Як вибрати блендер?
Як вибрати блендер, який точно підійде для ваших завдань? Інтернет-магазин Stylus розповідає, які види блендерів бувають, у чому їх особливості та на які параметри варто звернути увагу для прийняття швидкого рішення при покупці.
Що таке блендер та його призначення
Що таке блендер? Блендер – електроприлад, який використовується для подрібнення їжі та перетворення інгредієнтів на однорідну масу. Незалежно від конструкції, блендер має електромотор, чашу для продуктів та насадки з ножами для подрібнення.
Блендер є багатофункціональним приладом, який буде корисним на кожній сучасній кухні, адже він дозволяє господині справлятися з багатьма кулінарними процесами. На обробку інгредієнтів потрібно значно менше сил і часу, дозволяючи встигати з приготуванням кількох страв одночасно. Залежно від моделі відрізняється функціональність приладу. Блендер може виконувати такі основні кулінарні процеси:
- пюрування,
- подрібнення,
- дроблення,
- збивання,
- змішування.
Використовуючи блендер, можна приготувати пюре, крем-супи, змішувати коктейлі, дробити зелень та горіхи, колоти лід, перетирати варені овочі. За рахунок додаткових насадок окремі моделі мають розширений функціонал, зокрема нарізка овочів (скибочками, кубиками), спінювання молока для кави, видавлювання соку, натирання інгредієнтів на тертці.
Види блендерів
Сучасний асортимент представлений великою кількістю найменувань, тому покупцю легко заплутатися у виборі. Перед придбанням конкретної модифікації пристрою необхідно визначити призначення, бюджет та розібратися у різновидах приладу. Всі пристрої умовно можна поділити на такі види блендерів: стаціонарні та занурювальні.
Стаціонарні блендери
Підходять: для роботи з рідкими та вареними продуктами.
Причини купити: не треба тримати в руках, повна автоматизація, великий літраж, не залишають бризок.
Стаціонарний блендер встановлюється в одній робочій зоні без необхідності діставати та підключати прилад щоразу перед використанням. Конструкція передбачає наявність бази з механізмом, на дні якої знаходиться хрестоподібний ніж, а у верхній частині кріпиться чаша з кришкою. Дана категорія представлена блендерами для смузі, які легко впораються зі змішуванням коктейлів, збиванням емульсій. Достатньо завантажити фрукти у чашу, натиснути кнопку та почекати хвилину до завершення процесу. Муси, креми, легкі ягідні пюре та «рідкі» рецепти – те, що ідеально створювати зі стаціонарним приладом. Такий блендер простий у догляді, дозволяє готувати великі порції.
Занурювальні блендери
Підходять: для роботи з твердими та напіврідкими інгредієнтами.
Причини купити: портативність, компактність, багатофункціональність, можливість регулювати консистенцію.
Занурювальна модель представлена рукояткою з кнопками включення та регулювання швидкостей, внутрішнім двигуном. До ручки приєднується одна або кілька насадок. Ножі розташовуються у нижній частині ніжки. Занурювальні блендери з чашею-подрібнювачем мають знімне лезо. Такий блендер є мобільним приладом, який легко переносити в будь-яку зону кухні і працювати з різною кількістю інгредієнтів. Ручний блендер ефективно справляється з пюруванням, приготуванням соусів та паштетів, однорідних крем-супів та подрібненням овочів.
Перед тим, як вибрати занурювальний блендер, ознайомтеся з інструкцією та характеристиками, оскільки деякі моделі недостатньо потужні для подрібнення твердих продуктів. Перелік функцій залежить від насадок, що є в комплекті, серед яких часто зустрічаються ножі для дроблення горіхів та льоду, подрібнення м'яса. З пристроєм цієї конфігурації ви не прив'язані до однієї ємності. Перетворювати овочі на пюре можна в будь-якій мисці або безпосередньо в каструлі. Ручне регулювання потужності дозволяє легко коригувати густоту страви, але під час роботи пристрій потрібно тримати в руках.
Інші відмінності блендерів
Вибір блендера не закінчується на його типізації. Перед покупкою слід вивчити наступні особливості:
- Об'єм чаші. Якщо плануєте працювати з невеликими порціями, можна обмежитись компактними варіантами об'ємом до 1 л, що дозволить заощадити місце на кухні. Для приготування на велику родину вибирайте блендер з ємністю чаші 1,5–2 л.
- Матеріал чаші. Чаша може бути скляною та пластиковою. Скло стійке до подряпин, але має більшу вагу, тендітне. Пластикова ємність не б'ється, але поступово втрачає прозорість за рахунок утворення подряпин.
- Якість насадок. Найкращим матеріалом для ножів вважається нержавіюча сталь, адже пластик згодом може кришитися.
- Форма насадок. Насадки можуть бути з рівними та хвилястими краями. Перший варіант блендера не залишає бризок, але гірше подрібнює, тоді як другий захоплює більше маси, але може розбризкувати.
- Потужність. Для виконання стандартних процесів достатньо потужності 400-500 Вт, але якщо необхідний пристрій для складних завдань, варто віддати перевагу варіантам потужністю від 600 Вт.
- Кількість швидкостей. Їх кількість варіюється від 1 до 30, але для звичайного користування можна обмежитися 5-6 швидкостями.
- Режими. Наявність імпульсного режиму говорить про можливість обробки твердих продуктів, а турборежим допомагає створювати ніжну консистенцію.
- Комплектація. Крім основної насадки, блендер може включати мірну склянку, чопер, млин, вінчик для збивання, гак для замішування тіста, диски для нарізування і т.д.
Вагомим фактором перед тим, як вибрати блендер, також є дизайн приладу, представлений у різному забарвленні, формі та стилістиці. Кожен покупець зможе підібрати пристрій під інтер'єр кухні та гармонійне поєднання з іншою технікою.
Поради вдалого вибору блендера
Перед покупкою слід врахувати кілька важливих нюансів:
- корисний об'єм чаші становить на 200 мл менше, ніж об'єм, вказаний на упаковці;
- ручка має бути ергономічною з прогумованими елементами;
- на чаші повинні бути гумові ніжки, що перешкоджають ковзанню;
- з бездротовою моделлю можна переміщатися кухнею або кімнатою;
- чим важче моторний блок у стаціонарному блендері, тим стійкіша конструкція;
- функція автовимкнення захищає прилад від перегріву.
Якщо сумніваєтеся, який блендер обрати, щоб він міг впоратися з великими обсягами рідких та в'язких продуктів, купуйте стаціонарний варіант. Якщо вибираєте пристрій для замішування дитячих сумішей, виготовлення супів-пюре, подрібнення овочів з можливістю вільного переміщення, зверніть увагу на занурювальну модель.
Впевнені, тепер ви знаєте, як вибрати блендер для дому. Сміливо підбирайте блендер, озброївшись нашими практичними порадами та не бійтеся експериментувати! На сайті Stylus.ua ви знайдете оригінальну техніку від відомих виробників, а також зможете підібрати інші корисні прилади для кухні. Підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб бути в курсі акцій та новинок!
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: