Як вибрати газову плиту
Не знаєте, як вибрати газову плиту? Ми розповімо про різновиди та критерії вибору газових плит, а також додаткові особливості такої кухонної техніки. За допомогою нашої статті ви легко визначите, яка модель вам підійде.
Види газових плит
Газова плита дозволяє приготувати варені, тушковані та смажені страви. За допомогою такої кухонної техніки ви зможете реалізувати усі свої кулінарні фантазії. Плита, що працює від газу, має низку переваг перед електричною. Витрати газу на приготування їжі мінімальні, що дозволяє економити електрику. Крім того, газова плита не залежить від електрики, що дозволяє готувати їжу під час аварійного або планового відключення електроенергії. Далі розглянемо, які види газових плит бувають:
- Компактна плита на 1-2 конфорки із підключенням до балону. Це скоріше похідний варіант для приготування їжі в польових умовах, а така плита підходить для користувачів, у яких не проведено газопровід.
- Стандартна окремостояча газова плита – найпоширеніший варіант для квартир та приватних будинків. Є моделі на 2-6 конфорок із різним покриттям робочої поверхні. Духовка може бути електричною або газовою. Окрема плита встановлюється між тумбочками в кухонному гарнітурі.
- Вбудована варильна поверхня відрізняється компактністю. Таку плиту можна встановлювати на тумбу у будь-якому зручному місці. Існують варіанти, які врізаються в стільницю, а також ставляться безпосередньо на корпус кухонної тумби.
Як вибрати газову плиту за типом – залежить від ваших персональних вподобань, дизайну і розмірів кухні. Найменше проблем буде зі встановленням плити, що окремо стоїть. Однак пам'ятайте, що підключати техніку до газопроводу обов'язково має спеціаліст.
Як правильно вибрати газову плиту
Вибір газової плити – індивідуальне рішення, яке залежить від ваших уподобань у кулінарії, бюджету та просторових обмежень кухні. Далі розповідаємо, як вибирати газову плиту та за якими критеріями:
- Визначте суму покупки. Є бюджетні, середні за вартістю та дорожчі варіанти. Найчастіше таке розмежування обумовлено брендами та функціональністю моделі. Наприклад, до бюджетних можна віднести плити торгової марки Delfa, Amica, Candy. Надійні, функціональні та середні за вартістю – Beko, Bosch, Zanussi, Electrolux. А до професійних плит, які коштують дорожче від інших, відносяться: Kaiser, AEG.
- Виберіть відповідний тип та розмір техніки. Переконайтеся, що у вас достатньо місця для встановлення газової плити. Підбирайте габарити плити за розмірами вільного простору на кухні. Враховуйте, що для встановлення варильної поверхні потрібна тумба, а також допомога фахівця, якщо у вас немає досвіду монтажу такої техніки.
- Кількість конфорок та їх розмір. Кількість конфорок залежить від того, наскільки різноманітну їжу та як часто ви готуєте. Якщо не любите багато часу проводити на кухні, вибирайте плиту із двома конфорками. Такий варіант підійде, якщо у вас невелика сім'я (2 особи), а також є додаткова техніка для приготування (наприклад, мультиварка, електрочайник). Якщо ж любите різноманітність у харчуванні та часто готуєте для великої родини, друзів, тоді вибирайте модель на 4-6 конфорок. Краще, якщо конфорки будуть із різними потужностями.
- Виберіть тип духовки. Електрична духовка підійде, якщо у вас рідко відключають світло, а газова – дозволить заощадити електроенергію та працює незалежно від електрики.
- Розгляньте додаткові функції. Деякі газові плити можуть мати додаткові опції. Розгляньте, які з них можуть бути корисними для вас.
- Важливо вибирати безпечну плиту. Краще віддати перевагу моделі з функцією газ-контролю.
- Виберіть тип керування. Бувають моделі з механічними поворотними ручками та з електронним типом управління.
- Прочитайте відгуки інших користувачів та порівняйте різні моделі газових плит.
Яку поверхню газової плити вибрати
Покупцям пропонуються газові плити, виготовлені з різних матеріалів та з різними дизайнами. Перед покупкою необхідно визначитись, яку поверхню газової плити вибрати. Поверхня може бути виготовлена з таких матеріалів:
- Нержавіюча сталь – міцний та довговічний матеріал з універсальним зовнішнім виглядом. Сталеві поверхні стійкі до різних засобів для чищення, механічних пошкоджень і корозії. Така поверхня лаконічно впишеться в будь-який інтер'єр, але на ній дуже помітні відбитки пальців, краплі жиру та подряпини.
- Емальована поверхня – бюджетний варіант. Можна вибрати не лише білу поверхню, а й інших кольорів (чорна, коричнева). Переваги такого варіанту: довговічність, простота у догляді та невисока вартість. Єдиний недолік – крихкість емальованого шару. При падінні на плиту важкого посуду або предмета на емалевому шарі можуть утворитися пошкодження, а згодом під ними може з'явитися іржа.
- Склокерамічне покриття виглядає естетично та сучасно. Забруднення з таких поверхонь легко забираються за допомогою спеціальних засобів. Склокераміка більш безпечний варіант, тому що швидко остигає. Недолік – дорожнеча та необхідність у придбанні додаткових засобів для догляду.
- Скляна поверхня коштує дешевше за попередній варіант, але виглядає не гірше за кераміку. Загартоване скло добре очищається і не боїться високої температури, але є крихким матеріалом.
Який матеріал конфорок вибрати
Від типу конфорок залежить швидкість приготування їжі, пожежонебезпечність, простота догляду та зовнішній вигляд плити. Конфорки мають різні розміри та потужність, що дозволяє використовувати потрібний тип при приготуванні певної страви. Такий підхід економить час та газ. Є такі різновиди газових конфорок:
- Потужний експрес-варіант характеризується збільшеним діаметром та підвищеною потужністю. Така конфорка підходить для швидкого кип'ятіння води, розігріву та приготування великих порцій.
- «Подвійна корона» – конфорка з двома кільцями форсунок, що дозволяє прискорити підігрів та забезпечити рівномірне приготування. На такій конфорці можна готувати соковиті стейки, страви гриль-меню, жарке та інше.
- WOK-конфорка призначена для приготування азіатської кухні. Конфорка оснащена високою решіткою.
- Конфорка для повільного тушкування або розігріву їжі – Coup de feu. Можна готувати соуси і тушкувати овочі, м'ясо.
Матеріал решіток: як підібрати
Решітки в газових плитах бувають двох видів: чавунні та сталеві покриті емаллю. Чавун служить довше сталі, витримує механічні удари та вплив високих температур. Чавун не деформується з часом, а емаль на сталевих решітках може пошкоджуватися через важкий посуд або удари. В результаті решітки деформуються, каструлі починають «хитатися» при встановленні на плиту. Переваги сталевих емальованих решіток – невисока вартість та легка вага. Плюс такі решітки можна замінити на нові за доступною вартістю за потреби. Догляд за складністю приблизно однаковий як за сталевими, так і за чавунними зразками.
Як правильно вибрати газову плиту за розміром
Вибираємо газову плиту за розміром, орієнтуючись на габарити кухні та тип пристрою. Варильні поверхні займають менше місця, тому що вони вбудовуються в меблі та йдуть без духовки. При такій конструкції духову шафу можна встановити незалежно від варильної поверхні. Окрема плита має стандартну висоту – 85 см. Довжина та ширина плити залежать від кількості конфорок. Є варіанти довжиною від 50 до 120 см і глибиною 30-90 см. Глибину плити вибирайте, виходячи з глибини кухонної стільниці, щоб плита не виступала за межі кухонного гарнітура і виглядала цілісно з ним. Стандартні окремі плити мають ширину 50х60 і 60х60 см та оснащені чотирма конфорками.
Який вид духовки вибрати
Як вибрати хорошу газову плиту з якісною духовкою? Існують два різновиди духовок у газових плитах: електричні та газові. Кожна з них має переваги. Наприклад, газова економічніша і працює незалежно від наявності електрики. А електрична духовка – вважається безпечнішою, швидше нагрівається, забезпечує рівномірне приготування страв. Щоправда, якщо відключать електрику, то така духовка буде безкорисною. Виберіть об'єм духовки. Для невеликої родини підійде варіант на 40 л, а для великих – 50-60 л.
І в газових, і в електричних духовках можна встановити режим конвекції. Це корисний режим випічки і не тільки. Завдяки йому вироби з тіста виходять повітряними, з хрумкою рум'яною скоринкою. За наявності функції гриля в духовці на вертелі можна готувати соковиті великі шматки м'яса, рибу та курку.
Зверніть увагу на тип очищення духовки. Очищення буває:
- традиційне,
- каталітичне,
- піролітичне,
- емаль легкої очистки.
Два останні методи припускають спалювання залишків їжі та жиру на стінках духовки під впливом високої температури. Це є найлегшим методом догляду за поверхнею. А традиційне очищення та емаль легкого очищення передбачають обробку парою та ручне миття духовки із засобами для чищення.
Додаткові функції газової плити
Якщо думаєте, як правильно вибрати хорошу газову плиту, зверніть увагу на різні додаткові функції:
- електрозапалювання дозволяє підпалити конфорку натисканням кнопки без використання сірників або запальнички;
- відділення для кухонного приладдя, яке розташоване під духовкою, дозволяє зберігати різний посуд для приготування їжі;
- таймер та дисплей частіше встановлюється у плитах з електронним керуванням;
- газ-контроль – функція, яка автоматично припиняє подачу газу при загасанні вогню на конфорці;
- підсвічування в духовці дозволяє стежити за готовністю страви, не відчиняючи дверцят;
- термометр показує температуру у духовці;
- гриль та вертел для приготування соковитих страв із хрусткою скоринкою;
- багатошарові дверцята духовки вбережуть руки від опіків.
Ми розповіли вам про різновиди та функціонал газових плит. Тепер ви знаєте, як правильно вибрати газову плиту. У нашому каталозі є великий асортимент кухонної техніки. Замовляйте модель, що сподобалася, а також підписуйтесь на наші новини та Телеграм-канал, щоб не пропустити вигідні знижки та цікаві статті.
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: