Як вибрати мікрохвильову піч для дому
Сьогодні мікрохвильова піч — це вірний помічник на кухні, вона компактна, ергономічна і потребує мінімального догляду. Розповідаємо у статті, як вибрати мікрохвильову піч для дому, які бувають види мікрохвильових печей, їх характеристики та міфи про мікрохвильові печі.
Хочеш купити мікрохвильову піч, але не знаєш, як вибрати ідеальну? Інтернет-магазин Stylus допоможе та навчить. Запам'ятай основні параметри, щоб знати, як вибрати мікрохвильову піч:
- розміри;
- потужність;
- тип управління;
- матеріал виготовлення.
Принцип роботи мікрохвильової печі
Сучасна мікрохвильова піч нешкідлива, компактна і оснащується корисним набором функцій, які здатні зробити професійного кухаря з будь-якої домогосподарки.
Розігрів їжі відбувається за рахунок СВЧ-випромінювання. На відміну від духовий печі, яка нагрівається під впливом гарячого повітря, мікрохвилі впливають на молекули води і жирів і тепло, що виробляються під час руху молекул, розігріває їжу. Причому їжа розігрівається рівномірно, а про те, що процес розігріву завершився, тебе сповістить таймер, - просто і зручно.
Мікрохвильові печі діляться на види залежно від різних критеріїв. Так, наприклад, функціонал мікрохвильової печі може бути різним. Різновиди мікрохвильових печей:
- Звичайна мікрохвильовка або «соло» - обмежена тільки підігрівом і розморожуванням їжі.
- Піч з грилем - завдяки функції «Гриль» можна приготувати смачну курку, качку, рибу або овочі. Залежно від конструкції розрізняють кварцовий, ТЕНовий і вугільний гриль.
- З хлебопечкой і з пароваркою - це СВЧ-печі два в одному, які дозволяють готувати хліб та інші вироби з тіста. Зробити якусь серйозну випічку в ній не вийде, але спекти булку або пиріжки - запросто. Те ж стосується і пароварок з вбудованим парозволожувачем.
- С конвекцією - вбудований вентилятор нагріває повітря в камері, тому блюдо швидко і рівномірно пропікається.
На що звернути увагу перед покупкою мікрохвильової печі: як вибрати хорошу мікрохвильову піч
Габарити мікрохвильових печей
Обсяг мікрохвильової печі може бути різним, і якщо тобі не потрібна мікрохвильова піч, яка здатна розігріти відразу п'ять страв, то не варто переплачувати:
- до 20 літрів - розігріває і розморожує продукти;
- 20-25 літрів - призначена не тільки для підігріву, а й для приготування їжі;
- 26-42 літрів - оснащується і грилем, і конвекцією.
Потужність мікрохвильових печей
Залежно від об'єму підбирається і потужність мікрохвильової печі. Чим більше об'єм, тим потужніше потрібна модель. Зазвичай мікрохвильова піч працює на потужності 400-800 Вт, цей параметр можна відрегулювати самостійно перед кожним підігрівом або приготуванням їжі. Якщо ти плануєш готувати на грилі, то знадобиться потужність 1500 Вт.
Тип управління
За типом управління мікрохвильові печі бувають:
- механічні - параметри роботи (потужність і час) задаються за допомогою спеціальних поворотних регуляторів;
- кнопкові - за допомогою кнопок потрібно вибрати програму приготування, потужність, час, натиснути «Старт»;
- сенсорні - таке ж управління, як і в кнопочному варіанті, тільки кнопки сенсорні, що набагато зручніше.
Вибираємо матеріал
Матеріал мікрохвильовки - це важливий критерій вибору, оскільки саме він впливає на час очищення пристрою. Виробники випускають мікрохвильові печі з трьома типами поверхні: емаль, кераміка і нержавіюча сталь.
Емальоване покриття коштує недорого, легко мити і чистити, але при цьому емаль боїться високих температур. Нержавіюча сталь складніше очищається, ніж емальований поверхню, але при цьому вона довговічніша і не боїться високих температур. Кераміка і биокерамика коштує дорожче, але такі мікрохвильовки не схильні до появи подряпин, а краплі жиру з них легко видалити губкою.
Додаткові можливості
Більшість мікрохвильових печей оснащуються рядом додаткових функцій, які полегшують експлуатацію пристрою, наприклад:
- авторазморозка і розігрів;
- автоматична приготування страв - внесені в пам'ять приладу алгоритми дозволяють без праці приготувати різні страви;
- очищення парою;
- видалення запаху;
- функція «Захист від дітей» - блокує елементи управління.
Шкідливість мікрохвильової печі
Сьогодні можна сміливо заявити, що сучасні мікрохвильові печі безпечні. По-перше, в СВЧ-печах генеруються високочастотні радіохвилі, які впливають на продукт, не пошкоджуючи його. По-друге, на вікні мікрохвиль печі є спеціальна сітка, що володіє захисними характеристиками.
Вся конструкція мікрохвильовки - це справжня електромагнітна «пастка», оскільки в ній герметична стінка і дверцята. Можеш бути впевненим, що жодна хвиля не виходить за межі мікрохвиль печі. До того ж при покупці СВЧ-печі в магазині ти отримаєш сертифікат, в якому підтверджується те, що техніка пройшла перевірку і абсолютно безпечна.
Найкращі виробники мікрохвильових печей
Якщо з технічними характеристиками ми вже розібралися, то пропонуємо ознайомитися зі списком найпопулярніших виробників мікрохвильових пічок, а їх дуже багато. Перераховувати всіх не будемо, назвемо лише лідерів у виробництві якісних і надійних мікрохвильовок:
- Samsung і LG - пропонують широкий вибір мікрохвильових печей: від бюджетних до преміум-моделей. Це доступна і надійна продукція з мінімальним ризиком поломки.
- Європейські бренди Bosch і Gorenje - також входять в ТОП виробників мікрохвильових печей. Ціна на продукцію дещо вище, ніж у китайських аналогів, але вона виправдовується якістю і довговічністю.
- Panasonic - японська компанія, яка була однією з перших на ринку СВЧ-печей. Їх досвід і напрацювання за довгі роки дозволяють випускати максимально якісну і надійну продукцію.
Підсумок
Тепер ти знаєш, як вибрати хорошу мікрохвильову піч, а ми підкажемо, де її купити. Наш інтернет магазин пропонує широкий вибір мікрохвильових печей з різними функціями. Є бюджетні та дорогі варіанти, різні забарвлення та безліч виробників. Так що пропонуємо придбати домашній помічник у вигляді мікрохвильової печі вже зараз, щоб більше часу приділяти собі і кориснішим справам.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: