Зволожувач повітря - примха чи необхідність?
До недавнього часу багато хто навіть не замислювалися, що таке зволожувач повітря, в чому його особливість і навіщо він взагалі потрібен. Одні вважають, що це зайва трата грошей, інші ж, навпаки, встигли оцінити переваги такого пристрою і люто радять всім придбати. Ми вирішили внести ясність і остаточно розібратися в цьому питанні.
Сухе повітря - твій непомітний ворог
Іноді буває, що самопочуття різко погіршується без всякої на те причини, у дітей з'являється алергія, та ще й домочадці стали частіше страждати на простудні захворювання. Причиною цього може стати сухе повітря, що негативно впливає на людський організм і шкірні покриви.
Взимку в квартирах активно працюють системи опалення та кімнати провітрюються рідко, в результаті повітря в приміщенні висушується, стає важким. Організм насилу насичується киснем, внаслідок чого виникає надмірна втомлюваність і сонливість.
Крім того, недостатня вологість є причиною утворення великої кількості пилу, появи мікробів в повітрі, що може спровокувати появу алергії. Лікарі застерігають, що навіть у абсолютно здорових діток і дорослих можуть з'явитися серйозні захворювання через недостатню вологість в квартирі.
Також сухе повітря може стати причиною деформації паркету, появи тріщин на меблях, а для старовинних антикварних речей і дорогих картин він і зовсім небезпечний. Але цього всього можна уникнути, підтримуючи в квартирі рівень вологості в межах 40-60%.
Як боротися з сухим повітрям?
Зволожувач повітря - ідеальне рішення проблеми сухого повітря, його покупка допоможе забути про вище обговорених проблемах. Залежно від способу подачі повітря існують різні типи зволожувачів.
Традиційні зволожувачі
Традиційний зволожувач зволожує повітря природним шляхом і працює за принципом «холодного» випаровування: вода з резервуара надходить на спеціальні пластини, потім вбудований вентилятор забирає сухе повітря, пропускає його через зволожувач і повертає в будинок. Також прилад затримує частинки пилу, що потрапляють в нього разом з сухим повітрям, тому він виконує ще й функцію очищення.
Переваги традиційного зволожувача:
низький рівень шуму;
дешеві змінні фільтри;
мінімальне споживання енергії.
Недоліки традиційного зволожувача:
- не можна точно встановити бажаний рівень вологості (тільки більше / менше).
Рекомендуємо звернути увагу на традиційний зволожувач Stadler Form Oskar Little Black O-061 з антибактеріальним захистом і бактерицидну фільтром, дезинфікуючим повітря від мікробів.
Ультразвукові зволожувачі
Принцип роботи полягає в тому, що вода, яка міститься усередині резервуара зволожувача, розбивається на дрібні частинки завдяки ультразвуковим хвилям. Сухе повітря, що забирається з приміщення, проходить через воду і повертається вже зволожений.
Переваги ультразвукового зволожувача:
відмінна продуктивність і ефективність;
автоматично підтримують високий рівень вологості - до 80%;
працюють безшумно, найчастіше оснащуються таймером, гигростатом.
Недоліки ультразвукового зволожувача:
змінний картридж коштує дорого, але можна обійтися і без нього, якщо використовувати фільтровану воду;
з'являється білий наліт на меблів з-за використання неочищеної води, до складу якої входять мінерали, солі і т.д - рекомендуємо використовувати дистильовану воду.
Серед ультразвукових зволожувачів можна виділити модель Polaris PUH 5304 з 4-літровою ємністю для води, - вистачає на 12 годин безперервної роботи в приміщеннях площею до 30 квадратних метрів.
Парові зволожувачі
Принцип роботи парових зволожувачів схожий з роботою чайника. Усередині пристрою знаходиться нагрівальний елемент, який кип'ятить воду, потім вона випаровується в приміщення через спеціальні отвори і зволожує повітря. Використовувати парові зволожувачі треба з обережністю, оскільки температура пара досить висока, то можна обпектися.
Переваги парового зволожувача:
можна використовувати в якості інгалятора і ароматизатора;
може виконувати функцію очистки повітря.
Недоліки парового зволожувача:
неможливо підтримувати точний рівень вологості;
за рахунок гарячої пари підвищується температура повітря в приміщенні, але взимку це буде перевагою.
Незважаючи на те, що зволожувачі повітря не є медичними приладами, це не заважає їм дбати про твоє здоров'я. Зі зволожувачем ти зможеш створити затишну атмосферу в домі, з чистим і безпечним повітрям для здоров'я!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Маленькі помічники, які створюють домашній затишок