Іригатор: що це і навіщо він потрібен
Що таке іригатор і навіщо він потрібний? З розвитком технологій з'являється все більше можливостей для підтримки свого здоров'я в порядку, в тому числі і порожнини рота. Щоб дотримуватися гігієни рота, ми використовуємо зубну щітку, нитку і ополіскувач. Але все це не допомагає від захворювань ротової порожнини, адже бактерії іноді ховаються у самих важкодоступних місцях, куди не може пробратися ні нитка, ні щітка. У такій ситуації допоможе відносно новий пристрій — іригатор. Як він працює, які види бувають і як правильно вибрати іригатор для зубів? Розбираємось разом.
Що таке іригатор?
Іригатор — це прилад, який допомагає позбавитися від всіх бактерій в порожнині рота за допомогою сильного струменя води або лікарського препарату. Спеціальна рідина потрапляє в рот, масажує ясна, сприяє поліпшенню кровообігу, очищає між зубів і кишені ясен від нальоту і залишків їжі.
Іноді іригатор може бути альтернативою зубної щітки, але все ж краще його застосовувати в якості додаткового очищення, наприклад, після чищення зубів щіткою, оскільки обробка іригатором сприяє більш ефективному очищенню у важкодоступних місцях.
Кому і для чого потрібен іригатор?
Застосовувати іригатор можна в наступних випадках:
- Для запобігання появи карієсу або пародонту.
- Усунення неприємного запаху (проблема галитозу).
- Для тих, хто носить коронки, імпланти, брекети або незнімні протези. Керамічні та пластикові елементи відмінно очистить спрямований струмінь.
- Коли у тебе хворобливі ясна. У таких випадках краще уникати зубної щітки і віддати перевагу іригатору. Він дбайливо масажує ясна, запобігаючи їх болючості і кровоточивості.
- При хронічному перикороніту (важке прорізування зубів мудрості).
Важливо, що за допомогою іригатора усувається величезна кількість бактерій і мікробів, він також допоможе позбутися від неприємного запаху з рота і жовтизни на зубах. До того ж користь іригатору у запобіганні появі карієсу, каменів, зубного нальоту і неприродного кольору.
Навіть люди, у яких немає проблем зі здоров'ям, можуть і навіть повинні використовувати іригатор, щоб зменшити число візитів до стоматолога.
Чи є протипоказання?
Перед використанням іригатора рекомендується отримати консультацію стоматолога, особливо це важливо для людей, які мають ревматизм і деякі серцево-судинні захворювання. Щоб іригатор не завдав шкоди, краще не користуватися приладом, якщо ти маєш гостру стадію пародонтиту і після фіксації незнімних конструкцій (24 години).
Види іригаторів
Існує кілька видів іригаторів залежно від того, як вони працюють:
- Проточні. Підключаються безпосередньо до крана і не вимагають мережі. Подача струменя відбувається постійно. Через таку конструкцію і незручність використання такі іригатори не користуються популярністю, рідко зустрічаються в продажу.
- Стаціонарні. Іригатори, яким для роботи потрібна електрика. Вони мають великий резервуар для води, передбачають можливість регулювання напору і підходять для всієї родини.
- Механічні. Подача води здійснюється шляхом натискання на механічний важіль. Такий іригатор має невелику потужність, але зате його можна використовувати в місцях, де немає можливості для підзарядки від мережі.
- Портативні. Живляться від акумулятора, тому можуть використовуватися де завгодно. Зовні нагадують зубну щітку, відрізняються невеликими розмірами і потужністю. Потребують періодичної підзарядки і заміни акумулятора.
Як вибрати іригатор?
Щоб вибрати іригатор правильно, приділили увагу таким характеристикам:
- Подача води: моноструменева або мікробульбашкова. Перший варіант характерний для бюджетних пристроїв і передбачає змінну технологію подачі води (зі змінним напором). Мікробульбашкова технологія розбиває потік води на бульбашки і більш якісно очищає.
- Тиск струменя. Найпотужніші — стаціонарні іригатори, менше потужні — портативні. Показник тиску струменя варіюється від 200 до 1 000 кПа, в більшості іригаторів тиск можна регулювати самостійно: почати з малого і поступово збільшувати. Для підтримки гігієни ротової порожнини підійде і малопотужна модель на 500 кПа. У разі використання іригатора для лікування або чищення брекетів можна розглянути більш високу потужність. В даному випадку тиск допоможе підібрати стоматолог.
- Насадки. Чим більше насадок, тим функціональніше прилад. Наприклад, насадка-щітка перетворює іригатор в електричну зубну щітку. Назальна насадка призначена для чищення носа. Пародонтологічна насадка застосовується для чутливих ясен. Також існують насадки для брекетів, імплантів, чищення язика від нальоту.
- Розміри. Стаціонарні моделі відрізняються великими габаритами, причина в підвищеній потужності і великому об'ємі бака. Є і більш компактні іригатори, але з менш вираженими характеристиками.
Як часто використовують іригатор?
Іригатор не застосовують кожен день, досить користуватися ним 2-3 дні на тиждень (один раз на день). Такий підхід покращує стан порожнини рота, ефект відчувається вже в перший тиждень. Не варто застосовувати іригатор щодня, зайве використання може стати причиною травмування ясен. При наявності захворювань порожнини рота фахівець може порекомендувати інший режим використання, щоб іригатор не завдав шкоди.
Тепер ти знаєш, що таке іригатор і як його вибрати за виглядом та характеристиками. На stylus.ua ти знайдеш найрізноманітніші іригатори для порожнини рота. Але перед застосуванням обов'язково проконсультуйся зі стоматологом.
ЧИТАЙ ТАКОЖ:
- Корисність та шкода електричної зубної щітки
- Як вибрати робот-пилосос
- Що краще: очищувач чи зволожувач повітря?
- Який обігрівач краще вибрати
- ТОП-6 електричних зубних щіток: рейтинг 2022
- Рейтинг іригаторів: ТОП-7 найкращих моделей 2022
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua