Як сушити білизну у квартирі взимку
Проблема сушіння речей особливо актуальна в холодну пору року. Взимку на вулиці речі висихають дуже довго, а гарячі радіатори можуть зіпсувати тканину. У цій статті розповідаємо, як забезпечити свіжість та чистоту випраній білизні взимку.
Автоматичні сушильні машини
Один з найпоширеніших варіантів — сушильна машина. Пристрій зовні схожий на стандартну пралку з люком та барабаном. Місткість становить 7-9 кг. Машинки бувають трьох типів: конденсаторні, з тепловим насосом та вентиляційні. Агрегати характеризуються економічним споживанням енергії та мінімальним шумом під час роботи. Зручність використання полягає у відсутності участі людини у процесі висушування. Присутні додаткові опції розгладження, сушіння делікатних тканин та ін. У покупців популярністю користуються автоматичні машини брендів LG, Samsung, Gorenje.
Електросушарка
Популярний варіант для сушіння рушників та спідньої білизни у ванній — електросушарка. Це трубчаста батарея, яка підключається до мережі. Перевага таких зразків полягає в компактності та зручності використання. Пропонуються зразки, виконані у формі змійки, драбинки, стійки, П-подібна та інші. Трубки виготовляють із алюмінію, нержавіючої сталі, латуні, кераміки, а також емальованого металу. Моделі розрізняються за розміром, потужністю та підведенням труб (знизу, збоку). Елегантні дизайнерські зразки стануть не тільки корисним пристроєм, а і підкреслять стиль ванної кімнати.
Традиційні сушарки для білизни
Цей варіант висушування білизни вважається бюджетним. У списку сушарок є безліч різних варіантів: від компактних до великих складних моделей. Вироби виготовляють із металу та пластику. Залежно від кількості прання можна підібрати такі варіанти сушарок:
- Складні настінні сушарки складаються із двох частин, між якими натягнуті мотузки. Встановлюються такі варіанти під стелею. Вони розраховані на розвішування довгих, але легких речей вагою до 7 кг. Найчастіше такі екземпляри виготовляють із пластику.
- Розсувний настінний тип кріпиться до стіни та виглядає як «гармошка». Такий варіант підходить для використання у ванній кімнаті та балконі. Конструкція характеризується компактністю, легкістю, підходить для малогабаритних приміщень та витримує вагу до 10 кілограмів. Такі моделі використовують для розвішування рушників та одягу.
- Стельова сушарка монтується під стелею, що дозволяє звільнити простір. Складається з каркасу, перекладин та мотузок, якими регулюють висоту. Перевагою такої моделі вважається легкість в експлуатації та можливість регулювання висоти перекладин.
- Відкидні сушарки також встановлюються на балконі, лоджії та у ванній кімнаті. Конструкція є металевим каркасом з тросами або мотузками, які натягуються в момент розкладання. Пристосування прикріплюється до стіни та легко розкладається однією рукою. Місткість такої сушарки вражає: на ній можна розвісити постільну білизну, одяг та дрібні елементи. Загальна довжина мотузок сягає 24 метри.
- Найпопулярнішою конструкцією вважається підлогова розкладна сушарка. Вона не вимагає спеціальних навичок для монтажу та витримує велику кількість білизни. Встановлювати таку сушарку можна у будь-якому куточку квартири: біля батареї, на балконі або у підсобній кімнаті. Каркас виготовляють із пластику та металу. Після того, як потреба в цьому пристрої зникає, сушарку легко можна компактно скласти та прибрати у шафу або під стінку. Загальна довжина мотузок сягає 30 метрів.
- Компактні навісні сушарки можна навішувати на батарею під вікном, а також із внутрішньої або зовнішньої частини балкона. Такі екземпляри підходять для висушування колготок, шкарпеток, спідньої білизни та невеликого одягу.
- Сушарка-трикутник розміщується над ванною і формою нагадує піраміду. На ній можна розвішувати невеликий одяг, рушники, наволочки.
Рекомендації по сушінню білизни у квартирі взимку
Найкращим місцем для висушування білизни вважається окреме приміщення. Якщо в будинку не передбачена підсобка, то підійде балкон або ванна кімната. Часте висушування білизни в житловому приміщенні може призвести до відчуття «важкого» повітря, а також появи більшої кількості пилу. Крім того, необхідно стежити за вологістю повітря. Щоб уникнути появи цвілі, неприємного запаху та бактерій, рекомендують провітрювати кімнату та вмикати вентиляцію.
Для швидкого висихання рекомендують збільшити кількість обертів на пральній машині при віджимі (якщо тип тканини дозволяє), а також розташувати сушарку в сонячному місці квартири. Поблизу батарей не можна розміщувати речі, які легко деформуються. А розвішування білизни над нагрівальними приладами та газовими плитами може призвести до пожежі.
Як вибрати сушарку для дому
Щоб підібрати потрібний варіант, визначають кількість білизни. Для великої сім'ї купують моделі зі збільшеною місткістю та довжиною мотузок. Також враховують місце розташування сушарки. При невеликих габаритах житла придивіться до навісних варіантів, а в просторих приміщеннях доречними будуть моделі для підлоги. Звертають увагу на матеріал: алюміній забезпечує легкість конструкції, а нержавіюча сталь — довговічність. При частому пранні та розвішуванні невеликої кількості білизни можна обмежитися пластиковою сушаркою. А для регулярного вивішування великих та важких елементів одягу та постільних комплектів краще вибрати металеві вироби.
Ознайомитись з повним переліком сушарок можна у каталозі інтернет-магазину «Стилус». Бронюйте відповідну модель на сайті Stylus.ua онлайн або за вказаним номером телефону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-5 пральних машин з функцією сушіння
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus.ua