Як вибрати газонокосарку
Розповідаємо у статті, як вибрати газонокосарку, які бувають види газонокосарок. Зібрали найкращі поради, як підібрати газонокосарку для дому.
З приходом весни для кожного власника дачі або заміського будиночка постає питання про необхідність упорядкувати свою ділянку. Допомогти в цій непростій справі зможе газонокосарка. Досвідчені садівники, напевно, вже обзавелися цим «рятівним» приладом для галявин, ну а ті, хто поки не знає, як саме і яку газонокосарку слід обрати, зможуть отримати всю необхідну інформацію з цієї статті.
Типи газонокосарок
Перше, на що слід звернути увагу при виборі газонокосарки – це тип. В асортименті практично всіх виробників представлені такі види газонокосарок:
- механічні,
- бензинові,
- електричні.
У кожного з представлених типів газонокосарок є свої переваги та недоліки.
Механічні газонокосарки
Механічні газонокосарки – це найпростіші та зрозуміліші прилади. Як працює механічна газонокосарка? В основі їх роботи лежать зусилля, що докладаються тобою. У нижній частині пристрою розташовується барабан із кількома лезами, одне з яких нерухоме. У процесі руху нижні рухливі леза обертаються і притискаються до нерухомого (принцип схожий на роботу звичайних ножиць). Такий вид газонокосарок найкращий для невеликих ділянок, оскільки стригти гектар трави таким апаратом буде дуже важко. З переваг варто виділити невелику ціну механіки, її надійність і безпеку.
Апарат не рухатиметься, якщо ти впадеш або послизнешся на камені, а значить, не зможе зажувати частину твого одягу. Тобі також не потрібна додаткова сировина для роботи приладу, це екологічно чистий апарат, який не боїться дощу, не шумить і не димить. Якщо критерій шуму для тебе є ключовим, і ти хочеш стригти свій лужок у тиші, то слід вибирати тільки механіку. Ще одним безумовним плюсом є можливість робити "корисні фізичні вправи" на свіжому повітрі. На відміну від бензинового або електричного типу, тут всю роботу виконуєш ти, а не вбудований мотор. Механіка завжди стриже траву внахлест, а отже, ти завжди можеш підрівняти пропущені ділянки лужка. Головне не забути відрегулювати закріплену на корпусі ручку, задаючи правильний нахил та висоту. При виборі механіки необхідно знати особливості конструкції.
Як вибрати механічну газонокосарку:
- звертаємо увагу на довжину та розмір ножів;
- об'єм травозбірника (присутня у деяких моделях);
- ергономіку.
Як таких, технічних характеристик механіка не має, адже в основі її роботи лежать прості механічні дії. Тому ключовим параметром, який визначає потужність приладу є розмір ножів. Від довжини ножа залежить, яку площу газонокосарка охоплюватиме за один рух (чим довше лезо – тим більша площа).
Щоб механічна газонокосарка прослужила довго, слід керуватися простими правилами експлуатації:
- Під час стрижки газону намагайся штовхати апарат в одному темпі. Не треба надто поспішати, адже через це трава може легко намотатися на ножі.
- Намагайся не запускати свій лужок і стригти газон раз на тиждень або два (залежить від ландшафту). З густою рослинністю механіка просто не впорається.
Бензинові газонокосарки
Бензинові газонокосарки є найбільш потужними з усіх різновидів. Пристрій бензинової газонокосарки повністю ідентичний механіці, за тим лише винятком, що всю механічну роботу виконує двигун, що працює на бензині. Виходячи з його потужності, можна розділити такі прилади на звичайні (до 5 кВт) та професійні (понад 5 кВт). Також бензинові газонокосарки можуть бути самохідними та не самохідними. Самохідні газонокосарки рухаються автономно і найкраще підходять для нерівномірної та складної місцевості. Самохідні також діляться на задньопривідні (добре показують себе на горбистій місцевості) і апарати з переднім приводом (куди більш маневрені).
Переваги бензинових газонокосарок | Недоліки бензинових газонокосарок |
Потужність. Через високу потужність, бензинові газонокосарки здатні викошувати траву широкими смугами. | Вага. Бензинові газонокосарки найважчі, особливо це стосується самохідних моделей. |
Швидкість. Цей пункт випливає із попереднього. Чим більше смуга, що викошується - тим швидше ти зможеш привести свою галявину в порядок. | Необхідно періодично дозаправляти апарат бензином, загалом десь за годину роботи. |
Велика площа охоплення. Бензинові газонокосарки найкраще підходять для великих газонів та галявин. | Високий рівень шуму. Бензинові газонокосарки – найгучніші. Тому стригти траву пізніше або раніше не рекомендується. |
Бензинові апарати автономні і прив'язані до електромережі. | Втрата навколишнього середовища. При запуску бензинового двигуна в атмосферу викидаються шкідливі пари газів, які осідають у легенях. У сучасних моделях є система фільтрації, проте за неї тобі доведеться доплачувати. |
Високе регулювання висоти зрізу. |
Бензинові газонокосарки – це чудовий вибір для великих ділянок зі складним ландшафтом. Такий тип приладів не рекомендується для невеликих галявин. При виборі керуйся необхідною потужністю, ергономікою, наявністю травозбірника, системою фільтрації, а також шириною смуги покосу трави.
Електричні газонокосарки
У основі роботи електричних газонокосарок лежить схожий принцип коїться з іншими типами, лише тут роботу виконує електричний мотор. Електричні газонокосарки – це щось середнє між бензиновими та механічними. Електричні газонокосарки мають середню потужність, вони здатні впоратися з густою травою, але не з чагарниками. Тому намагайся стежити за своєю ділянкою та не пропускати стрижку газону.
Як вибрати газонокосарку електричну
Щоб правильно вибрати електричну газонокосарку, зверніть увагу на шість основних факторів:
- наявність травозбірника;
- дека або корпус;
- ширина скошування трави;
- колеса приладу;
- довжина кабелю електроживлення;
- потужність двигуна.
Травозбірник
На жаль, не всі газонокосарки оснащені травозбірниками, тому намагайся звертати увагу на моделі, де він присутній. Безумовно, це позначиться на ціні, проте інакше тобі доведеться додатково попрацювати граблями на всій площі лужка. Якщо в апараті присутній цей елемент, обов'язково зверни увагу на його місткість, чим вона більша – тим краще. Зрізану траву викидати не потрібно, краще знайди невелике місце на своєму газоні та складай усю траву туди. Перегниваючи, вона перетвориться на чудове добриво для саду.
Існує два види травозбірників: м'які (важко вигрібати покіс) і жорсткі (вигрібати покіс значно легше). Також деякі сучасні газонокосарки мають у своєму арсеналі спосіб мульчування. Така опція є в апаратах тільки з дуже потужним двигуном. У процесі мульчування трава, потрапляючи під корпус, затримується там на короткий проміжок часу, подрібнюється і викидається на газон. Мульча - це своєрідне азотне добриво, яке дуже корисне для газону. Тут важливо пам'ятати, що мульчу добре тільки тоді, коли ти косиш невисоку траву. Інакше, купки мульчі просто перегниватимуть.
Як вибрати газонокосарку по деку (корпусу)
Дека – це одна з найважливіших складових будь-якої електричної газонокосарки, адже вона охоплює ножі. Деки бувають трьох видів:
- Пластик. Дешевий варіант, який використовується у більшості моделей.
- Сталь. Використовується у більш дорогих варіантах. Довговічна, але схильна до корозії.
- Алюміній. Застосовується у найдорожчих моделях. Алюміній міцніше стали, не схильний до корозії і легше.
При виборі корпусу слід пам'ятати про те, який саме лужок ти будеш стригти. Якщо в тебе невеликий газон із простим рельєфом, потреби у виборі найдорожчої деки немає.
Ширина скошування трави та колеса газонокосарки
Тут слід обов'язково враховувати форму та розміри ділянки. Велика ширина скосу – це, безумовно, добре, якщо маєш великий газон і рівний рельєф. Однак якщо ти маєш невеликий лужок, де росте велика кількість дерев і тобі доведеться постійно їх огинати, то в такому випадку тобі краще підійде менша газонокосарка.
Що стосується вибору газонокосарки з урахуванням коліс, то тут важливо пам'ятати, що для ділянок з нерівною поверхнею з ярками та горбками краще купувати прилад із досить широкими колесами.
Довжина кабелю та потужність двигуна газонокосарки
Як правило, електричні газонокосарки оснащують двигунами, потужність яких коливається в діапазоні 800 – 3000 Ватт. Для великих ділянок необхідно підбирати електродвигун потужніше, інакше мотор може просто перегоріти. Також слід звернути увагу на потужний двигун, якщо ти плануєш робити косовицю рідко і спішно, то слабкий двигун просто не зможе скосити зарості.
Останнім важливим параметром, який слід звернути увагу при виборі газонокосарки, є кабель. Це ще й головна нестача всіх електричних газонокосарок. Де б ти не знаходився, за апаратом завжди слідуватиме шнур живлення. Рекомендуємо обов'язково придбати подовжувач, а також підбирати газонокосарку з яскравим шнуром живлення, адже його легше помітити у траві.
Яку газонокосарку краще вибрати
Наприкінці хотілося б наголосити, що, підбираючи газонокосарку, не слід обов'язково купувати найдорожчі моделі. У цій статті ми перерахували всі види газонокосарок – тепер ви знаєте, яку газонокосарку вибрати, виходячи з ваших потреб. Для великих газонів найкраще підійдуть газонокосарки із бензиновими двигунами, для маленьких – механіка, а для середніх ділянок – електричні газонокосарки.
Ми також рекомендуємо звертати увагу на бренд пристрою. Найбільш популярні та перевірені часом бренди це:
Купити газонокосарку за найвигіднішою ціною ти можеш на нашому сайті. Ціни на газонокосарки тебе приємно здивують, а доставка не забариться. Вдалої покупки!
Автор: Дар'я Даниленко, копірайтер Stylus.ua
ЧИТАЙ ТАКОЖ: