Як вибрати повербанк
У статті розбираємося, як вибрати павербанк для смартфона, планшета та ноутбука, щоб завжди залишатися на зв'язку та відновити роботу техніки там, де немає можливості підключитися до електромережі.
Що таке повербанк
Power Bank – це портативний зарядний пристрій. Найчастіше має форму невеликого прямокутника, але буває інших видів. Усередині знаходиться один або кілька акумуляторів, які заряджають підключену техніку. Тобто завдання такої «банки» – накопичити, зберегти та передати енергію техніці.
Підключити до приладу можна як один, так і кілька гаджетів, залежно від його ємності та кількості входів. Також різні моделі можуть мати додаткове обладнання для комфортнішого використання.
Характеристики портативних зарядних пристроїв
Коли розібралися, що таке повербанк, можна вивчати його можливості. До основних параметрів приладів належать:
- місткість;
- сила струму на виході;
- вихідна напруга;
- сумісність та вбудовані кабелі;
- кількість портів;
- додаткові особливості.
Місткість та зарядка
Максимальна кількість енергії, яку зберігає зовнішній акумулятор — перша характеристика, на яку потрібно звернути увагу. Вона становить від 3000 до 20 000 мАч і більше. Який вибрати повербанк для вашого гаджета? Просто обмежте вибір тими девайсами, ємність яких мінімум вдвічі перевищує той же показник у батареї, що заряджається.
Також важливо подивитися на силу струму на виході. Вона зазвичай становить від 1 А до 25 А. Ця кількість впливає на те, як швидко заряджатися техніка. Найменшого показника вистачить для нормального відновлення невеликого агрегату, але для великих знадобиться 2 А та вище. А ще тут часто вказується функція швидкого заряджання. Вихідна напруга показує, по суті, пропускну спроможність павербанку. Як правило, вона буває від 9 і менше до 19 і вище.
Підключення гаджетів
Зазвичай портативні моделі оснащуються одним або декількома портами USB. Вони можуть мати різну силу струму під певні гаджети. Крім того, нерідко вони оснащуються вбудованим кабелем. Деякі комплектуються додатковими шнурами. Зазвичай це такі дроти:
- micro USB;
- USB Type-C;
- Apple Lightning/micro USB.
Додаткові можливості
Багатьом користувачам важлива функція швидкого заряджання Power Delivery або Quick Charge. Це простий спосіб у найстисліші терміни зарядити техніку. Але для початку переконайтеся, що ваш пристрій її підтримує.
Чимало зовнішніх акумуляторів оснащується дисплеєм, на який виводиться основна інформація щодо процесу живлення, або індикатором залишкового заряду. Є також девайси з сонячною батареєю, що заряджаються буквально від сонця. Це популярні моделі серед похідників та альпіністів.
Також любителям проводити час на природі, особливо в екстремальних умовах, рекомендуємо придивитися до водонепроникних та протиударних моделей. Особливою популярністю останнім часом користуються акумулятори для бездротової зарядки.
Який вибрати павербанк
Для певних видів техніки можуть знадобитися різні Power Bank. Можна, звичайно, придбати зовсім універсальну модель — з великою ємністю, на кілька входів з різною потужністю. Але такі аксесуари, як правило, коштують дорого і в них не завжди є сенс. Тому далі розберемося, який повербанк найкращий для певної техніки.
Для смартфона
Найчастіше зовнішню батарею купують саме для телефонів. І треба зважати на кілька важливих нюансів. Навіть купуючи портативний зарядний пристрій від відмінного перевіреного бренду, потрібно враховувати, що заявлену ємність варто відразу урізати відсотків на 10. І справа не в тому, що виробник бреше, просто є природна супутня витрата енергії. Тож павербанк краще брати із запасом. І якщо у смартфона ємність батареї становить 2 500 мАг, то для повноцінних трьох циклів зарядки потрібно підбирати прилад не на 7 500 мАг, а на 9 000-10 000 мАг. Як вибрати павербанк для смартфона? Вибирайте пристрої за такими параметрами:
- сила струму — 1-1,5 А;
- роз'єм — 1 або 2, з вбудованим кабелем;
- спосіб — провідний або бездротовий;
- з функцією швидкого підживлення відповідного смартфону.
Модель із меншою силою струму заряджатиме техніку надто довго, а з більшою — може нашкодити. Швидка зарядка повинна відповідати тій, що рекомендується виробником, інакше гаджет швидко вийде з ладу.
Для планшета
Для планшетів краще брати повербанк із більшою ємністю для кількох зарядок одного пристрою або кількох. Потрібно також враховувати, що якщо в акумулятора вказана загальна сила струму 4 А, а на кожному виході по 2,5 А, то заряджуваний пристрій отримає останнє число тільки якщо підключений один. Якщо з однієї зовнішньої батареї заряджається кілька гаджетів, показник впаде до 2 А на кожен з двох виходів. Стандартні характеристики Power Bank для планшетів такі:
- місткість — від 5 000 мАч;
- сила струму — 2-4 А;
- наявність відповідної швидкої зарядки.
Для ноутбука
Не всі ноутбуки підтримують заряджання через USB-кабель. І в такому випадку потрібно або купувати спеціальний перехідник або кабель окремо, або одразу шукати зовнішній акумулятор із перехідником. З ємністю тут все працює за знайомим принципом — залежить від батареї та бажаної кількості циклів.
Для відносно великих приладів важлива не тільки ємність. Щоб зрозуміти, який повербанк кращий, потрібно орієнтуватися на потужність. Для ефективного процесу потужність зарядного девайса має бути не нижчою, ніж батарея самого ноутбука. Тут важливо, щоб і пропускна здатність і сила струму Power Bank були досить високими. Як правило, цей показник є в характеристиках пристрою. Якщо ні, то достатньо помножити ампери на вольти на виході (output), щоб отримати ват і відповідно потужність.
Варто зазначити, що з ігровими ноутбуками можуть виникнути певні труднощі. Через високу потужність процесора та відеокарти показник нерідко сягає 100 Вт і більше. Знайти зовнішній акумулятор ще й компактних розмірів під таке завдання не завжди легко та його вартість досить висока.
Який вибрати повербанк для смартфона? Можете сміливо зупинятися на моделях з характеристиками до 5 В і до 2 А. Ємність такого акумулятора повинна бути більшою, ніж у пристрою. Планшетам та ноутбукам знадобиться від 2 А. Також ноутбуки вимагають більшої потужності, ніж інша техніка. Вибираючи павербанк із швидкою зарядкою, переконайтеся, що вона відповідає вимогам техніки.
Тепер ви знаєте, як вибрати power bank для смартфона, планшета та ноутбука. Сміливо вирушайте в каталоги нашого інтернет-магазину та вибирайте відповідну модель. Підписуйтесь на розсилку новин, ми підготували корисні статті, тому попереду на вас чекає багато інформації.
Автор: Юлія Віценко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- ТОП-8 найкращих PowerBank на сонячних батареях
- Як вибрати зарядну станцію для дому: ТОП-9 найкращих портативних павер-станцій
- Як правильно заряджати Айфон
- ТОП-7 роутерів 2024: рейтинг найкращих маршрутизаторів для дому
- Starlink – як підключити до iPhone та телефону на Android
- Рейтинг найкращих повербанків: ТОП-7 Power Bank 2024
- MagSafe: що це і як це працює