Як вибрати підлогові ваги
Розкажемо у статті, як правильно вибрати ваги (підлогові), види ваг, їх плюси та мінуси.
Як вибрати хороші підлогові ваги
Зараз підлогові ваги можна зустріти практично в кожному будинку. Він являє собою пристрій, за допомогою якого можна визначити масу тіла завдяки діючій силі тяжіння. Як правило, домашні ваги мають максимальний параметр до 230 кг і відрізняються точністю і багатофункціональністю. Ринок приладів рясніє моделями в різноманітному дизайні, але тут покупцеві потрібно бути напоготові, тому що недобросовісні виробники можуть приховувати неякісну начинку за яскравою зовнішністю. Основна функція пристроїв - вимір ваги, але модифіковані моделі пропонують і інші можливості:
- наявність пам'яті для збереження даних за конкретний період часу;
- установка рекомендованої маси на основі фізичних показників тіла;
- збереження історії вимірювання для кожного члена сім'ї;
- визначення м'язово-жирового співвідношення;
- індикатор перевищення нормативного показника.
Дорогі моделі підлогових ваг мають діагностичної функцією, здатної замінити тренера і дієтолога. Такі ваги розширюють коло виконуваних завдань, визначаючи частку води, кісткової маси і даючи рекомендації по дієті, тренувань. Чи не скупилися виробники і на додаткове оснащення у вигляді кольорових дисплеїв, вбудованих принтерів для роздруківки показників, вимірювання росту, USB-порту для підключення до комп'ютера, визначення температури і т.д.
Види підлогових ваг
Підлогові ваги поділяються на:
- електронні;
- механічні.
Електронні підлогові ваги набирають популярність завдяки практичності і широкому асортименту стильового оформлення. Електронні ваги відрізняються наявністю екрана, на який виводиться інформація. Пристрої даного типу працюють на батареях або акумуляторах, володіючи невисокою похибкою. Слід зазначити, що точність вимірів залежить не від якості батарейок або етапу їх життєдіяльності, а безпосередньо від характеристик пристрою.
Електронні ваги: плюси та мінуси
Плюси:
- точне зважування;
- велика кількість функцій;
- вартість на будь-який ціновий сегмент;
- різноманітний дизайн;
- зручний спосіб перегляду даних.
Мінуси:
- залежність від джерела живлення;
- вимога дбайливого поводження;
- менший діапазон зважування.
Механічні ваги націлені на виконання головної функції - вимір ваги. Принцип їх функціонування побудований на тиск сили тяжіння на спеціальну пружину, яка змінює положення стрілки в віконці. Простота в експлуатації і нескладна конструкція впливають на недорогу вартість механічних моделей.
Плюси механічних ваг:
- легкість використання;
- довговічність;
- недорога вартість;
- великий діапазон зважування;
- немає необхідності в зарядці.
Мінуси:
- вищу похибка, ніж в електронних;
- відсутність додаткових функцій;
- залежність від умов зовнішнього середовища (вологості, температури).
Як вибрати ваги
Головний параметр при виборі ваг - це точність, вона залежить від якості застосовуваних матеріалів і технологій. Відзначимо, що похибка в вагах - природний показник, якому не вказано на дефект конкретного пристрою, а присутній скрізь (питання лише в тому, наскільки цей показник високий або малий в різних моделях). Якщо ви хочете отримати прилад з максимальною точністю, вибирайте надійні модифікації від перевірених брендів.
Далі розглянемо критерії вибору відповідно до сфери застосування.
Які ваги краще вибрати
Крім показника похибки та переліку функцій, ідеальні ваги для дому повинні мати такі параметри:
- Зручність інтерфейсу і величина шрифту. При покупці електронних ваг зверніть увагу на зручність меню. Літнім людям і тим, хто має проблеми із зором буде складно розібратися в маленькому шрифті і складному управлінні.
- Вікове відповідність. Для зважування дітей краще вибирати дитячі ваги, що відрізняються підвищеною безпекою. Такі ваги не страшно вдарити або впустити, оскільки вони мають передбачену захист, м'яку основу і закруглені краї.
- Матеріал. В якості основних матеріалів представлені ваги зі скла, пластику, металу, дерева, каменю. Пластикові моделі - найдешевші, скляні відрізняються гігієнічністю, а металеві найбільшою надійністю. Дерев'яним і кам'яним ваг характерна висока ціна, велику вагу і дизайнерське оформлення.
- Наявність гумових ніжок. Вставки з гуми зменшують ступінь ковзання ваг на поверхні.
- Індикатор перевантаження. Щоб уникнути поломки в результаті переваги (особливо на скляних вагах), вибирайте модель з наочним індикатором допустимої ваги.
- Ергономіка. Перед покупкою зробіть попередні виміри оптимальної площі ваг по стопах всіх членів сім'ї і вибирайте найбільш йому відповідний варіант. Також зверніть увагу на те, щоб виступаючі елементи декору не заважали при становленні на прилад.
Тепер ви знаєте, як вибрати ваги. В інтернет-магазині Stylus.ua ви зможете підібрати підлогові та будь-якого плану, дизайну та модифікації відповідно до вашого бюджету та цілей покупки. Поділіться статтею з друзями та підписуйтесь на наші розсилки новин та Телеграм-канал, щоб не пропустити корисну інформацію.
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: