Найкращий складаний мангал: як вибрати
В умовах планових або аварійних відключень електроенергії приготувати гарячі страви вдома допоможе переносний складаний мангал. У цій статті розповідаємо, як вибрати мангал для дачі, приватного будинку, поїздки на пікнік, і розбираємось у різновидах та особливостях конструкцій.
Переваги портативних мангалів
- Головна перевага портативного мангалу — в умовах тривалих відключень електроенергії на відкритому повітрі можна приготувати гарячі страви.
- Відносно невелика вага. У середньому такі вироби важать 5-8 кг, що унеможливлює транспортування на дачу або поїздку на пікнік на відкритому повітрі.
- Компактні розміри, що дозволяє легко та просто переміщувати конструкцію з місця на місце. Довжина портативного мангалу варіюється від 40 до 80 см — оптимальний розмір для розміщення 4-8 шампурів. Глибина виробу зазвичай становить 16-18 см.
- Відсутність складнощів з експлуатацією. Мангал переносний легко зібрати та розібрати, при цьому немає необхідності використовувати додаткові інструменти та пристрої.
- Широкий модельний ряд. Виробники пропонують покупцям складані/розкладні конструкції, мангали-валізи, моделі зі знімною жаровнею. Вироби відрізняються матеріалами виготовлення, розмірами, наявністю додаткових аксесуарів та пристроїв у базовій комплектації.
- Доступна вартість. Складані мангали відносяться до бюджетних пристроїв для швидкого та легкого приготування гарячої їжі, організації пікніків та відпочинку на природі, тому ціна орієнтована на середньостатистичного покупця.
До недоліків портативних мангалів можна віднести відносно невеликий експлуатаційний термін через невелику товщину деталей для полегшення ваги та додаткового навантаження на сполучні вузли в процесі складання-розкладання. Але якщо слідувати інструкції по застосуванню, очищати від сажі та своєчасно мити знімні елементи, то виріб прослужить не один сезон і повністю окупить витрачені кошти.
Як вибрати найкращий складаний мангал
Форма
Портативний мангал буває переважно прямокутної чи квадратної форми. Круглі моделі призначені для гриля барбекю. А варіанти у вигляді «бочки» із жолобами та закругленим дном використовують для приготування плову та інших смачних страв на відкритому вогні.
Конструкція
Відповідаючи на питання, як вибрати мангал для пікніка, рекомендуємо спочатку визначитися з типом конструкції:
- похідна — варіант у вигляді підставки, що встановлюється над багаттям;
- переносна — складається з окремих елементів, які швидко збираються в готову для експлуатації конструкцію;
- складана — зібрана конструкція, яка при необхідності легко перетворюється на валізу зі зручною ручкою-переноскою.
Матеріал виготовлення складаних мангалів
Переносний мангал краще вибрати із металу або сталі. Такі матеріали вважаються найбільш стійкими до дії високих температур. За наявності антикорозійного захисного покриття вироби прослужать досить довго. При цьому вага металу або сталі невелика, що не викликає труднощів при транспортуванні пристрою. З точки зору оптимального співвідношення ціни, надійності конструкції та зручності експлуатації варто зупинити свій вибір на мангалах з наступних матеріалів:
- нержавіюча сталь;
- жаростійка сталь;
- листовий метал;
- кований метал.
Але якщо цікавить довговічніший і міцніший складаний мангал, то однозначно рекомендуємо розглядати чавунні моделі. До того ж такі вироби краще зберігають тепло і можуть використовуватися з вугіллям або дровами. Однак вартість чавунного мангалу буде трохи вищою від сталевих і металевих портативних мангалів.
Розміри та товщина стінок
Як вибрати переносний мангал за розміром? Габарити мангалу варто підбирати під умови експлуатації. Наприклад, для встановлення на задньому дворі приватного чи дачного будинку можна вибрати мангал завдовжки 18-20 см. А для пікніків та туристичних походів більше підійде компактна модель.
Обов'язково зверніть увагу на товщину стінок виробу. Не радимо купувати складаний мангал, товщина бічних стінок і днища якого не перевищує 0,5 мм — метал швидко прогоряє під впливом високих температур нагріву, відповідно, пристосування для смаження м'яса повністю приходить у непридатний для подальшого використання стан. Оптимальна товщина стін портативного мангалу становить 0,5-3 мм. Тобто чим щільнішим є шар сталі/металу, тим довше прослужить виріб. Причому конструкція з товстими стінками краще зберігає тепло, що сприяє меншій витраті деревного вугілля і швидше процесу приготування смачного шашлику або овочів.
Тип палива
Найбільшого поширення набули мангали, для нагрівання яких застосовують вугілля чи дрова. Готове паливо потрібно лише розпалити за допомогою спеціальної рідини, і можна одразу приступати до приготування їжі. Мангали на дровах або вугіллі прості в експлуатації, приготована на них їжа набуває приємного запаху диму.
Комплектація та додаткові особливості
Часто базовий комплект портативного мангалу складається з шампурів, які ідеально підходять під розмір зібраного пристосування для смаження м'яса та нарізаних скибочок овочів. Можлива і розширена комплектація виробу:
- сумка-чохол або металева валіза для комфортного перенесення та зберігання;
- різного розміру та форми підставки для подачі продуктів на стіл;
- додатковий пальник або електричне розпалювання для швидкого розведення вогню;
- решітки та піддони для можливості приготування на відкритому вогні різних видів м'яса, птиці та риби, овочів;
- додаткові стійки та інші аксесуари, що підвищують стійкість.
Деякі сучасні моделі оснащуються знімними коліщатками на ніжки, що дозволяє легко та швидко перемістити портативний мангал з одного місця на інше.
Тепер ви знаєте, як вибрати складаний мангал та на які характеристики звернути увагу при купівлі. Сподіваємося, наші поради та рекомендації допоможуть вам підібрати найкращий переносний мангал для приготування їжі в умовах блекауту, відпочинку на природі чи організації міні-пікників на задньому дворі дачної ділянки. Переходьте в каталоги нашого магазину, вивчайте асортимент і замовляйте мангал, що сподобався. А також не забудьте підписатися на розсилку наших новин, щоб відстежувати події та новинки у світі електроніки та побутової техніки.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: