Який блендер кращий: занурювальний чи стаціонарний?
Розповідаємо у статті про відмінності, плюси та мінуси занурювального та стаціонарного блендера. Щоб покупка повністю відповідала потребам, важливо відразу з'ясувати, на що здатний стаціонарний та занурювальний види блендерів. Магазин Стилус допоможе розібратися в доцільності моделей та зважити всі за та проти.
Що таке блендер і яким він буває
Сучасний побутовий блендер є електроприладом для подрібнення продуктів, а також виконання процесів збивання, дроблення, змішування, нарізування, перетирання. Конкретний набір можливостей залежить від переліку насадок, які різняться у різних моделей. Як відомо, блендери бувають двох типів:
- занурювальні блендери;
- стаціонарні блендери.
Відмінності занурювального від стаціонарного блендера полягають у конструкційному рішенні, способі встановлення та призначенні. Іноді до них додається подрібнювач (він чоппер) - міні-чаша з гострими ножами для нарізування і перетирання продуктів. Чоппер найчастіше йде в комплекті з занурювальним типом приладу, а сам блендер (як занурювальний, так і стаціонарний) часто є однією з насадок кухонного комбайна. Однак функціональні можливості просунутих моделей блендерів настільки широкі, а їхня комплектація настільки багата, що вони поступово наближаються до багатофункціональних кухонних машин.
Занурювальний блендер. Плюси і мінуси
Ручні блендери – це продуктивні прилади з невеликими, але потужними двигунами. Вони поміщені в монолітний довгастий корпус, що зручно розміщується в руці. Занурювальні пристрої представлені моделями в різному ціновому сегменті, але, як правило, вони дешевші, ніж стаціонарні версії.
Ручні блендери можуть поставлятися окремо або в комплекті з ємністю, чоппером, мірною склянкою, насадками (віночком для збивання, спеціальним ножем для льоду, гаком або лопатками для тіста). Принцип роботи занурювального блендера максимально простий: після підключення приладу до мережі та поміщення продуктів у ємність необхідно розташувати ручку вертикально до неї та привести насадку в рух затисканням кнопки. Головна зручність такого приладу в легкому керуванні та маневреності. Ви не прив'язані до конкретного місця на столі, можете обробляти будь-яку кількість порцій у будь-якому місці, занурюючи блендер у чашу, миску або прямо в каструлю.
Плюси занурювального блендера:
- мобільність;
- простота у догляді;
- можливість роботи з будь-якою ємністю;
- зручне переміщення та транспортабельність;
- доступна вартість.
Мінуси занурювального блендера:
- необхідність тримати в руці під час роботи;
- великі шанси розбризкувати продукт;
- необхідність постійного контролю процесу.
Варіанти приготування з занурювальним блендером
Ручні блендери відрізняються ступенем потужності та кількістю швидкостей, що впливає на варіації обробки продуктів. Найпотужніші агрегати без проблем впораються з дробленням м'яса, твердих круп, горіхів, сирих овочів та сиру. Більш скромні моделі стануть у пригоді для роботи з рідкими та напіврідкими консистенціями, змішування коктейлів, приготування пюре, кремів і мусів, доводячи їх текстури до ідеально однорідних мас.
Незамінним стане ручний блендер молодим батькам, які зможуть готувати каші та корисні пюре своїм малюкам. Приготування пюре, соусів та емульсій займає кілька хвилин, а перетворити овочевий суп на ніжний суп-пюре у вас вийде за 1-2 хвилини. Продукт середньої густини може бути подрібнений і готовий до обробки за 30 секунд, а м'які продукти (фрукти, варені овочі) перетворюються на пюре за 10-15 секунд.
Якщо в комплекті йде подрібнювач – поле експериментів значно розширюється, надаючи можливість подрібнення зелені, горіхів, льоду. За наявності спеціальних насадок подрібнювач також допоможе нарізати продукти заданої форми або швидко покришити інгредієнти салату.
Стаціонарний блендер. Плюси і мінуси
Стаціонарний блендер – це конструкція, що складається з чаші, з вмонтованою робочою насадкою, і корпусу з двигуном, що є основою. На дні чаші розташовується хрестоподібний ніж, який піднімає та подрібнює продукти. Корпус обладнаний функціональними клавішами, проте незважаючи на наявність кількох кнопок управління, розібратися в них не важко, тому стаціонарний подрібнювач, як і раніше, залишається простим в експлуатації. Продукти та рідини занурюються в чашу, після чого відбувається їхнє змішування або подрібнення. Таким чином, на відміну від занурювального гаджета, в стаціонарному використовувати іншу чашу для роботи не можна.
Стаціонарні моделі стоять на 20-30% вище аналогічних занурювальних девайсів. Встановлюють прилади, як правило, в одному місці на робочій поверхні, тому що не всі шафи та полиці готові розмістити його. Догляд за таким блендером витратить більше вашого часу, проте моделі з функцією самоочищення практично не вимагатимуть вашого втручання.
Плюси стаціонарного блендера:
- немає потреби у контролі;
- не потрібно тримати в руках, а отже можна відлучитися на інші процеси;
- обробка великих порцій;
- повний захист від розбризкування;
- великий перелік можливостей.
Мінуси стаціонарного блендера:
- шум під час роботи;
- габаритні розміри;
- незручність обробки невеликих порцій.
Варіанти приготування зі стаціонарним блендером
Асортимент стаціонарних пристроїв має широку градацію: від найпростіших моделей для роботи з рідкими продуктами до мультифункціональних агрегатів, здатних здійснювати будь-який тип обробки. Стаціонарний блендер найчастіше використовується для приготування коктейлів, смузі, змішування соусів, майонезів та інших емульсій. Це ідеальний вибір для послідовників здорового харчування та тих, хто не починає ранку без порції вітамінів.
Він також приготує повітряні ягідні або овочеві пюре, підійде для підготовки дитячого харчування, крем-супів, паштетів, подрібнення фаршу, підготовки тіста на млинці. Гострі ножі впораються з подрібненням інгредієнтів та дробленням овочів, які заздалегідь краще нарізати на частини.
Який блендер краще: занурювальний або стаціонарний
Модельний ряд настільки великий, що серед занурюваних та стаціонарних представників є недорогі вузькоспеціалізовані моделі та преміальні прилади з варіативними можливостями, наприклад, блендери для коктейлів. Щоб вибір точно потрапляв у ваші очікування, перед покупкою ознайомтеся з головними відмінностями занурювального блендера від стаціонарного та критеріями, що визначають функціонал блендерів:
- Потужність. Чим вище потужність, тим ймовірніша ймовірність, що прилад впорається з твердими продуктами. Для середніх консистенцій достатньо 600 Вт, для складніших завдань вибирайте гаджети з потужністю вище за цей поріг.
- Об'єм чаші. Параметр залежить від запланованої вами інтенсивності використання блендера. Великим сім'ям рекомендується вибирати чашу від 2 л, а тим, кому досить невеликих обсягів можна заощадити на скромніших моделях.
- Комплектація. Вона може складатися з чопера, мірної склянки, ємності різних обсягів, віночка, гака для тесту, млина, ножів різної форми, дисків для терки та соковижималки.
- Кількість швидкостей. Цей параметр може змінюватись від 1 до 12. Погодьтеся, різниця колосальна. У той час як один блендер монотонно буде застосовувати одну швидкість, інший підлаштуватися під необхідну консистенцію продукту і ефективніше зробить обробку (наприклад, для тесту краще вибирати повільну плавну швидкість, а для збивання білків повітря швидку).
Щоб вирішити, який блендер краще занурювальний або стаціонарний саме для вас, виходьте з наявності вільного місця на вашій кухні та страв, які ви звикли готувати своїм близьким. Занурювальний блендер зручно використовувати в будь-якій ємності та положенні, проте його потрібно постійно тримати в руці, а стаціонарний ідеально впорається з подрібненням та залишить кухню чистою!
Автор: Дар'я Даниленко, копірайтер Stylus.ua
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: