Користь і шкода електричної зубної щітки
Яка користь від електричної зубної щітки і чи може вона завдати шкоди? Методи чистки зубів і ротової порожнини постійно еволюціонують, дозволяючи людині підбирати найбільш комфортний для себе спосіб. Електричні зубні щітки розраховані на ефективне очищення та підтримання білосніжної усмішки завдяки ворсинкам різної твердості, які автоматично рухаються. Але чи для всіх вона однаково корисна? У чому переваги чищення зубів електричною зубною щіткою, а кому слід утриматися від її використання – розслідування проводив Stylus.ua.
Види електричних зубних щіток та як працює
Від звичайної щітки її сучасна версія відрізняється використанням щетинок, які здійснюють поступальні або обертові рухи завдяки електричному мотору. Механізм вбудований в корпус пристрою і живиться від акумулятора або батарейок. Вібруючі елементи займають всю площу головки щітки або її частину.
За принципом видалення нальоту електричні зубні щітки поділяються на кілька видів:
- механічні;
- звукові;
- ультразвукові.
Який тип електричної зубної щітки кращий? Давайте розбиратися, як вони працюють і в чому переваги.
Механічні пристрої використовують пульсуючі або поступально-обертальні рухи і працюють від звичайних пальчикових батарейок. Дана модель дозволяє ефективно очистити наліт і зубний камінь за рахунок вібрації, а також відбілити емаль, утримуючи щітку в одному положенні біля кожного зуба декілька секунд. Додаткові насадки розраховані на догляд за язиком, щоками і яснами.
Сучасні щітки все частіше застосовують для очищення ротової порожнини звукову технологію. Принцип її роботи полягає в створенні звукових хвиль, що приводять в роботу мембрану під щетинками. Зубний наліт і залишки їжі результативно видаляються завдяки широкій амплітуді обертання, проникаючи у важкодоступні місця і крізь вузькі щілини.
Як працюють електричні щітки третього типу? Вони генерують ультразвукові частоти, здатні повністю видалити мікроби і бактерії з емалі зубів завдяки створенню хвиль. Вони проникають до 4 мм углиб, ефективно справляючись зі старим нальотом і пігментацією. Однак при їх купівлі слід врахувати, що вони можуть зменшувати придатність пломб, коронок і інших металевих елементів.
Чим краща електрична зубна щітка?
Не всі власники звичайних зубних щіток дотримуються процедури по догляду за зубами і не дотримуються правильної гігієни через брак часу, звички або ліні. В результаті неприбраний наліт роз'їдає емаль і викликає запалення ясен, що призводить до гінгівіту та інших захворювань. З електричним апаратом догляд стає легше, адже щітка все робить за свого господаря. Застосовуючи закладені системою рухи, користувачеві залишається лише контролювати розташування приладу так, щоб щетинки зачепили не тільки зуб, але і захоплювали його основу разом з яснами.
Якщо звичайна процедура чищення зубів повинна займати не менше 2 хвилин, то з електричним приладом користувач впорається в два рази швидше. Комплекти з великою кількістю насадок дозволяють підібрати варіанти за жорсткістю, густотою і довжиною ворсу, призначенням для різних ділянок порожнини рота. Змінні головки можна переставляти, таким чином, однією щіткою (вірніше, її корпусом) можуть користуватися всі члени сім'ї. Щоб не помилитися з вибором моделі, перед купівлею бажано проконсультуватися зі стоматологом, який допоможе підібрати варіант пристрою під індивідуальний тип зубів і стан ясен.
Отже, чим краща електрична зубна щітка? Електричні прилади для чищення зубів популярні, завдяки:
- ефективному очищенню;
- можливості обробити всю ротову порожнину;
- видаленню пігментації;
- профілактиці і усуненню зубного каменю;
- якісної очистки емалі.
Крім цього, масаж, що впливає на ясна, сприяє їх зміцненню і захисту від передчасного опускання. В результаті вони менше кровоточать і не утворюють «кишені».
Необхідність і протипоказання
Електричний прилад стане незамінним помічником при зустрічі дня і підготовці до сну власникам здорових і не пошкоджених хворобами зубів. У цьому випадку користувач відчує всі переваги приладу і буде підтримувати їх сяючий стан і далі. Крім цього, замінити стару щітку на сучасну рекомендується особам з:
- проблемами пародонту;
- присутністю брекетів;
- наявністю протезів та коронок (за винятком ультразвукових моделей);
- початковою стадією гінгівіту.
Безпосередніх протипоказань, що забороняють користування електричним приладом все життя немає, однак є ряд патологій, до повного лікування яких використовувати апарат не рекомендується. До них відносяться:
- запущений гінгівіт;
- перенесені операції в порожнині рота;
- рухливість зубів;
- стоматит;
- флюороз;
- підвищена чутливість зубів;
- гострі захворювання ясен.
Усунувши захворювання, можна знову приступати до чищення зубів електричною щіткою. Також краще утриматися від даного методу очищення в разі індивідуального дискомфорту.
Користь електричної зубної щітки
Головна перевага пристрою полягає в можливості домогтися максимального очищення, з чим не здатна впоратися звичайна щітка. Ефективне усунення зубного нальоту захищає від появи карієсу і попереджає запалення ясен. Регулярне і правильне використання приладу лікує прояв гінгівіту і є його профілактикою після усунення патології. Апарати, оснащені ультразвуком, руйнують навіть старі нашарування нальоту і каменю, дозволяючи підтримувати здоровий стан зубів без необхідності професійного чищення.
Користь електричної зубної щітки також проявляється у:
- видаленні зубних відкладень;
- зміцненні ясен і поліпшенні їх кровообігу;
- багатофункціональності;
- можливості встановити таймер для заданого часу чистки;
- регулюванні сили натиску щітки.
Сучасні моделі оснащені не тільки таймером, а й опцією обчислення часу, витраченого на чистку з вирахуванням пауз на полоскання. Слід пам'ятати, що для кращого ефекту використовувати щітку рекомендується спільно з ополіскувачами, гелями і зубними нитками.
Можлива шкода від електричної зубної щітки
Ряд фахівців скептично ставиться до даного виду чищення зубів через те, що активний вплив ворсинок провокує швидке стирання емалі. Зуби легко стоншуються, стають чутливими і піддаються впливу патогенних бактерій. Однак це стосується лише осіб, які мають проблеми з емаллю. Причинами виникнення неприємностей також може послужити неправильно підібрана жорсткість щетинок, які залишають рани на надчутливих яснах.
Неуважно вивчивши протипоказання, у людей, які перенесли операції в ротовій порожнині або страждають від різних захворювань, є ризик ускладнення перебігу хвороби і загоєння ран. Суттєвої шкоди від електричної зубної щітки може бути завдано, якщо її головка не змінювалася довгий час. Адже навіть при правильному догляді за апаратом з часом він збирає цілий «арсенал» мікробів, що викликають запалення і патології.
З обережністю слід поставитися до купіілі ультразвукової щітки особам, в ротовій порожнині яких встановлені ортопедичні елементи. Ультразвук здатний руйнувати тверді тканини металу і швидше зношувати їх. Альтернативним варіантом є використання щітки з дбайливим режимом роботи.
Тепер ви знаєте про шкоду та користь електричної щітки, види пристрою і як вона працює. Ще раз нагадаємо, що перш ніж купити модний гаджет, слід ознайомитися зі списком протипоказань. Якщо їх не виявлено, не відкладайте візит до стоматолога і дізнайтеся, який вид приладу вам підходить найбільше. Підбирайте електричну щітку серед нашого асортименту і нехай ваші зуби завжди будуть здорові!
ЧИТАЙ ТАКОЖ:
- Іригатор для порожнини рота: що таке і навіщо потрібен?
- Як вибрати робот-пилосос
- Що краще: очищувач чи зволожувач повітря?
- Який обігрівач краще вибрати
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua