Як вибрати варильну поверхню
Як вибрати варильну поверхню, щоб вона ідеально вписалася в кухонний ансамбль і радувала смачними стравами протягом довгих років? Якого типу придбати поверхню: газову, електричну чи індукційну? Про всі види та їх особливості розповідаємо у нашій статті. Описуємо переваги та недоліки варильних поверхонь, а також розповідаємо, яку вибрати варильну поверхню за типами нагріву, матеріалом та іншими характеристиками.
Що краще: варильна поверхня або стандартна плита
Щоб зробити кухню більш комфортною, ергономічною і безпечною, можна замінити повногабаритну окремостоячу плиту компактною варильною панеллю і доповнити її духовою шафою. Переваги вбудовуваної варильної поверхні:
- компактні габарити;
- легкий монтаж у будь-який кухонний гарнітур;
- підходить до будь-якого дизайну;
- великий вибір моделей;
- розширена функціональність техніки;
- можливість суміщення з будь-якою духовою шафою;
- безпека та довговічність.
Яку вибрати варильну поверхню за типом нагріву
Модель частіше вибирають виходячи з джерела нагріву, передбаченого у приміщенні. Але якщо принципової різниці немає, можна вибрати будь-який тип. Не зайвим буде ознайомитися з різними видами варильних поверхонь, щоб визначити для себе найбільш підходящий.
Газова
Як вибрати газову варильну панель під влаштування в кухонний гарнітур? Такі моделі є найпоширенішими. Переваги газової поверхні:
- просте керування;
- доступна вартість;
- мінімальна витрата газу;
- легка експлуатація;
- великий вибір моделей;
- немає потреби в якісній електропроводці;
- якщо в будинку не передбачено газопровід, можна підключити газовий балон.
Покупцям пропонуються варіанти на дві чи чотири конфорки. Газове нагрівання скорочує час приготування, а різні конфігурації конфорок дозволяють підібрати підходящий варіант для приготування певної страви. Сама поверхня може бути виготовлена з нержавіючої або емальованої сталі, загартованого скла. Покриття впливає на вартість виробу та зовнішній вигляд.
Якість газової поверхні визначають форсунки — це пристрої подачі газу на поверхню. Є варіанти з подвійним чи потрійним полум'ям, що пришвидшує приготування великої кількості їжі. Крім того, звертайте увагу і на решітки:
- Сталева решітка — надійна, легка і проста в експлуатації, але згодом може прогоряти.
- Чавунна вважається довговічною та міцною. Але виробники не радять такий варіант для важких ємностей.
Електрична
Панелі з електричними конфорками вже не такі повільні, як раніше. Зараз конфорки готові до роботи за кілька секунд після увімкнення. Потужність конфорок залежить від розміру кіл. Чим більша потужність, тим швидше відбувається нагрівання. Але водночас збільшується витрата електроенергії. А для меншої витрати необхідно вибирати посуд для приготування з ідеально рівним дном.
- великі конфорки діаметром 18 см витрачають близько 1800 Вт на годину.
- середнього розміру на 14 см — 1200 Вт.
- маленькі на 12 см — до 1000 Вт.
Перед тим як вибрати варильну електричну поверхню враховують і тип керування, оскільки це прямо впливає на вартість приладу. Механічне керування вважається найпростішим, зручнішим та здешевлює техніку. А за допомогою сенсорного керування одним дотиком можна виставити точну температуру, що важливо у деяких рецептах. Крім того, панель із сенсорним керуванням легше мити, оскільки на ній відсутні кнопки та виступи.
Індукційна
Це різновид електричної поверхні, але такий тип вважається найбільш досконалим. Індукційна панель оснащена конфорками, які використовують електроенергію для створення магнітного поля в індукційній котушці, а не для нагрівання спіралі, як електричних. Якщо діаметр посуду не збігається з розміром конфорки, плита підлаштовується під посуд. Такий підхід дозволяє заощадити до 50% електроенергії. Розігрів відбувається за секунди, як і охолодження конфорки. Сама склокерамічна поверхня майже не нагрівається, що мінімізує ризик опіку. Якщо страва проливається, вона не пригорить на варильній поверхні.
Варто також пам'ятати, що для такого типу плит необхідний посуд з індукційним дном, інші каструлі не сумісні для приготування. Кращими варіантами вважаються каструлі та сковороди з чавуну та нержавіючої сталі. Крім того, деякі плити оснащені системою розпізнавання посуду.
Яку вибрати індукційну варильну панель? Перше, що враховують, — вартість. На такі моделі ціна вища, ніж на класичні газові чи електричні поверхні. Тому купувати найдешевшу панель не рекомендують. Склокерамічні плити бувають з 1-8 конфорками. Одноконфорочна стане ідеальним рішенням для компактної кухні та приготування на одну людину. Моделі із чотирма конфорками вибирають для сім'ї із 3–4 осіб.
Форма та зони нагріву необов'язково можуть бути круглими. За наявності опції «Зона нагрівання, що змінюється», дві зони легко можна об'єднати в одну, якщо потрібно поставити велику каструлю або посуд нестандартного розміру. Такий підхід дозволяє збільшити зону нагрівання до 80% залежно від моделі.
Комбінована
Така варильна поверхня може працювати від газу та електромережі одночасно. Після покупки агрегат підключається відразу до двох джерел. А під час експлуатації користувач самостійно вибирає необхідне джерело нагріву. Пропонуються варіанти з однією газовою та трьома електричними конфорками або навпаки. Яку вибрати комбіновану варильну поверхню визначають виходячи з бюджету та типу нагрівання, що найбільш використовується. При частому приготуванні на газі вибирають модель, де більше газових пальників. А якщо газ — запасний варіант, то рекомендуємо купувати зразок із двома або трьома електричними конфорками.
Як вибрати варильну панель за типом покриття
Яка варильна поверхня краща: скло чи нержавіюча сталь, а може бюджетна емаль? Далі розповідаємо про типи покриття варильної поверхні, їх переваги та недоліки.
Скло
Таке покриття вважається не найдешевшим, але дуже практичним. Переваги скляної панелі:
- виглядають вишукано і легко впишуться в будь-який інтер'єр кухні;
- пропонуються у різних відтінках, з малюнками та написами, що спрощують експлуатацію;
- нагрівається в чітко означеній зоні, а за її межами скло залишається холодним;
- економічні, швидко нагріваються і моментально остигають.
Є зразки з рамками по периметру та без них. У першому випадку рідина, що википіла, не буде стікати на підлогу, а моделі без рамки виглядають естетичніше, і за ними простіше доглядати.
Електричні зразки бояться ударів. Навіть невеликі точкові удари можуть залишити відколи на крихкій поверхні. Крім того, рекомендують уникати перепадів температури. Через попадання холодної води на розпечену площину можуть піти тріщини.
Емаль
Емалеве покриття — бюджетний варіант, який виглядає лаконічно. Покупцям пропонуються емалеві поверхні різних кольорів, завдяки чому можна вибрати підходящий під інтер'єр варіант. Найчастіше емалеве покриття наноситься на газові плити. Емаль легко очищається при замочуванні, а для очищення рекомендують вибирати щадні засоби та не м'які щітки. Яка варильна панель краще за скло або емаль сказати однозначно неможливо, оскільки у кожної свої особливості. Емаль — дешевше, скло — естетичніше і простіше у догляді.
Нержавіюча сталь
Це найпрактичніший варіант, який використовують в електричних, газових та комбінованих зразках. Нержавіюча сталь довговічна та її складніше пошкодити, ніж скло чи емаль. Чистити її можна металевими скребками та різними засобами. Мінус нержавіючої сталі — більше видно плями, краплі жиру та відбитки пальців.
Як вибрати варильну панель за характеристиками
Ми розповіли про види варильних поверхонь з урахуванням матеріалу виготовлення та джерел нагріву. Щоб остаточно вирішити, яку вибрати панель для своєї кухні, рекомендуємо врахувати такі параметри:
- Газ чи електрика. Якщо в приміщенні є газопровід, зверніть увагу на газові або комбіновані поверхні. Електричні моделі краще встановлювати за наявності надійної електромережі, яка витримує підвищені навантаження.
- Кількість конфорок та розміри панелі. Більшість приладів підходить для вбудовування в стільницю глибиною 60 см. А ширина пристрою залежить від кількості точок нагріву. Якщо кухня маленька, беріть модель на дві конфорки. Ширина таких виробів близько 30 см. Для любителів приготування різноманітних страв пропонуються моделі шириною до 90 см на 5-6 конфорок. А стандартом вважається 60-сантиметрова панель на 4 пальники.
- Потужність конфорок. Практичні моделі з двоконтурною або триконтурною конфоркою. Для неї можна встановити площу нагрівання, виходячи з діаметра посуду. У газових зразках зручні пальники із двома чи трьома рядами полум'я, що значно прискорює процес нагрівання. Деякі моделі оснащують спеціальними конфорками збільшеної потужності, WOK та іншими корисними функціями. Класичним варіантом для стандартного домашнього використання є поверхні з однією потужною конфоркою. Такий вибір дозволить поєднати функціональність та не переплатити за непотрібні функції.
- Розташування конфорок. Пальники розміщують у вигляді прямокутника, квадрата, трапеції чи ромба. Хоча нестандартне розташування виглядає привабливо, при виборі розташування конфорок радять керуватися практичністю.
- Дизайн панелі та матеріал поверхні. Бюджетним варіантом вважається емалеве покриття, найпростіші у догляді — скляні, найбільш практичні — з нержавіючої сталі.
- Керування. Встановлюються механічні поворотні перемикачі, електронне кнопкове та сенсорне керування. Останні два типи дозволяють виставляти температуру та режими приготування максимально точно. Крім того, моделі оснащують дисплеєм, який відображає стан плити (час, температуру та ін.).
- Функціональність. Газові моделі практично не мають розширеної функціональності. Газові конфорки оснащують електрозапалюванням та функцією газ-контролю. В електричних або індукційних моделях може бути перелік автоматичних програм, автоматичне відключення при перегріві, таймер, блокування кнопок керування, пауза та ін.
- Вибір виробника. Рекомендуємо вибирати варильні поверхні для домашнього використання високої якості ТОП брендів: Whirlpool, Bosch, Electrolux, Gorenje. За обмеженого бюджету підійдуть моделі брендів середнього цінового діапазону Ventolux, ELEYUS, Grunhelm. Для професійної кухні вибирайте обладнання екстра-класу з максимальним набором функцій Siemens, Kaiser, AEG.
Сподіваємось, наша стаття допоможе з вибором варильної поверхні для вашої кухні. На сайті Stylus.ua ви знайдете кухонну техніку за вигідною вартістю. А підписавшись на наші новини, ви не пропустите круті знижки та акції.
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: