Що краще вибрати: електропростирадло або електроковдру
Як вибрати електропростирадло або електроковдру? Зараз це актуальне питання, оскільки багато родин залишилися без світла та опалення. У квартирі чи будинку холодно, а при короткочасному включенні електрики батареї не встигають прогрівати житло. Щоб пережити холод, українці використовують усілякі методи та техніку. Простирадла та ковдри з підігрівом теж будуть доречними для обігріву, тим більше для сімей з дітьми.
У статті зібрали всю інформацію про постільну білизну з підігрівом, розповідаємо про конструкційні особливості, відмінності та переваги. Допоможемо визначитися, яке електропростирадло краще купити і чи замінить його електроковдра.
Електропростирадло — що це
Електропростирадло — це пристрій для підігріву ліжка. На перший погляд, такі прилади мало відрізняються від звичайної постільної білизни і також виготовляються з натуральних або синтетичних матеріалів. Але товщина електропростирадла більша, ніж у звичайного простирадла. А всередині моделі з підігрівом передбачений утеплювач та нагрівачі. Полотно по всій поверхні прострочене швами. Більшість моделей мають площу нагріву трохи менше, ніж площа тканини.
Переваги електропростирадла:
- Головна перевага — швидке нагрівання ліжка. За допомогою такого приладу можна вмить зігрітися, коли в приміщенні немає опалення.
- Такі компактні електроприлади можна переносити з однієї кімнати до іншої.
- Невелике споживання електроенергії (до 50-100 Вт на годину) не перевантажуватиме енергосистему.
- Прилад можна підключити до зарядної станції при аварійному або віяловому вимкненні електроенергії та опалення.
- Пропонуються моделі, що працюють на акумуляторі, завдяки чому електропростирадло можна використовувати без підключення до розетки.
- Не висушують повітря, на відміну звичайних електрообігрівачів.
- Компактні габарити та можливість використання у будь-якому місці.
- Використання простирадла з підігрівом полегшує біль у суглобах та менструальні болі, розслаблює м'язи. Рівномірне нагрівання ліжка гарантує міцний сон протягом всієї ночі.
- Якісні вироби гарантують безпечну та тривалу експлуатацію.
- Пристрій підтримує задану температуру тривалий час.
Як користуватися електропростирадлом? Щоб нагріти ліжко, спочатку розкладіть електропростирадло на ліжку і підключіть кабель живлення до розетки. На пульті керування увімкніть максимальну потужність. При потужності до 80 Вт час нагрівання становитиме 10-15 хвилин. Потім можна постелити зверху постільну білизну і укладатися у ліжко.
Як влаштоване та працює
З чого складається і як влаштоване електропростирадло? За нагрівання відповідають нагрівальні елементи або дроти, які проходять по всій площі простирадла для рівномірного нагрівання. Щоб не було відчуття лежання на решітках і щоб дроти не тиснули на тіло людини, їх зробили тонкими та не відчутними. У сучасних електропростирадлах використовуються дроти, виготовлені з вуглецевого волокна. Це міцні проводки мінімальної товщини, які не рвуться, не розтягуються та забезпечують тривалий термін служби пристрою. У простирадлі може бути заховано до 10 метрів таких дротів, міцно вшитих у тканину. Вони надійно зафіксовані в одному положенні, щоб під час експлуатації не ламатися та не заплутуватися.
Дроти виходять до одного куту простирадла, де з'єднуються з кабелем живлення та пультом керування. У різних моделях зустрічається від 2 до 6 режимів, залежно від потужності приладу. У пульті керування встановлюються різні датчики та захисні механізми, які автоматично відстежують температуру та можуть відключати прилад при перепадах напруги. До пульта керування простягається довгий кабель живлення для підключення до розетки. В акумуляторних моделях встановлюється акумулятор для забезпечення автономності пристрою.
Чим шкідливе і чи небезпечне
Простирадло з підігрівом безпечне у використанні і має багато переваг. Але багато покупців задаються питанням, чим шкідливе електропростирадло? Небезпеки під час використання електропростирадла немає. Такий пристрій забезпечує сухим теплом та підходить для дітей та дорослих. Деяким користувачам за наявності певних захворювань не можна використовувати надто високу температуру на простирадлі. Зокрема, не рекомендують використовувати простирадла з підігрівом вагітним, людям з онкологічними захворюваннями та за наявності запалень. За наявності будь-якого гострого чи хронічного захворювання краще проконсультуватися з лікарем щодо можливості використання електропростирадла.
Чим небезпечне електропростирадло? Якщо експлуатувати пристрій правильно, то проблем не виникне і не буде жодної небезпеки для життя чи здоров'я користувача. Важливо дотримуватися правил експлуатації електропростирадла:
- не можна ставити важкі та гострі предмети на простирадло з підігрівом;
- не можна класти пульт керування та електроприлади на поверхню під час нагрівання;
- при складанні уникайте заломів і не згортайте його занадто туго;
- не рекомендують використовувати дітям віком до 10 років без нагляду дорослих;
- для рівномірного нагрівання ліжка краще брати модель за розміром матраца;
- не лягайте з мокрим волоссям або вологим одягом.
Дотримуючись таких простих правил, пристрій довго радуватиме стабільною роботою.
Як правильно прати
Фахівці рекомендують використовувати спеціальний чохол, щоб поверхня простирадла менше забруднювалася. Але згодом будь-яка річ вимагає прання, оскільки забруднюється при інтенсивному використанні. Найбільш вірний спосіб визначити, чи можна прати електропростирадло, подивитися на кабель живлення. Якщо шнур знімний, то прати таке простирадло можна. Також перевірте цю інформацію в інструкції до пристрою.
Як прати електропростирадло вказано в посібнику користувача. Деякі моделі можна прати лише вручну, а деякі — в автоматичній пральній машині. Як правильно прати електропростирадло:
- вимкніть шнур живлення;
- помістіть білизну в барабан;
- засипте пральний порошок (кондиціонер та інші звичні засоби для прання);
- запустіть режим прання з температурою не вище 30 градусів і без віджиму;
- чисту білизну розвісьте далеко від нагрівальних елементів.
Не варто викручувати електропростирадло. Сушити його необхідно природним способом без використання нагрівальних приладів.
Що краще: електропростирадло або електроковдра
Істотних відмінностей у тому, як працює електропростирадло і електроковдра немає. Принцип нагрівання цих приладів однаковий. Перш ніж віддати перевагу певному типу пристрою, необхідно розуміти, чим відрізняється електропростирадло від електроковдри:
- Електропростирадло нагріває ліжко знизу, тепле повітря поступово піднімається і надовго затримується ковдрою. Крім того, процес нагрівання швидкий. А електроковдра нагрівається зверху, тепло піднімається та розсіюється по кімнаті. Крім того, за рахунок великих габаритів ковдри цей прилад нагрівається повільніше, ніж простирадло.
- Електроковдру можна використовувати в різних ситуаціях: щоб зігрітися холодної пори вдома або в автомобілі. Ковдрою можна укутатися за відсутності опалення та електроенергії. Простирадло також відмінно рятує від холоду, але застосовується тільки на площині — його стелять на ліжко або диван.
- Електропростирадло тонше і нагрівальні елементи розміщені ближче до поверхні, що гарантує моментальне нагрівання по всій поверхні. А в ковдрі проводки знаходяться глибше, завдяки чому виходить м'якше та розсіяне тепло.
- Догляд приблизно однаковий за приладами. На ковдру можна надіти підковдру і прати її в міру забруднення. Для електропростирадла не передбачений змінний чохол, тому поверх приладу необхідно стелити звичайне простирадло.
- Крім того, електроковдру можна використовувати як електропростирадло.
У результаті, що краще — електропростирадло чи електроковдра? Можна сказати, що обидва електроприлади стануть незамінними в період холодів, щоб зігрітися, коли немає опалення та світла. Ковдрою можна обернутися або укутати дітей, а простирадло стелять на площину для комфортного та теплого сну.
Як вибрати електропростирадло та електроковдру
Перед тим, як вибрати електроковдру або електропростирадло з підігрівом, необхідно ознайомитися з основними критеріями вибору. Розміри електричних моделей за аналогією збігаються зі звичайною білизною: односпальна, полуторна та двоспальна. Але не дивуйтеся, якщо звичне простирадло буде більше електричним. Останнє створене без урахування звисання по краях чи загину під матрац. Розмір електропростирадла збігається з габаритами спального місця. Щоб заощадити на покупці, можна вибрати варіант простирадла менше, ніж ваше ліжко, або брати без урахування подушок.
Перед тим як вибрати електропростирадло для будинку, визначте, скільки людей на ньому спатимуть. Для одного підійде полуторна або односпальна модель (150 x 80 або 130 x 70 см). Якщо потрібен варіант для подружньої пари або великого ліжка, вибирайте двоспальну модель (200 х 170, 185 х 150 см) або два простирадла. Те саме стосується і ковдри. Якщо плануєте вкриватися вдвох або потрібні засоби обігріву для всієї родини, краще беріть одну велику ковдру або кілька невеликих.
Щоб зрозуміти, яке електропростирадло краще, визначтеся з матеріалом виробу. Найкращим варіантом для ковдри та простирадла вважається бавовняний верх. Це гіпоалергенний матеріал, який відмінно пропускає повітря та тепло. При обмеженому бюджеті можна вибрати електропростирадло з синтетичним верхом (поліамід, фліс, полікоттон, поліестер). Це довговічні та легкі у догляді матеріали, які менше брудняться.
Зверніть увагу при купівлі на температурні режими. Чим більший варіант регулювання температури, тим краще можна підлаштувати пристрій під себе і отримати максимальний комфорт. Встановлювати рівень нагрівання можна за допомогою перемикача на пульті. Не рекомендують купувати моделі без регулятора. Деякі пульти додатково оснащені підсвічуванням для комфортного керування приладом у нічний час.
Яка електроковдра краща для домашнього використання? Найкращими електричними простирадлами та ковдрами є безпечні пристрої. Більшість нових моделей працюють на низькій напрузі 12-24 В, завдяки чому відсутня небезпека ураження струмом. Тому при виборі моделі уникайте приладів старого зразка із зазначеною потужністю 110 В. Крім того, зразки оснащені різними додатковими функціями:
- Автоматичне вимкнення — опція, яка дозволяє спокійно засинати і не хвилюватися, що доведеться прокидатися для вимкнення пристрою.
- Захист від перегріву автоматично відключає прилад при досягненні заданої температури. Це дозволяє не перегріватись приладу та продовжити термін його служби.
- Вбудований акумулятор для автономної роботи без підключення до мережі.
- Деякі моделі можна підключати до Power Bank. Для цього в електроприладі встановлені спеціальні штекери або в комплекті йдуть перехідники для підключення зовнішнього акумулятора.
- Опція швидкого нагріву забезпечує моментальне нагрівання ліжка, щоб вам не довелося довго чекати.
- Наявність кріплень для комфортного розміщення електропростирадла, щільного прилягання до поверхні ліжка.
- Екран на пульті керування відображає інформацію про стан приладу.
Електропростирадла та електроковдри забезпечать теплом локально та дозволять пережити цю холодну зиму. Такі пристрої стануть незамінними помічниками для сімей з дітьми та людей похилого віку в моменти відключення електроенергії в Україні.
Тепер ви знаєте, що краще — електропростирадло або електроковдра, і зможете вибрати відповідну модель з нашого каталогу. Не забудьте підписатися на нашу розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, брати участь у цікавих акціях та користуватися вигідними знижками.
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: