Для чого потрібна сушарка овочів та фруктів – дегідрататор
Розповідаємо в статті, що таке дегідратор, чим відрізняється дегідратор від сушарки, що можна сушити в електросушарці для овочів і фруктів, для чого вона потрібна і як користуватися сушаркою для продуктів. Сушарка для овочів — це прилад, здатний зберегти максимальну користь ваших продуктів. З портативним кухонним приладом заготівля смакот давно стала зручним, а головне - швидким процесом! Stylus.ua розвіє сумніви та розкаже: для чого потрібен дегідратор.
Сушарка та дегідратор: у чому різниця?
Основною відмінністю сушарки від дегідратора є функціональність. Сушарка для овочів та фруктів призначена виключно для сушіння продуктів, в той час як дегідратор може виконувати також інші функції, такі як зневоднення, консервування, приготування йогурту тощо. Інші відмінності не такі істотні, полягають у температурному контролі, місткості та вентиляції.
Переваги сушіння перед іншими способами заготівлі
Чи траплялося вам спантеличено розмірковувати над тим, куди подіти врожай, що залишився, чи подаровані овочі та фрукти? Компот зварений, варення закрите, але що робити з рештою плодів? На допомогу приходить старий бабусин метод - сушіння, що одержав після появи дегідратора друге переродження.
Сушіння - це процес зневоднення продуктів за допомогою теплого повітря. Раніше для нього використовувалися різні природні фактори, а тепер заготовити плоди можна за добу. Час повного висушування займає в середньому 6-10 годин. Дегідратор допомагає впоратися із залишками врожаю та дозволяє створювати інгредієнти для різних заготовок, десертів, випічки, а висушені плоди набувають компактного розміру та можуть довго зберігатися.
Сушені овочі, ягоди, фрукти і гриби мають залишкову вологість 20% і зберігають вагому частину вітамінів. У дрібних плодах міститься концентрація мікроелементів, антиоксидантів і біологічно активних речовин більше, ніж у свіжих. Користь сушених овочів та фруктів:
- нормалізація травної системи;
- підтримка оптимального запасу вітамінів;
- виведення з організму важких металів;
- активізація обміну речовин;
- профілактика захворювань.
В'ялені овочі та фрукти можуть вживатися самостійно або бути частиною інших страв. Завдяки високому вмісту глюкози, калорійність плодів у сушеному вигляді вища, ніж у свіжому. Тому вони є відмінним варіантом ситного перекушування (наприклад, 5 шматочків кураги здатні заповнити денну норму кальцію та заліза). Після сушіння плоди можна відкласти "на зиму" або смакувати всією родиною відразу.
Як працює сушарка для овочів та фруктів
Кухонний дегідрат є однокамерним пристроєм з піддонами. Кількість секцій сушарки для овочів залежить від моделі і може змінюватись від 3 до 12. Чим більше піддонів, тим сильніша потужність пристрою. Двигун подає тепле повітря знизу та рівномірно розподіляє його на всі секції.
У дешевих моделях сушок овочів та фруктів часто можна зустріти ситуацію, коли нижні шари готові, а верхні залишаються сирими. Це свідчить про неправильне проходження повітря та недосконалість конструкції дегідратора, але в якісних пристроях кожна скибочка отримує однакову частку обігріву. Деякі брендові сушарки можуть бути оснащені функцією, що унеможливлює змішування запахів. Продукти на виході мають бути:
- еластичними;
- м'якими;
- хрусткими;
- без вкраплень вологи.
Швидкість приготування продуктів у сушінні овочів залежить не від потужності пристрою, а від товщини скибочок, соковитості продукту та температури всередині приміщення. Якщо ви хочете завантажити плоди в сушарку і не встрявати в процес, придбайте моделі з вбудованим термостатом, що дозволяє контролювати нагрівання, автоматично регулюючи підтримку потрібної температури.
Що можна приготувати в сушарці для овочів
Сушіння в дегідраторі не обмежується овочами. До переліку інгредієнтів входять банани, ананаси, персики, цитрусові, ківі, яблука та груші. Їх можна вживати відразу, використовувати як цукати, додавати в каші, подрібнювати для приготування солодких десертів та батончиків, варити компоти. Не менш ефектний смак мають морква, картопля, буряк, томати, з яких можна зробити овочеві чіпси або в'ялені помідори.
Що можна сушити в електросушарці для овочів та фруктів:
- гриби для подальшого використання у супах-пюре;
- будь-які види ягід та плодів для консервацій, джемів, відварів;
- пряні трави (петрушку, кріп, базилік, розмарин) для одержання натуральних спецій;
- горіхи та злаки для приготування корисних сніданків;
- хліб до стану ароматної та хрумкої скоринки;
- м'ясо, рибу та морепродукти для створення неповторних закусок.
Ласуни зрадіють можливості приготування домашньої пастили, для якої потрібні силіконові піддони дегідратора. Виберіть улюблені ягоди та фрукти, перетріть їх у блендері до пюреподібної маси, викладіть тонким шаром на поверхню лотка та увімкніть сушарку для фруктів. Через кілька годин ви отримаєте ароматні ласощі, які потрібно зняти з силіконової поверхні і скрутити в трубочку. Ви щоразу зможете експериментувати зі смаками, дивуючи гостей незвичайними поєднаннями.
Як правильно готувати в електричній сушарці
Щоб ваші починання мали успіх, ознайомтеся з деякими правилами правильного сушіння продуктів у дегідрататорі. Для приготування в сушарці овочів та фруктів слід відбирати свіжі та стиглі плоди без ознак дефектів. Їх потрібно ретельно промити, видалити кісточки та плодоніжки. Щоб інгредієнти висушилися швидше, краще розрізати їх на шматочки не товщі 2 см. Ласощі слід укласти в дегідрататорі в один шар з невеликою відстанню один від одного, щоб тепле повітря дісталося кожної скибочки. Забудьте про цукор, сіль і спеції - через активізацію соку вони здатні «вивітрити» всі корисні вітаміни.
Сливи, абрикоси, виноград для прискореного випаровування вологи слід класти зрізаною частиною вниз, інші плоди вниз шкіркою. Для збереження кольору продуктів, що швидко темніють, рекомендується збризкувати їх соком лимона або попередньо потримати в кислому розчині. Після закінчення процесу висушені плоди остуджуються, після чого розфасовуються по герметичних ємностях і вирушають на зберігання сухе темне місце. Перед використанням конкретної сушарки для овочів та фруктів потрібно ознайомитися з інструкцією, в якій традиційно перераховується список придатного для сушіння провіанту.
Чи потрібна сушарка для овочів та фруктів
Якщо вам потрібна сушарка для овочів та фруктів, у каталозі інтернет-магазину STYLUS ви знайдете безліч моделей різних конфігурацій. Це і компактні дегідратори з мінімальною кількістю секцій, і потужні агрегати, розраховані на обробку великих обсягів. Крім цього, електросушіння відрізняються формою, розміром, набором додаткового обладнання та дизайном.
Функціональні моделі сушок для овочів та фруктів беруть весь процес на себе, вимагаючи від господині лише підготовки інгредієнтів та їх закладки. Інші переваги електричної сушарки полягають у наступному:
- Відсутність зусиль – достатньо натиснути на кнопку та сміливо вирушати у своїх справах.
- Одночасне сушіння різних продуктів — більшість моделей оснащено нейтралізацією запахів, дозволяючи готувати непоєднуваний між собою продукт.
- Мінімальна втрата вітамінів - у зв'язку з нагріванням до невисоких температур продукти зберігають природні компоненти.
- Відновлення структури - відмочування у воді поверне сухим плодам текстуру, наближену до початкової.
- Впевненість як - на відміну від магазинної сушіння, оброблюваної сірчистим ангідридом, домашні ласощі принесе гарантовану користь.
Кухонна сушарка для овочів з'явилася нещодавно, але вже встигла стати улюбленицею багатьох господинь. Вона стане у нагоді всім, хто стежить за своїм раціоном, дотримується дієт і здорового способу життя.
Тепер ви знаєте, для чого потрібна сушарка для овочів та фруктів. З її допомогою можна заготовляти цукати, сухофрукти, готувати смачне в'ялене м'ясо, сушені трави та овочі, якими хочеться насолоджуватися ще й ще!
Автор: Дар'я Даниленко, копірайтер Stylus.ua
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: