Як вибрати басейн для дачі та приватного будинку
У статті детально розповідаємо, як вибрати басейн. Вам склали опис різновидів та рекомендації щодо вибору басейну для приватного будинку та дачі. Таку зону відпочинку гідно оцінять користувачі різного віку.
Види басейнів
Персональний басейн перестав бути розкішшю. Компактну складну модель можна дозволити собі купити для приватного будинку або дачної ділянки. Басейн у вас у дворі дозволить приємно відпочити від роботи та освіжитися чи влаштувати веселе купання з дітьми. Щоб вам було легше зробити вибір, спочатку розповідаємо, які види басейнів бувають:
- Каркасні басейни бувають розміром до 10х5 метрів та глибиною до 3 метрів. В основі такого басейну – надійний каркас та чаша.
- Стрижневі басейни мають спеціальні стійки, які простягаються в отвори чохла. Найчастіше такі басейни мають невелику глибину.
- Секційні варіанти можуть мати різну глибину, оскільки відрізняються стійкістю. Конструкція представлена секціями, які прикріплюються болтами і спеціальними замками. За такими басейнами легко доглядати.
- Басейни стійкі до морозів мають посилений каркас та щільний матеріал стінок, який не боїться низьких температур. Таку конструкцію на зиму розбирати не обов'язково, а термін експлуатації сягає 15 років.
- Більш доступними за ціною є сезонні басейни, але на зиму їх потрібно розбирати. Плівка ПВХ, яка натягується на каркас, взимку потріскається і наступного сезону доведеться купувати новий матеріал. Зберігати розібраний басейн краще в сухому і теплому приміщенні, щоб зберегти плівку та інші деталі в цілості.
- Надувні басейни часто вибирають для купання дітей. Такі види басейнів служать 1-3 роки. Конструкція легко розкладається та компактно складається, не займає багато місця при зберіганні. Надувні басейни відрізняються компактними габаритами і найчастіше бувають круглою, овальною або квадратною формою.
- Наливні басейни – підвид надувних конструкцій. У таких басейнах передбачена чаша, а обідок, що утримує воду, надувний. Розміри таких басейнів досягають 5 метрів у діаметрі.
- Стаціонарні – відмінний вибір для великого заміського будинку. Але такий басейн коштує дорожче перерахованих вище, вимагає допомоги будівельників для встановлення і частий догляд. Стаціонарний басейн можна вибрати будь-якого розміру та форми, залежно від матеріальних можливостей та параметрів вашої ділянки.
Тепер ви знаєте, які бувають басейни та основні їх відмінності. Далі розповідаємо докладніше про правила вибору надувних і каркасних басейнів, оскільки це найпопулярніші варіанти для приватного або дачного будинку, а також не вимагають особливих навичок і їх легко можна встановити самостійно.
Як вибрати басейн правильно
Не знаєте, як правильно вибрати басейн для дачі або будинку? Спочатку визначте розмір ділянки, де плануєте встановлення, вік плавців та частоту використання. Також подбайте про безперебійне водопостачання та електрику (для роботи насоса). Далі визначтеся, який вибрати басейн: з каркасом або надувний. Нижче розповідаємо про правила вибору кожного типу басейну окремо.
Каркасний
Каркасні басейни відрізняються більшою стійкістю до пошкоджень та довговічністю. Але хоч конструкція міцна, вона не розрахована на велике навантаження. Не можна сідати на бортик та притулити сходи. Якщо в комплекті передбачені сходи, то вони не спираються на бортик і мають дві точки опори: всередині басейну та за його межами.
Перед тим, як вибрати басейн для дачі, вивчіть матеріали, з яких виготовлені каркас та стінки. Каркас може бути виконаний з металу або пластику (оцинкованої сталі та алюмінію). Пластикові моделі коштують дешевше і легше, але менш міцні, а метал важчий і дорожчий, але довговічніший.
Стінки можуть бути виготовлені з ПВХ, вінілу, поліестеру та скловолокна. ПВХ – найпоширеніший матеріал за рахунок доступної вартості та легкості, але боїться проколів. Вініл більш стійкий до пошкоджень, але коштує дорожче за полівінілхлорид. Поліестер витримує активну експлуатацію, менш схильний до пошкоджень і протікань. Найбільш довговічними вважаються пластикові або скловолоконні басейни, але їх вартість у рази вища за решту.
Перед монтажем такого типу басейну необхідно вибрану ділянку землі очистити від сміття та каміння, скосити траву та вирівняти за допомогою шару піску. Після цього необхідно постелити підкладку з ПВХ та пінопласту, а потім зробити підстилку для басейну.
Визначте бажану форму та розміри басейну. Для плавання та відпочинку у воді кільком дорослим та дітям необхідний басейн глибиною від 1,4 метра, а розмір має бути не менше 5х2,5 метрів. Приблизний розрахунок розміру басейну такий: на одну особу припадає 1,5-2 квадратні метри. А для посиденьок у воді можна віддати перевагу більш компактному варіанту.
Форму зони відпочинку вибирайте виходячи з розмірів вашої ділянки, ландшафту та персональних уподобань. Мало місця займають басейни круглі та овальні, тому вони чудово підходять для встановлення на компактних ділянках. А для плавання та монтажу у великому дворі підійдуть квадратні та прямокутні моделі.
Надувний
Як вибрати надувний басейн, щоб не помилитися? Надувні басейни – відмінний вибір, якщо у вас обмежений бюджет, є маленькі діти та немає тварин із гострими кігтями.
Стінки надувного басейну виготовляють з вінілу і полівінілхлориду. ПВХ – недорогий та поширений матеріал, а вініл – дорожчий, але міцніший. Стінки представлені надувним кільцем, яке утримує воду всередині. Зверніть увагу, що у якісних виробів передбачено кілька шарів, щоб у разі пошкодження басейн не здувся. Деякі моделі великого обсягу зміцнюють армованою сіткою для більшої міцності та стійкості. Для дітей можна брати басейни із ПВХ, а для купання дорослих краще вибирати варіанти з вініловими стінками.
Виберіть дизайн басейну та розмір. Маленькі надувні басейни підійдуть для дітей віком до 7 років, тому що в них обмежений простір для плавання та м'які бортики. Також дітям сподобаються моделі із різними ігровими елементами. Надувні басейни збільшеного розміру можна придбати для сімейного відпочинку. Для дітей до 3 років висота бортиків має бути 15-35 см. Дітям віком від 7 років і дорослим рекомендуємо вибирати вироби з бортиками висотою від 40-70 см.
Зверніть увагу на додаткове обладнання. Залежно від виробника та моделі, басейни можуть продаватися з різним набором аксесуарів, які роблять експлуатацію простішою та приємнішою. Найкориснішим аксесуаром буде фільтр-насос. Цей пристрій безперервно проганяє воду через себе та усуває сміття, яке падає у воду. Ще деякі моделі йдуть у комплекті з гірками, драбинками та сидіннями. За наявності даху ви зможете захиститися від палючого сонця або дощу. А підстилка дозволить додатково вирівняти площину для правильного встановлення басейну. Вибирайте модель із такими аксесуарами, які вам більше підходять.
Також окремо можна придбати насос для накачування надувного басейну, щоб швидше та простіше встановити його. А ще корисним обладнанням буде водяний насос. За його допомогою резервуар швидше наповниться водою.
Який басейн краще: каркасний або надувний
Як вибрати басейн надувний чи каркасний? Якщо ви шукаєте басейн для ігор з дітьми або просто посидіти в прохолодній воді після спекотного дня, можна купувати надувний маленький або середній. Якщо плануєте плавати – купуйте басейн із каркасом.
Як вибрати басейн для дачі для нечастого використання або на сезон? У цьому випадку немає сенсу платити великі гроші, тому сміливо купуйте надувний басейн. А якщо потрібна довговічна та надійна модель для регулярного використання – найкращим вибором стане басейн каркасного типу.
Якщо вирішуєте, який басейн вибрати, пропонуємо ознайомитись з перевагами каркасної моделі:
- Такий басейн відрізняється довговічністю та міцністю.
- Легкий монтаж не триватиме багато часу, а також не знадобиться насосне обладнання для монтажу. Зі встановленням впорається навіть новачок, а інструкція додається до кожного виробу.
- Завдяки великому вибору ви легко підберете потрібну модель за вартістю та параметрами.
- Легка підготовка до зими.
- Можна вибрати басейн різної форми та глибини.
- Каркасний басейн можна легко переміщати на місце.
- Всесезонний варіант можна обладнати фільтрами та системою уловлювання сміття.
Які переваги має надувний басейн:
- невисока вартість;
- привабливий яскравий дизайн;
- легке обслуговування;
- встановлення не потребує особливих навичок;
- басейн швидко надується за допомогою насоса;
- компактна конструкція, яку можна зберігати у будь-якому місці та брати у подорожі.
Перед тим, як вибрати надувний або каркасний басейн, варто сказати, що практично всі моделі перед монтажем вимагають підготовки зони відпочинку. Басейни з каркасом та конструкції великого розміру монтуються лише на поверхню без перепадів висоти ґрунту. Навіть невелика різниця висоти під впливом ваги води у басейні спровокує пошкодження чаші. Тому перед покупкою ретельно продумайте, де ставитимете басейн і підготуйте місце. Краще ставити басейн у сонячній зоні вашої ділянки. А ось невеликим надувним варіантам для дітей малі перепади висоти не страшні. Головне усунути з поверхні колючу траву, гілки та сміття, а також постелити щільну підстилку.
Тепер ви знаєте, як вибрати ємність, а також який басейн краще каркасний або надувний. Ви легко зможете вибрати відповідну модель для себе і своїх близьких. Користуйтеся нашими порадами та діліться корисною інформацією з друзями. А також підписуйтесь на наш Телеграм-канал, щоб знати новини.
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: