За якої температури на вулиці можна включати кондиціонер на обігрів?
Сьогодні розберемося, за якої температури на вулиці можна включати кондиціонер на обігрів взимку і які існують ризики.
Чи можна включати кондиціонер на обігрів взимку?
У характеристиках неінверторних кондиціонера можна побачити, що він може працювати при температурі до -5 градусів. Але такі моделі у морози варто поберегти, краще включати кондиціонер на обігрів у міжсезоння, коли ще не включили центральне опалення.
Робота кондиціонера на обігрів у морози негативно впливає на компресор та всю систему загалом:
- Знижує продуктивність кондиціонера.
- Збільшує ризик поломки пристрою.
Чому не варто вмикати кондиціонер на обігрів узимку? При мінусовій температурі масло в холодильному контурі втрачає свої позитивні властивості, що призводить до виходу з ладу компресора. Також може статися обмерзання дренажного піддону і теплообмінника зовнішнього блоку, що може потягнути за собою поломку всієї системи.
Інша працювати з інверторними кондиціонерами, які відрізняються принципом роботи компресора. Коли задана користувачем температура досягнута, прилад не вимикається, а знижує до необхідного ступеня свою продуктивність за рахунок зміни частоти обертання електродвигуна.
Купивши навіть недорогий побутовий кондиціонер, ти зможеш обігріти квартиру і зробити кімнату трохи тепліше, навіть коли за вікном -15 ° C. Існують і продуктивніші кондиціонери для обігріву приміщення при морозах до -25 градусів.
Але у інверторних кондиціонерів є свої недоліки:
- Коштують дорожче, ніж звичайні кондиціонери.
- Чутливі до перепадів напруги.
- Зовнішній блок має велику вагу.
- За рахунок великого кількість елементів електроніки такий кондиціонер складно і дорого ремонтувати.
Як працює кондиціонер на обігрів?
В основному кондиціонери мають однаковий принцип роботи. Вони не виробляють тепло або холод, а перекачують повітря з одного середовища в іншу.
Коли система кондиціювання працює на охолодження, то прохолода в приміщенні утворюється шляхом обдування холодного конденсатора (теплообмінника внутр. Блоку), а надлишкове тепло викидається назовні за допомогою випарника (теплообмінника зовн. Блоку). А що відбувається, коли кондиціонер увімкнути на обігрів, а не на охолодження? Тоді зворотна ситуація, в якій теплообмінники змінюються "обов'язками": блок, що знаходиться в приміщенні, виконує функцію конденсатора, а зовнішній - випарника, в результаті тепло з вулиці потрапляє в квартиру.
Виникає питання: “Звідки береться тепле повітря у приміщенні під час обігріву кондиціонером, коли за вікном -10 °C?”. Відповідь проста: тепловим потенціалом володіє навіть морозне повітря. Взяти, наприклад, повітря з температурою -5 ° C і остудити його до -20 ° C.
Не варто забувати, що у кожного кондиціонера є конкретний діапазон робочих температур, якого потрібно дотримуватися. Уточнюй цю інформацію відразу при покупці пристрою, щоб надалі не було проблем.
Коли за вікном знижується температура, падає і ККД (коефіцієнт корисної дії). Так прилад буде споживати більше енергії, щоб працювати потужніше та продуктивніше, а це понесе додаткові витрати на оплату комунальних послуг.
Підсумок
Якщо ти шукаєш кондиціонер для обігріву квартири навіть узимку, то рекомендуємо придбати інверторну систему. Щоб бути на 100% упевненим у виборі, рекомендуємо ознайомитися з характеристиками обраної моделі, продуктивністю та енергоспоживанням. При купівлі обов'язково зваж всі за і проти, і тоді ти точно зрозумієш, що тобі потрібно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: