпечити тепло та затишок узимку, вже сьогодні варто вирішити, який обігрівач вибрати для квартири чи будинку. Адже в холодні місяці часто буває так, що пропонована централізованим опаленням температура, м'яко кажучи, не відповідає нормам. У приміщенні прохолодно, мерзлякувато, а іноді й зовсім холодно. У цій статті ми розповімо, які обігрівачі краще і як вибрати потрібну модель для обігріву житла.
Види обігрівачів
На сайті Stylus представлені такі види обігрівачів:
- тепловентилятор;
- олійний;
- інфрачервоний;
- конвектор;
- керамічний.
Розглянемо їх докладніше, щоб визначити, який обігрівач краще вибрати.
Особливості роботи тепловентиляторів
В основі пристрою вентилятор і нагрівальний елемент, причому останній може бути трьох видів: ТЕН, спіральний, керамічний. Подача теплого повітря в приміщення відбувається так: вентилятор обдуває ТЕН, за рахунок чого в кімнату надходить гаряче повітря. Сучасні тепловентилятори мають ступінчасте регулювання потужності, а також оснащуються термостатом. Тепловентилятор можна встановити на підлогу, повісити на стіну або під стелю (стаціонарні). Окремий різновид — переносні обігрівачі.
Переваги:
- Швидко нагрівають приміщення.
- Мають автоматичний захист від перегрівів.
- Доступна ціна.
Недоліки:
- Тепловентилятори «спалюють» кисень, особливо спіральні пристрої. Оптимальний варіант — кераміка.
- Мікрочастинки та пил можуть виділяти неприємний запах, який осідає на нагрівачі.
- Шум вентилятора створює певний дискомфорт — побути в тиші з увімкненим пристроєм не вийде.
Олійний обігрівач
Як правило, це ребриста батарея, всередині якої знаходиться спеціальна олія. Як нагрівальний елемент виступає електрична спіраль. При включенні пристрою ТЕН починає нагрівати олію, а вже нагріта олія віддає тепло повітрю.
Олія закипає при температурі більше 140 градусів, на відміну від води, яка починає кипіти при 100 градусах. Тому масляний обігрівач гарячіше за батарею, де знаходиться вода. Головна особливість — поступове нагрівання, найспекотнішою точкою в будь-якому випадку буде місце безпосередньо біля приладу.
Переваги:
- Масляний обігрівач не спалює кисень.
- Абсолютно безпечний навіть за цілодобового використання.
- Вирізняється високою мобільністю — завдяки коліщаткам обігрівач можна легко переміщати з кімнати в кімнату.
- Не виділяє неприємний запах, на відміну від тепловентиляторів.
- Безшумна робота.
Недоліки:
- Повільний розігрів.
- Споживання великої кількості енергії.
- Висока температура корпусу — дотик до корпусу може призвести до опіків. Розміщувати обігрівач поруч з предметами, що плавляться, також небажано.
Інфрачервоний обігрівач — універсальний вибір для будь-яких приміщень
Цікавими з позиції нагріву приміщень є інфрачервоні обігрівачі. ІЧ-пристрої випромінюють теплові хвилі, які поглинаються предметами меблів та поверхнями стін, а вони згодом віддають отримане тепло навколишньому повітрю.
Принцип роботи ІЧ-панелей побудований на низькотемпературних ТЕНах, вмонтованих у нагрівальну пластину. Прилад дуже ефективний у приміщеннях з високою стелею: чим більша площа нагріву, тим більше тепла виділяється.
Переваги:
- Обігрівач можна встановити на стіну або під стелю, тим самим зберігши вільний простір у квартирі.
- Швидше за інші системи обігрівають приміщення.
- Можна використовувати на відкритих майданчиках та в приміщеннях з поганою теплоізоляцією.
- Тепло, що випромінюється інфрачервоним обігрівачем, найм'якше, гігієнічне та безпечне.
- Не містять частин, що рухаються, тому працюють абсолютно безшумно.
Недоліки:
- ІЧ-обігрівач краще не вмикати в приміщеннях з високою вологістю або де існує ризик попадання води — прилад може згоріти.
Конвектори — мінімум витрат енергії
Конвектор працює за принципом циркуляції повітря. Усередині нижньої частини металевого корпусу нагрівальний елемент гріє повітря, яке потім піднімається та поширюється по кімнаті. Як ТЕН тут виступає спеціальний вигнутий прут.
Як правило, прилади випускаються у вигляді кімнатної батареї лише з гладким корпусом. Встановлюються стаціонарно на стіні, а переносні моделі на підлозі (мають цікавіший сучасний дизайн).
Переваги:
- Поступово обігрівають приміщення.
- Витрачають мінімум енергії. Коли задану температуру досягнуто, обігрівач вимикається, а коли температура в кімнаті знову падає — прилад вмикається.
- Автоматичний захист від перегріву.
- Температура корпусу при максимальному нагріванні складає всього 45-60 градусів, отже, конвектор є абсолютно безпечним.
- Безшумна робота.
Недоліки:
- Конвектори найкраще використовувати у невеликих кімнатах.
- Можуть сушити повітря.
Керамічний обігрівач
Найбільш сучасний вид опалювальних приладів здатний замінити опалювальну систему. Керамічні обігрівачі бувають трьох типів: тепловентилятори з керамічним ТЕНом, обігрівачі з керамічною панеллю, а також газові пристрої.
Усередині стандартного приладу знаходиться пластина-камінь, яка нагрівається та віддає тепло. Подачу тепла забезпечують інфрачервоні промені.
Переваги:
- Екологічність — обігрівач не сушить повітря, не спалює кисень і не виділяє шкідливих хімічних речовин.
- Гарний дизайн.
- Економічність.
- зручність монтажу.
- Безпечна конструкція та довговічність.
- Підвищена тепловіддача, здатність акумулювати енергію.
- Металевий корпус захищає керамічний елемент від потрапляння води.
- Різноманітність варіантів: рельєфна та гладка поверхня, колірна різноманітність.
Недоліки:
- Приміщення швидко остигає після вимкнення пристрою.
- Висока ціна обігрівачів.
Додаткові функції
Якщо думаєте, який обігрівач краще вибрати, зверніть увагу на додаткові функції:
- Захист від дітей — тобто блокування панелі керування. Ця функція вбереже пристрій від випадкової зміни налаштувань та режимів.
- Об'єднання у єдину мережу. Деякі конвекторні моделі можна об'єднати в одну мережу, а керування здійснюватиметься за допомогою єдиного пульта керування або через смартфон.
- Таймер. Функція дозволяє налаштувати бажаний період роботи пристрою та час його вимкнення.
- Осушення повітря. Коли повітря в приміщенні занадто вологе, ця функція допоможе осушити його.
- Автовимкнення під час перегріву. Якщо обігрівач сильно нагрівся, це може призвести до виходу двигуна з ладу. Щоб цього не сталося, спрацьовує автоматичне відключення. Двигун остигає, після чого обігрівач знову може продовжувати роботу.
- Smart керування зі смартфона. Деякі обігрівачі синхронізуються зі смартфоном через Bluetooth. Через спеціальний додаток можна налаштовувати режими роботи, таймер, вмикати/вимикати обігрівач.
- Зволоження повітря. Коли повітря надто сухе, обігрівач трохи зволожує приміщення, щоб перебувати в ньому стало комфортніше.
Який обігрівач вибрати?
Як показує практика, для маленьких квартир та офісів оптимальним буде масляний обігрівач — легко переміщається та добре гріє у безпосередній близькості. Для швидкого опалення краще вибрати обігрівач типу тепловентилятора. Для поціновувачів елегантних інтер'єрів підійдуть конвектори та керамічні пристрої, вони не спалюють кисень, швидко нагрівають приміщення та енергоефективні. ІЧ-обігрівач хороший у випадку з великими приміщеннями, добре концентрує тепло.
Вибираючи, який обігрівач найкраще для квартири, зверніть увагу на його потужність, яку площу він зможе обігріти. В середньому для кімнати 10-15 квадратів з висотою стелі 2.5 м буде потрібно прилад потужністю ~1 кВт. Якщо приміщення більше 20 кв.м, варто вибрати обігрівач 2 кВт.
В асортименті інтернет-магазину Стилус представлені обігрівачі різних видів, моделі з механічним та електронним керуванням, пристрої із захистом від вологи, функціями таймера та зволоження повітря та іншими корисними фішками. У нас ви знайдете найкращі обігрівачі та інші гаджети для свого комфорту!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: