Як відрегулювати підлогові ваги: повний гайд з налаштування
Ваги – незамінний пристрій для контролю ваги під час схуднення або занять спортом, дотримання певного режиму дня та ведення здорового способу життя, відстеження набору маси дитиною або дорослою людиною. Однак іноді ваги дають збій і, як результат, показують неточну або зовсім неправильну вагу. Уникнути такої ситуації допомагає правильне налаштування підлогових ваг, про що ми і поговоримо в нашій сьогоднішній статті.
Налаштування ваг: таблиця
Перед тим як користуватися підлоговими вагами, необхідно розібратися з тонкощами налаштування пристрою. Пропонуємо покрокову універсальну інструкцію налаштування та першого використання підлогових ваг у вигляді таблиці, щоб вам було легко і просто запам'ятати порядок дій.
Що робити | Як правильно і навіщо це робити |
Виберіть у приміщенні ідеально рівну горизонтальну поверхню (певну ділянку підлоги). | Оберіть ділянку підлоги, на якій немає килимових покриттів, килимів. Поверхня повинна бути без вибоїн та інших нерівностей, інакше датчики ваг фіксують неправильні показники вимірювань. І такі неточності можуть бути вищими або нижчими за реальні цифри на 1-2 кг. |
Вставте нову батарейку або зарядіть акумулятор. | Цей пункт є важливим для електронних ваг. Якщо батарейка буде «не першої свіжістю» або акумулятор розряджений, то ваги можуть показувати неточну вагу. |
Увімкніть ваги. | Механічні ваги завжди готові до роботи, а електронні потрібно запустити. В одних моделях запуск передбачає натискання спеціальної кнопки, в інших – достатньо торкнутися ногами платформи або пальцями дисплея. |
Перевірте стрілку на механічних вагах або екран на електронних. | Стрілка на механічних вагах повинна вказувати на цифру «нуль» циферблата. На дисплеї електронних ваг також має відображатися «нуль». Щоб, наприклад, скинути електронні ваги, достатньо натиснути кнопку «Скинути» або «On zero». |
Залиште на собі мінімум одяг і обов'язково зніміть взуття, в тому числі кімнатні тапочки. | При зважуванні ваги враховують як масу вашого тіла, так і вагу одягу, взуття. Такі показники будуть далеко не точними. |
Плавно встаньте на платформу пристрою. Займіть правильне положення. | Різкі рухи негативно позначаються на роботі датчиків пристрою. А від правильності положення залежить точність результатів вимірювання. Тому не упирайтеся руками у стіну чи інші предмети. Стопи тримайте паралельно одна до одної. Намагайтеся не рухатися до закінчення процесу вимірювання ваги (тим більше, що ця процедура займає зовсім небагато часу). |
Як налаштувати підлогові електронні ваги
Цікавий той факт, що електронні підлогові ваги налаштовуються автоматично після встановлення батарейок/акумуляторів і включення пристрою. По суті, ваше завдання просто виконати описаний вище алгоритм дій.
Однак деякі сучасні пристрої можуть мати додаткові функції, такі як визначення співвідношення м'язової тканини та жиру, вимірювання кісткової маси, зберігання показань у пам'яті пристрою та інші. Зазвичай додаткові функції також налаштовуються автоматично під час першого запуску приладу. Якщо автоматичне налаштування однієї або декількох додаткових опцій не відбулося, варто скористатися підказками, які зазвичай прописані в інструкції з експлуатації певної моделі пристрою.
По суті, електронні ваги нескладно налаштувати, тим більше якщо під рукою є інструкція з використання пристрою. Але можливі й ситуації, коли виникають складності. Тому давайте розберемося, як правильно налаштувати електронні ваги у разі виникнення якихось позаштатних ситуацій.
Напис «Lo» на дисплеї
Зазвичай напис Lo, що з'являється на дисплеї ваг, говорить про необхідність заміни елементів живлення. Щоб вирішити цю проблему, достатньо просто замінити батарейки або зарядити акумулятори. Важливо використовувати те джерело живлення, яке вказано в техпаспорті приладу, що використовується.
Напис «8888» на дисплеї
Часто буває, що при заміні батарейок/акумуляторів на дисплеї ваг з'являється напис «8888». Не поспішайте панікувати та бігти до сервісного центру. Встановіть ваги на рівну підлогу і зачекайте кілька хвилин – цього буде цілком достатньо, щоб пристрій самостійно усунув несправність.
Напис «Err» на дисплеї
Також не варто засмучуватися і поспішати в сервіс по ремонту ваг при появі на екрані позначення «Err». Прилад автоматично усуне і цю проблему, вам необхідно поставити ваги на підлогу і не користуватися ними протягом декількох хвилин.
Як налаштувати механічні підлогові ваги
Незважаючи на величезний вибір електронних моделей, механічні ваги не втрачають своєї популярності серед покупців і сьогодні. Вони простіші в експлуатації та обслуговуванні, працюють без батарейок та акумуляторів, а також відрізняються меншою вартістю порівняно з електронними аналогами.
Питання, як включити підлогові ваги механічні – зовсім не актуальне, оскільки така модель завжди готова до роботи. Необхідно лише правильно встановити ваги. Для механічної моделі не підходить нерівна або рельєфна поверхня, килими та інші покриття для підлоги. Пристрій оснащується невеликими опорними ніжками, металевими «плечами», поєднаними між собою попарно у вигляді літери «У», і горизонтальними пластинами. Якщо ваги встановити на нерівну або рельєфну поверхню, можливий перекіс ніжок та порушення висоти горизонтальних пластин під металевими «плечами», що призводить до неправильного виставлення шкали і неточного або зовсім некоректного виміру маси тіла.
Тому потрібно знати, як правильно встановити підлогові ваги механічного зразка.
- Вибираєте рівну горизонтальну поверхню.
- Встановлюєте туди підлогові ваги.
- Перевіряєте стрілку на циферблаті (стрілка повинна розташовуватися по центру на цифрі «нуль»).
- Встаєте на платформу плавно.
- Вимірюєте вагу – просто дивіться на шкалу.
- Також плавно спускаєтеся з платформи. І буквально за хвилину повторюєте процедуру.
Якщо різниця між мінімальним та максимальним значеннями в межах 300-400 грамів – ваші ваги працюють точно. У разі великих відхилень потрібно відрегулювати ваги. У деяких моделях вгорі циферблата є «колесо», за допомогою якого можна виставити стрілку на нуль. Якщо ж таке «колесо» відсутнє, а розбіжність мінімального та максимального значень велика, значить, порушена робота тензодатчиків, які потребують заміни. Замінити тензодатчики можна в сервісному центрі, зазвичай це триває небагато часу і коштує недорого.
Як перевірити підлогові ваги на точність
Купуючи пристрій для вимірювання маси тіла, багато покупців цікавляться, як відрегулювати підлогові ваги і як перевірити їх на точність. Якщо з регулюванням ми розібралися, залишилося зрозуміти принцип перевірки точності.
У всесвітньому павутинні запропоновано чимало різних варіантів: хтось рекомендує зважити кілограм солі, а хтось радить встановити чи включити ваги, якщо це електронна модель, помістити на платформу гантелі та перевірити вагу. Але всі ці поради не підходять! Чому, спитаєте ви? Вся справа в тому, що конструкція підлогових ваг розроблена таким чином, щоб вимірювати створюване на силовимірювальні датчики навантаження відразу в декількох точках. Якщо ж виміряти, припустимо, гантелі чи кілограмову пачку солі, то навантаження не розподіляється на всі точки, а силовимірювальні датчики отримують неточну інформацію. Як результат – ваги можуть показувати неправильну вагу.
Як тоді перевірити пристрій на точність? Найпростіший спосіб – це виміряти власну масу тіла кілька разів, дотримуючись інтервалу кілька хвилин. Потім від максимального значення потрібно відняти мінімальне. Якщо різниця буде в межах до 400 грамів (ідеально – не більше 100 грамів), ваші ваги працюють бездоганно і показують максимально точну вагу.
Як бачите, налаштування підлогових електронних ваг та механічних – досить простий процес, якщо знати, що і як правильно робити. І, сподіваємося, що наша стаття допомогла вам розібратися в цьому питанні, і тепер ви самостійно, швидко та легко зможете налаштувати та відкалібрувати ваги у себе вдома. А щоб отримувати ще більше корисної та цікавої інформації, оформіть підписку на наші розсилки новин та Телеграм-канал. Тим більше, що так ви зможете стежити за надходженнями нових товарів, відстежувати акції та знижки, а також брати участь у розіграшах призів, причому дуже потрібних і цінних.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: