Ночівля на природі: що взяти з собою
Відпочинку на природі потребує кожен міський житель. Зібрали для вас список необхідних речей, які стануть вам у нагоді на природі. Що взяти для ночівлі біля озера або в лісі, список речей для ночівлі в наметі, а також ідеї, що можна взяти із собою з їжі та яку аптечку зібрати для пікніка чи походу.
Що потрібно взяти з собою на природу з ночівлею
Відпочинок на природі різний, у тому числі дистанція до місця дислокації. Якщо ви зібралися на романтичний вечір просто неба зі своєю половинкою, можна вибрати відпочинок у місцях поблизу міської межі, а якщо запланували тривалу вилазку з друзями, та так, щоб навколо не було ні душі, краще «забратися» подалі.
Не варто відкладати покупки та збирання речей на останній день, так точно нічого не встигне. Навіть якщо здається, що потрібно зовсім небагато: достатньо кинути плавки і шампури в рюкзак, то наша відповідь зі списком речей, без яких ночівля на природі приречена на провал.
Намет
Якщо ви їдете великою компанією, то обов'язковим пунктом того, що взяти з собою для ночівлі на природу буде намет. Також спати в машині незручно, а під час дикунського сну просто неба вас можуть замучати комарі. Але комахи не єдина неприємність, не варто забувати про банальний дощ. Намет краще брати якісну, з москітними віконцями та дном. Туристичні вироби зазвичай шиються з тканини, що не промокає, і розраховані на різну кількість осіб. Завжди краще брати намет із запасом.
Тент
З цим аксесуаром не страшні примхи природи, а у складеному вигляді він займає мінімум місця в автомобілі. Натягувати тент потрібно грамотно - так, щоб він накривав мінімум половину спального місця та зону відпочинку. Тенти бувають різних розмірів, забарвлення та щільності. Він послужить захистом від дощу, вітру чи палючого сонця.
Термокилимок
Вночі земля охолоджується, тому спати в туристичному мішку або наметі з тонким дном не завжди зручно, та й тверда поверхня може викликати певний дискомфорт. Універсальний туристичний килимок мало важить, зручно складається та виконує кілька функцій. Його можна використовувати як:
- підстилки під час посиденьок;
- матраца для сну;
- «підлоги» для намету;
- каремата під час ранкових медитацій.
Посуд
Звичайно, можна взяти запаси одноразового посуду, але це не естетично та незручно, та й істотні збитки місцевої екології. Краще зробити вибір у бік туристичного посуду, який продається окремо та наборами. Найчастіше вона виготовляється з алюмінію чи міцного пластику. Такий посуд практичний у використанні, витримує високі температури і легко миється. Котелки, каструлі та сковороди краще вибирати з анодованим покриттям, що захищає від подряпин та пошкоджень. Не забудьте про столові прилади, складні ножі різних розмірів та ложки, чайник. Для холодних напоїв можна взяти туристичні стаканчики, а для гарячих – жерстяні кружки.
Мангал, решітка, шампури
Необхідною річчю для ночівлі на природі стане мангал. Який відпочинок на природі без ароматного шашлику? Ось список того, що потрібно взяти для пікніка з ночівлею:
Видобувати м'ясо в диких умовах навряд чи захочеться, тому добре закупіться м'ясом, а ось рибкою можна поласувати і місцевою, значить, покладіть у багажник пару вудок, якщо не знаєте, що брати з собою на озеро з ночівлею.
Термосумка
Виріб розрахований на тривалу підтримку низької температури завдяки вбудованим акумуляторам холоду. У сумці з термоізоляцією можна зберігати м'ясо, напої, морозиво або запаси виловленої риби. Однією великій термосумці варто віддати перевагу декілька маленьких або середнього розміру, щоб запахи продуктів не змішувалися і можна було розділяти запаси провіанту.
Теплі речі
Не варто обмежуватися шортами та купальником, адже навіть у розпал найспекотнішого літа вночі температура може суттєво знижуватися. Візьміть із собою теплий одяг: щільні штани та светр або кофту з рукавом. Вони стануть у нагоді не тільки холодними ночами, але й виручать під час заготівлі деревини або походу в ліс за гілками для багаття.
Що взяти на природу з ночівлею з їжі
Тут переваги туристів можуть розходитися, але є універсальний перелік провізії.
Ось кілька порад, що взяти з собою на пікнік із ночівлею:
- шашлик,
- соуси,
- хліб,
- овочі та зелень.
Маринад для м'яса можна заготовити ще вдома. Також рекомендуємо перевірити запаси вермішелі, овочів, яєць, тушонки та печива, якщо ваш похід триватиме більше двох днів. Обов'язкова позиція зі списку продуктів харчування 9 – напої, адже навряд чи хтось захоче видобувати прісну воду в диких умовах. Якщо ви не плануєте готувати супи, юшку та польові каші, можна обмежитися салатами, сирами, ковбасами, бутербродами.
Що взяти з ліків
Медикаменти — невід'ємні супутники мандрівників, адже у компанії обов'язково знайдеться той, хто поранить палець чи обгорить на сонці. Мінімальна аптечка повинна включати:
- ліки від розладу травлення;
- антисептики та антибактеріальні серветки;
- йод, пластир, перекис водню та бинт;
- очні краплі;
- знеболювальні таблетки;
- мазі від розтягувань;
- активоване вугілля;
- ліки для швидкого загоєння ран та опіків;
- репеленти від комарів та кліщів;
- протизапальні засоби.
Варто потурбується і про наявність індивідуальних засобів гігієни, сухих та вологих серветок, засобів для засмаги, зубної пасти та щіток.
Збір на природу нашвидкуруч може перекреслити весь відпочинок і стати причиною поганого настрою через випадково забуту річ, а завдяки нашій статті ви тепер знаєте, який список речей потрібно взяти з собою для ночівлі на природі. У каталозі інтернет-магазину Stylus ви знайдете великий перелік туристичного спорядження, дорожніх сумок та складних меблів для того, щоб майбутня ночівля на природі стала найкращим спогадом цього літа!
Автор: Дар'я Даниленко, копірайтер Stylus.ua
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: