Як вибрати соковитискач: поради щодо вибору
Розповідаємо у статті, як вибрати соковитискач за характеристиками, які види соковижималок бувають і дамо поради, яку модель для яких цілей використовувати.
Соковитискач – це інструмент здатний перетворити фрукти та овочі на свіжий, корисний сік. Він стане вірним помічником на кухні, і завжди радуватиме тебе смачними напоями.
Види соковижималок
Є соковижималки об'ємом до півтора літрів, призначені для сім'ї із двох-трьох осіб та міні-соковижималки на 200 грам готового напою. Всі соковитискачі в залежності від призначення діляться на ручні та електричні. Якщо принцип роботи ручного соковитискача все знайомий і зрозумілий, то електричний соковитискач відрізняється простотою експлуатації і не вимагає значної сили.
Переваги електричних соковитискачів:
- прості у використанні;
- легко миються;
- витрачають трохи енергії;
- дозволяють обробити багато фруктів за короткий час.
Цитрусові, шнекові та універсальні соковитискачі: який вибрати?
Існують кілька типів соковитискачів, залежно від конструкції:
- Цитрусові соковижималки - самої назви зрозуміло, що вони створені для переробки цитрусових фруктів (лимон, апельсин, грейпфрут). Така соковижималка має конусоподібну насадку, на яку кладеться фрукт м'якоттю вниз, його потрібно притримувати рукою. Після включення приладу починається процес переробки плода, отримана рідина ллється у спеціальний резервуар. Густоту можна налаштувати, встановивши насадку певного типу. Такі апарати бувають різної потужності: від 80 до 800 Вт.
- Центробіжні або універсальні соковитискачі - обробляють будь-які фрукти та овочі, у яких немає кісточок. Універсальні соковижималки мають потужність 200-600 Вт, а для подрібнення плода використовується дискова терка. М'якуш фрукта переробляється через сепаратор за допомогою центрифуги, а сік відправляється в спеціальну ємність. Сепаратор буває конічним та циліндричним. Перший варіант видаляє макуху, але виробляє менше напою, у другому варіанті м'якуш не видаляється, але продуктивність більша.
- Шнековий соковитискач - це соковитискач, механізм обробки продукту в якій схожий на м'ясорубку. Простими словами, шнековий вал штовхає плід до сита і віджимає його. В результаті можна отримати смачний фреш із ягід із кісточками, зелені, коренеплодів. Такі соковижималки мають високу продуктивність і потужність в межах 400-800 Вт.
- Комбіновані соковитискачі - поєднують можливості цитрусових та відцентрових апаратів. Деякі можуть мати додаткові функції, наприклад, нарізка овочів, подрібнення, змішування рідин. Такий тип соковитискачів відрізняється високою ціною.
Який соковитискач краще вибрати: поради
Для того, щоб вибрати соковижималку, що повністю відповідає твоїм вимогам і здатну забезпечити довге використання, необхідно мати знання про характеристики соковижималок:
- Пластиковий або нержавіючий корпус. Соковижималки із пластику коштують дешевше, але при цьому не настільки довговічні, як із нержавіючої сталі.
- Місткість для м'якоті. Чим більший обсяг такої ємності, тим рідше доведеться її міняти, звільняти та мити.
- Режим "Реверс". Така функція присутня в соковитискачах для цитрусів і дозволяє переробити фрукт швидко та ефективно.
- Місткість для соку. Вона може знаходитися безпосередньо в корпусі соковижималки та мати об'єм до 3.5 літрів. Соковитискачі, які мають систему прямої подачі соку, комплектуються склянкою.
- Імпульсний режим. Соковитискач робить невеликі перерви в роботі.
- Число шнеків. Цей параметр потрібний тим, хто вибирає шнекову соковижималку. Як правило, встановлюються один або два шнеки. Більшість моделей мають одношнекову конструкцію, але соковитискач, в якому два шнеки, працює набагато ефективніше і дозволяє отримати на виході 95% готового продукту.
- Система «Крапля-стоп». Спеціальний жолобок запобігає потраплянню крапель соку на стіл.
При виборі цитрусової соковижималки звертай увагу на кількість насадок у комплекті. Кожна їх підходить під певний фрукт. Для того, щоб соковитискач вичавлював максимум з м'якоті, потрібно брати модель з функцією реверс. Наявність кількох швидкостей роботи зробить соковижималку більш функціональною та практичною.
Декілька швидкостей дозволить налаштуватися під той вид фруктів чи овочів, з якого ти плануєш зробити сік. Також важливо, щоби була широка горловина для подачі фруктів, щоб не довелося розрізати фрукт на дрібні шматочки. Відповідно, що менше горловина в соковижималці, то менше часу піде на подачу соку.
У нашому інтернет-магазині широкий вибір соковитискачів від найпопулярніших виробників – Panasonic, Philips, Scarlett, Hotpoint-Ariston та інших. Продукція компаній характеризується високою якістю, надійністю і відрізняється довгим терміном служби, тому ти щоранку зможеш тішити себе смачним соком.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: