Як вибрати кухонні ваги
У цій статті ділимося порадами, як вибрати кухонні ваги, щоб вимір маси інгредієнтів для тієї чи іншої страви більше не викликав труднощів та проблем. Розповідаємо, які кухонні ваги зручніші, а також допомагаємо розібратися з характеристиками, функціями та керуванням побутових приладів.
Види кухонних ваг
Спочатку розберемося, які кухонні ваги краще вибрати: механічні чи електронні, плоскі чи укомплектовані чашею.
Механічні
Пристрої оснащені вимірювальною пружиною, яка під впливом ваги продуктів стискається і надає руху стрілці. У свою чергу, стрілка переміщається за шкалою і вказує вагу. Такий побутовий прилад простий у користуванні, стійкий до механічних пошкоджень. Механічні ваги працюють незалежно від електрики, батарейок та акумуляторів. Вартість таких моделей невелика, проте за час користування збільшується похибка за рахунок розтягування пружини.
Електронні
Працюють від електромережі, батарейок або вбудованого/змінного акумулятора. Під впливом ваги продукту інтегрований датчик перетворює дані в електричний сигнал, оцифровує та відображає на дисплеї. Тому похибка кухонних ваг електронних значно менша, якщо порівнювати з механічними. До того ж, такі пристрої часто мають чимало додаткових опцій.
Плоскі
Які кухонні ваги краще вибрати для зважування м'яса чи риби, сиру, твердих або напівтвердих фруктів та овочів? Найкращим рішенням буде модель із плоскою платформою, на яку поміщається цілий продукт або великий шматок.
*Порада. Зважувати сире м'ясо або рибу на вагах негігієнічно, тому використовуйте посуд. Не забудьте обнулити вагу після того, як поставите на платформу тарілку.
Укомплектовані чашею
Які кухонні ваги краще з чашею чи без – вирішувати вам. Тут важливо орієнтуватися на особливості продуктів, які найчастіше зважуєте. Моделі з чашею вважаються оптимальним рішенням для вимірювання точної маси сипких або рідких інгредієнтів.
Корисна порада. Вибирайте кухонні ваги зі знімною чашею, щоб було простіше мити побутовий прилад після використання.
Як вибрати ваги для кухні: характеристики та функції
Тепер розповідаємо, як вибрати електронні кухонні ваги або механічні з урахуванням основних характеристик та додаткових можливостей.
Ціна поділу та точність вимірювання
Вибираючи кухонні ваги, характеристика точності виміру вважається найважливішою. Тому потрібно звернути увагу на шкалу: ціна розподілу в електронних моделях становить 1-3 грами, а в механічних – 10 або навіть 50 грамів. Якщо кожен грам відіграє важливу роль, то електронні ваги стануть найкращим рішенням.
Максимальна вага
Цей параметр залежить від розміру ваги. Компактність говорить про те, що такий побутовий прилад може зважити продукти від 1 до 3 кг – оптимальний варіант для використання вдома, а також для тих користувачів, які стежать за своїм харчуванням і буквально контролюють грами кожної порції.
Якщо ж щосезону закриваєте консервацію на зиму або захоплюєтеся випічкою, то краще вибрати ваги з «вантажопідйомністю» близько 3–5 кг.
Матеріал корпусу
Відповідаючи на запитання, як вибрати кухонні ваги, рекомендуємо звертати увагу на матеріал, з якого виготовлений корпус:
- Нержавіюча сталь. Найдовговічніші ваги, які відрізняються міцністю, стійкістю до подряпин та інших механічних впливів. Стильні зовні та прості в експлуатації та догляді.
- Скло. Вирізняються оригінальним дизайном, тому підходять під будь-який інтер'єр кухні. Прості у догляді, оскільки поверхні легко очищаються вологою губкою або тканинною серветкою. Але крихкі, при випадковому падінні можуть розбитися. Також не можна перевищувати допустиму максимальну вагу зважування.
- Пластик. Найбільш бюджетні кухонні ваги, які характеризуються простотою догляду. Але згодом пластик втрачає свої первинні властивості, з'являються подряпини. Пластик низької якості може вбирати запахи та мікрочастинки продуктів. А від прямих променів сонця матеріал вигоряє або втрачає форму.
- Дерево. Ефектний та стильний варіант для будь-якої кухні, але вартість таких кухонних помічників немаленька. Крім того, дерев'яні ваги негігієнічні у використанні, оскільки вбирають запахи та частки інгредієнтів. Також важливо зберігати такий побутовий прилад у сухому місці.
Дизайн
За стилем та дизайном кухонні ваги представлені в широкому асортименті: класичні та ретро моделі, ексклюзивні дизайнерські рішення, хай-тек чи арт-деко напрямок, мінімалізм та інші варіанти. Також відрізняються пристрої та забарвленням.
Моделі, які мають дисплей, більш практичні та зручні в експлуатації. При виборі кухонного помічника важливо звернути увагу на матеріал та особливості розташування кнопок. Найкращим рішенням буде сенсорна панель або прогумовані кнопки, які легко та просто очистити.
Додаткові опції
Серед найбільш корисних додаткових функцій ваг для кухні варто виділити наступні:
- автоматичне вимкнення;
- захист від можливого перевантаження;
- автоматичне калібрування;
- можливість зміни міри поділу;
- послідовне зважування;
- розрахунок калорійності, жирів, вуглеводів, білків;
- визначення об'єму рідини;
- опція пам'яті;
- віднімання тари (опція обнулення);
- вбудований годинник або таймер;
- індикатор заряду батареї;
- наявність прогумованих ніжок;
- Smart-управління через смартфон або планшет.
Виробники
Ваги кухонні, як вибрати які ви вже знаєте, випускають багато торгових марок. Але якщо шукаєте оптимальну у співвідношенні ціни, якості виготовлення, комфорту експлуатації та точності вимірювання модель, зверніть увагу на продукцію таких виробників, як Kenwood, Beurer, Zelmer, ProfiCook, Magio, Gorenje, Grunhelm, Maestro, Scarlett, Esperanza та ін.
Тепер ви знаєте, які бувають кухонні ваги, як вибрати модель під ті чи інші умови експлуатації. Сподіваємося, що наведені в нашій статті поради та рекомендації допоможуть підібрати кухонні ваги, функції та характеристики яких будуть повністю відповідати вашим вимогам та побажанням. Поділіться інформацією з друзями та знайомими, а також підпишіться на наш Телеграм-канал та розсилку новин, щоб стежити за надходженнями новинок, брати участь у розіграшах, своєчасно дізнаватися про знижки та акції.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: