Як вибрати морозильну камеру
Як вибрати морозильну камеру, щоб зберегти фрукти та овочі свіжими до наступного врожаю чи розмістити напівфабрикати та інші продукти для зручного зберігання? Що краще — морозильна камера або морозильна скриня, і яку морозилку варто вибирати для яких цілей?
Зібрали у статті важливу інформацію та поради щодо вибору морозильної камери для дому. Розповідаємо, як підібрати потрібну модель, виходячи з цілей та умов експлуатації, з урахуванням конструкції та встановлення морозилки. Поговоримо про слабкі та сильні сторони різних типів заморозки, режими зберігання продуктів, функції безпеки та захисту.
Види морозильних камер
Перед тим як вибрати морозильну камеру, розберемося з характеристиками цього приладу. Розглянемо варіанти завантаження та встановлення, об'єму та монтажу пристрою, типи заморозки та режими.
За типом завантаження
Залежно від того, яким чином ви поміщатимете продукти в морозильну камеру, виділяють два типи пристрою: вертикальні та горизонтальні.
- Вертикальні — холодильна шафа, в якій полиці та лотки для продуктів знаходяться одні над іншими. Дверцята відкриваються вправо або вліво, як у шафі.
- Горизонтальні — морозильні скрині з дверцятами зверху та одним загальним відсіком, який може розділятися перегородками.
Вертикальне обладнання зовні нагадує холодильник, економить місце та підходить для встановлення у невеликих приміщеннях. Завдяки великій кількості поличок та лотків зручно зберігати різні продукти в окремих відсіках. Час збереження температури у разі вимкнення живлення не перевищує 32 години.
Горизонтальні морозильні скрині потрібні для зберігання максимальної кількості продуктів у приміщеннях без особливих обмежень за площею. Замість полиць та лотків горизонтальні камери зазвичай комплектують кошиками для роздільного зберігання продуктів. У разі відключення електрики таке обладнання зберігає корисну температуру до 72 годин.
За об'ємом
За об'ємом морозильні камери бувають:
- невеликі — 100-150 л;
- середні — 155-200 л;
- великі — 220-300 л;
- дуже великі — 350-550 л.
Вертикальні морозильні камери зазвичай за об'ємом до 350 л, горизонтальні більше — до 550 л.
Який об'єм морозильної камери вибрати, залежить від складу сім'ї та переваг у приготуванні. Для одного-двох осіб достатньо компактної морозилки до 200 л. Якщо у вас велика родина, розраховуйте в середньому по 50 літрів на людину. Якщо в будинку великі тварини, наприклад, вівчарка або дог, і ви годуєте їх натуральними кормами, додайте ще близько 10 л на місце зберігання провізії для вихованця.
Якщо любите закуповувати продукти про запас, часто використовуєте напівфабрикати, то вибирайте великий об'єм від 250 літрів. А для зберігання врожаю знадобиться містка морозилка на 350-500 літрів.
За типом монтажу
Як вибрати морозильну камеру за типом встановлення, залежить від місця її майбутнього розміщення.
- Окремостоячі — габаритні та місткі прилади, які можна рухати та переставляти. Це найкращі морозильні камери для тих, кому важливий великий об'єм.
- Вбудовувані морозильні камери — монтуються під стільницю або в кухонний гарнітур. Такі типи морозильних камер приховані за фасадом та зливаються з інтер'єром кухні.
Окремостоячі морозильні камери потрібні для зберігання великих об'ємів продуктів у просторих приміщеннях. Вони прості у встановленні, а верхню кришку зручно використовувати як робочу поверхню.
Вбудовувані морозильні камери підходять для економії місця на кухні та збереження дизайну інтер'єру. Встановлення складніше, вимагає навичок фахівця.
Окремостояча морозильна камера
За типом охолодження
Перед тим як вибрати морозильну камеру за типом заморозки, розглянемо особливості роботи крапельної системи та No Frost.
- Крапельна система — її друга назва «плачуча». Принцип роботи в охолодженні однієї зі стінок, через що утворюється конденсат, що стікає у краплізбірник. Там рідина замерзає, а при нагріванні випарника підтає і стікає у спеціальний піддон унизу, звідки випаровується.
- No Frost — працює без намерзання. Охолоджене повітря циркулює всередині камери за рахунок вбудованого вентилятора, а випарник знаходиться за її межами. Тому таку заморозку називають «сухою».
Якщо у пріоритеті купівля недорогого та тихого обладнання — вам підійде камера з крапельною системою. Якщо не хочете регулярно займатися розморожуванням, купуйте No Frost.
За типом керування
При виборі морозильної камери рекомендуємо звернути увагу і на тип керування. Від нього залежить точність встановлених параметрів та зручність використання.
- Механічний. Простий та надійний завдяки невигадливій конструкції. Температура виставляється за допомогою поворотних перемикачів.
- Електромеханічний. Оснащений термостатом, працює на увімкнення та вимкнення, коли температура знизиться до заданої позначки.
- Електронний/сенсорний. Найточніший і зручний. Параметри задаються натисканням кнопок або дотиком до сенсорної панелі, що встановлена зовні. Усі показники відображаються на дисплеї. Вимагає особливо дбайливого ставлення, щоб уникнути дорогого ремонту сенсорних елементів керування.
Механічне обладнання підійде, коли у вас є мінімальні вимоги до режиму заморозки. Наприклад, ви зберігаєте один вид продукції за одного температурного режиму. І тут досить простого перемикача з базовими значеннями.
Електромеханічні камери підійдуть, якщо є завдання максимально економити електрику. Режим увімкнення та вимкнення оптимізує витрату енергії при потрібній температурі.
Сенсорне керування незамінне, коли потрібно вибирати різні температурні режими та ретельно контролювати процес заморожування за допомогою інформативного дисплея.
За типом компресора
Як вибрати морозильну камеру, щоб вона не шуміла та не боялася стрибків напруги в електромережі?
У морозильній техніці зустрічається три типи компресорів, у яких свої переваги та недоліки.
- Інверторний. Працює тривалий час, тому що не вмикається та вимикається, а переходить на знижені оберти, коли необхідна температура досягнута. Тихий та економний, але чутливий до перепадів напруги в мережі. Якщо прилад не має вбудованого захисного реле напруги, його потрібно придбати окремо.
- Колекторний. Після увімкнення морозильної камери датчик визначає температуру у відсіку та встановлену в налаштуваннях. При невідповідності компресор запускається на граничній потужності, знижує температуру та відключається. Простий механізм рідко ламається, але постійні клацання реле та увімкнення/вимкнення компресора створюють додатковий шум.
- Лінійний. Це більш сучасний вид колекторного компресора, який працює за таким же принципом, але тихіше та економічніше. За характеристиками він більше нагадує інвертор.
Який тип вибрати залежить від вимог, які для вас у пріоритеті. Якщо хочете тихий та економічний прилад, купіть морозилку дорожче з інверторним компресором. Як гідна альтернатива інвертору, але дешевше — лінійний тип.
Якщо потрібна недорога морозильна камера, наприклад, для комори або балкона, вибирайте серед моделей з колекторним компресором.
Морозильна камера з інверторним компресором
За класом заморозки
Від вибору морозильної камери за класом заморозки безпосередньо залежить термін зберігання продуктів.
Зверніть увагу на кількість зірочок (*), які вказані на етикетці або наклейці:
- одна — зберігання продуктів близько тижня при температурі -6 °C;
- дві — до місяця при -12 °C;
- три — можна запастися на три місяці завдяки температурі -18 °C;
- чотири — температура нижче -18 °C підійде для зберігання продуктів до року.
Якщо купуєте напівфабрикати, які з'їдаєте за тиждень, вистачить однієї зірочки. Дві зірки підійдуть для тих, хто запасається на місяць. Для заготовок на зиму потрібні моделі з трьома чи чотирма зірочками.
За температурними умовами
Є ще один важливий критерій, який потрібно враховувати, вирішуючи питання, як вибрати морозильну камеру — кліматичний клас. Від нього залежить, за якої температури навколишнього середовища техніка працюватиме довго і без збоїв.
Вибирайте відповідний клас для вашого регіону та умов експлуатації:
- N — рекомендована температура +16-32 °C. Взимку приміщення має опалюватись, а в сильну спеку бажано використовувати кондиціонер, щоб прилад не зламався через перегрівання.
- SN — +10-32 °C. Підходить для встановлення в коридорах, приміщеннях, що погано опалюються, і на балконах.
- ST — +18-38 °C. Прилади для південних регіонів, які навіть за аномальної спеки не дадуть збій.
- T — +18-43 °C. Підійде, якщо мешкаєте там, де дуже спекотно влітку або плануєте встановити прилад на тісному балконі, де цілий день сонце. Прилад не перегріватиметься і прослужить довгі роки.
Як вибрати морозильну камеру для дому
Розповідаємо, на чому насамперед акцентувати увагу при виборі морозилки для дому, щоб прилад справлявся з потрібними функціями та не вимагав складного догляду. Також ви дізнаєтеся про сучасні режими та опції, які зроблять використання техніки ще простіше і приємніше.
Морозильна шафа або скриня
Якщо ви шукаєте містку морозилку — вибирайте морозильну скриню об'ємом до 500 л і більше. Для сім'ї з 3-5 осіб, яка запасається напівфабрикатами та робить заготовки на зиму, такий тип підійде найкраще.
Мінус таких приладів у великих розмірах, тому їх часто встановлюють у коморі або на балконі. Якщо вирішено встановити скриньку на кухні, то можна збільшити корисний простір, якщо розташувати його під навісними шафками. Головне, врахувати висоту відчинення дверцят, щоб вона не впиралася в інші меблі.
Що краще — морозильна камера або морозильна скриня, якщо вам потрібен невеликий прилад на 2-3 особи? У такому випадку підійде морозильна шафа до 300 л. Вертикальні моделі ергономічніші, тому що займають менше місця та підходять для малогабаритних кухонь.
Шафу зручніше мити, тому що відсіки та полиці знімаються. А в скриню потрібно глибоко занурюватися, щоб дістати до дна, особливо, якщо вона глибока. Якщо є сумніви, яка морозильна камера краще — вертикальна або горизонтальна, за зручністю організації простору та оглядовості шафа також виграє у скриньки.
Морозильна скриня
Крапельна або ноу фрост
Як вибрати морозильну камеру, щоб вона рівномірно охолоджувала продукти, була простою у догляді та економно споживала електроенергію? Все не так просто, бо є два типи заморозки і кожен має свої за і проти.
Яка морозильна камера для вас краща, вирішуйте спираючись на інформацію про плюси та мінуси різних типів заморозки. Все необхідне ми стисло описали нижче:
Крапельна система розморожування
Плюси:
- коштує дешевше, ніж No Frost;
- у середньому на 20% енергоефективніше;
- менше шумить;
- місткіше;
- більше вибір моделей.
Мінуси:
- утворюється крижана або сніжна шуба на внутрішніх стінках;
- вимагає регулярного ручного розморожування;
- немає функції екстреної заморозки за пару хвилин.
Суха система розморожування No Frost
Плюси:
- у камері немає конденсату;
- продукти охолоджуються рівномірно;
- відтають самостійно, не вимагають ручного розморожування;
- більше корисних додаткових опцій, наприклад, суперзаморозка за 1-2 хвилини.
Мінуси:
- менш місткі, тому що випарник встановлений ззовні;
- більше шумлять через постійну роботу вентилятора;
- асортимент менше, а ціни вищі;
- споживають більше електроенергії.
Яка морозильна камера краща — крапельна чи Ноу Фрост? Однозначної відповіді на це питання немає. Якщо потрібен економічний та тихий прилад, який коштує недорого, вибирайте крапельний тип. Якщо хочете придбати сучасну та функціональну морозилку, ваш варіант — No Frost.
Морозильна камера з електронним керуванням
Додаткові функції
Як вибрати морозильну камеру або скриньку для дому, щоб прилад працював довго, а користуватися ним було максимально комфортно? Розберемося, які додаткові опції зустрічаються у морозильній техніці:
- Акумулятор для автономної роботи, якщо вимкнено електрику. Деякі моделі можуть тримати холод до 30 годин.
- Вбудований льодогенератор стане в нагоді любителям коктейлів та охолоджуючих напоїв.
- Звуковий сигнал відкритих дверцят сповістить про підвищення температури в камері.
- Перенавішувані дверцята — можна встановити камеру впритул до стіни або меблів з будь-якого боку.
- Екстрене заморожування — при завантаженні нової порції продуктів температура в камері підвищується. Завдяки екстразаморожуванню продукти та напої охолоджуються всього за пару хвилин. Ще цю опцію використовують для шокового заморожування ягід, овочів та фруктів перед відправкою на зберігання до зими.
- Захист від дітей — блокування кнопок та панелі керування від дитячих витівок або випадкових натискань.
- Антибактеріальне покриття стін камери вдвічі збільшує термін зберігання.
- Режим «Відпустка» — під час тривалої відсутності вдома приладом не користуються, а значить температура всередині не підвищується. Морозильна камера працює на знижених оборотах і не споживає зайву електроенергію.
- Телескопічні напрямні, знімні кошики та бокси — можна збільшити простір, якщо потрібно розмістити щось велике. Для цього достатньо прибрати бокс або зняти зайву полицю.
Є ще й захисні функції, які продовжують термін безперебійної роботи морозильних камер:
- Захист від стрибків напруги в електромережі. Вбудоване реле регулює напругу при небезпечному перепаді та запобігає поломці.
- Автоматична самодіагностика. При несправності морозильна камера подасть звуковий сигнал. На дисплеї з'явиться код помилки, за яким можна визначити проблему (таблиця кодів є в інструкції до приладу).
Ми постаралися максимально докладно розповісти, як вибрати морозильну камеру для дому з огляду на всі нюанси встановлення та роботи приладу. Якщо ви маєте запитання, звертайтесь до наших консультантів. Підписуйтесь на розсилку новин, щоб завжди бути в курсі новинок, вигідних знижок та акцій.
Автор: Дмитро Ісаєв, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: