Як помити мультиварку всередині та зовні
Як відмити мультиварку? Адже вона щодня піддається різним видам забруднення: на дні та стінках чаші застигають залишки їжі, краплі жиру та пригорілості. Сьогодні розповімо, як помити мультиварку всередині та зовні, щоб не зіпсувати покриття кухонного приладу, а також дамо рекомендації щодо утримання у постійній чистоті!
Як відмити мультиварку від жиру, нагару та запаху
Більшість господарок після приготування звикли відмивати лише чашу мультиварки або класти її в посудомийну машину, забуваючи про інші елементи техніки. Але навіть при видимій відсутності плям, решта деталей також потребує очищення або мінімального ополіскування водою. Які частини мультиварки потрібно мити:
- корпус;
- чаша;
- дно;
- кришка;
- клапан;
- вологозбірник.
Всі вони поглинають мікрочастинки жиру, крапель, бризок, випарів, маючи різні особливості та технологію чищення. Розглянемо, як очистити кожну деталь мультиварки окремо.
Корпус - як помити мультиварку зовні
Зовнішня частина конструкції приладу не так забруднюється, як внутрішня, проте згодом на ній залишаються сліди від пальців та патьоки, які потрібно очищати. Неохайна брудна мультиварка впадає у вічі, «брудкаючи репутацію» своєї господині. До того ж акуратний і вимитий прилад підвищує почуття апетиту, надихаючи нові експерименти з готуванням.
Поверхня конструкції приладу може бути чутливою до абразивних речовин, тому миючі засоби вибирають не агресивні, а губки м'які. Металеві йоржі можуть залишати подряпини на поверхні, а від використання кислотних порошків є ризик змивання тонкого декоративного шару. Перед тим, як помити мультиварку, слід вимкнути прилад з електроживлення і повернути після повного висихання.
Від мінімальних жирових відкладень корпус достатньо протерти зволоженою губкою або ганчіркою, змоченою у мильному розчині. Також можна додати кілька крапель класичного засобу для миття посуду.
Чаша - як відмити найбруднішу частину мультиварки
У чаші відбувається приготування їжі, тому логічно, що цей елемент найбільше потребує очищення. Після кожного процесу необхідно відмити мультиварку від запаху і нагару, видалити залишки їжі, що пригоріла, щоб не зіпсувати якість наступної страви.
Традиційно чаша виготовляється з нержавіючої сталі або алюмінію, що покривається тонким шаром тефлону або кераміки. Обидва матеріали є надчутливими до механічних впливів, тому, незважаючи на дозвіл виробника миття елемента в посудомийній машині, для довговічності приладу рекомендується вибирати все ж таки ручний метод чищення.
Мити мультиварку потрібно засобами, що щадять, за допомогою очищаючих гелів і дбайливих губок. Способи, як помити мультиварку:
- півгодинне кип'ятіння води з кількома столовими ложками лимонного соку в режимі "На пару";
- протирання чаші 9% розчином оцту;
- застосування суміші із солі, соди та води.
Оскільки кераміка відноситься до найбільш тендітних матеріалів, вплив посудомийної машини може стати для неї згубним. Натомість пропонується ручне застосування засобів без агресивних лугів. Вимиту чашу перед подальшим використанням треба протерти насухо.
Основа – як очистити мультиварку всередині
На дні ємності, в яку встановлюється чаша, можуть залишатися залишки продуктів, що впали, і застигла рідина, тому разом з очищенням камери для приготування увагу приділяється і днищу. За допомогою ганчірки з нього слід видалити сухі крихти, після чого протерти вологою губкою, змоченою в будь-якому миючому засобі.
Старі плями та засохлий жир на мультиварці можна відмити змоченою в соді серветкою. Після повного видалення накипу днище залишають для висушування і потім накривають чашею. Не до кінця витертий нагрівальний елемент провокує утворення грибка, тому досвідчені господарки рекомендують заглядати на днище після кожного миття чаші.
Кришка – відмиваємо випаровування
Мультиварка може бути оснащена кришкою, що знімається або незнімається. У першому випадку все просто, адже досить просто зняти елемент та промити його за допомогою миючого засобу під проточною водою. У разі вбудованої кришки рекомендується мити мультиварку за кілька кроків:
- Обмотати корпус пристрою у целофан.
- Нахилити прилад, підставивши опору для запобігання зісковзування.
- Вимити кришку губкою, змоченою у засобі для посуду.
- Окремо промити гумові вставки.
- Витерти насухо та зняти целофан.
Очищення слід проводити так, щоб вода не потрапляла у вузол відкриття. Деякі кришки з внутрішньої сторони мають рифлену поверхню та виїмки, що накопичують пару, жирові відкладення та бруд. Для повноцінного очищення такого елемента необхідно зупинитися на кожній «ямці», доводячи її до блиску звичайним засобом для чищення.
Щоб відмити мультиварку від сухих скупчень, можна повторити спосіб з лимонним розчином, встановивши паровий режим. Після очищення рекомендується насухо витерти серветкою з мікрофібри, що накриває елемент. Під час миття прилад повинен бути вимкнений із розетки.
Клапан – мінімум зусиль
На кришці мультиварки розташований клапан випуску пари. Через нього проходить гаряче повітря, тому цей елемент забруднюється найменше. Однак клапан може забиватися та накопичувати вапняковий наліт, що призводить до неправильної циркуляції повітря. Щоб молоко чи каша не втекли, слід проводити періодичне чищення.
При легкому забрудненні застосовується профілактичне промивання водою, а при накопиченні накипу клапан мультиварки потрібно мити содовим або лимонним розчином. Надлишок вапнякових відкладень призводить до поломки пристрою. Після миття готовність до роботи визначається повним висиханням.
Вологозбірник – запобігаємо утворенню цвілі
Наявність влагозбірника продовжує довговічність приладу. Деталь призначена для накопичення вологи, що утворюється на кришці. Щоб у ньому не з'являлася пліснява, досвідчені господарки рекомендують промивати елемент після кожного використання парового режиму.
Очищення стане неможливим у моделях з незнімним вологозбірником, тому перед покупкою зверніть увагу на цей параметр. Щоб помити цю деталь мультиварки, достатньо від'єднати її, звільнити від рідини, що накопичилася, і обробити гелем для миття посуду, рідким милом або будь-яким жировідштовхувальним засобом.
Загальні рекомендації щодо чищення мультиварки
Правила, як помити мультиварку:
- Миття потребує кожен новопридбаний прилад, адже він може містити пил, чужі сліди та заводські запахи. Перед першим приготуванням їжі обов'язково протріть пристрій вологою ганчіркою з додаванням рідкого мила.
- Пригорання їжі до стін і дна чаші – свідчення недостатньо вимитої ємності. Слід ще раз очистити камеру від залишків їжі, а у разі продовження проблеми віднести її в ремонт.
- Фахівці радять мити мультиварку після кожного приготування їжі. Не варто обмежуватися лише чашею, адже на кришці та інших елементах можуть залишатися невидимі частинки жирових забруднень.
- Не поспішай відмивати плями відразу після приготування. Спочатку дай мультиварці повністю охолонути.
- Щоб уникнути поломок, не слід забувати про вимкнення приладу з розетки під час миття. А перед натисканням на кнопку "Пуск" слід переконатися у повній сухості приладу.
При відмиванні мультиварки пам'ятай, що це електроприлад, який заборонено опускати в ємність із водою або підставляти під струмінь – кожна деталь розбирається та очищається окремо. Щоб вибрати відповідну мультиварку для дому, заходь в онлайн-каталог магазину «Стілус» і не забудь скористатися нашими практичними рекомендаціями в майбутньому!
Автор: Дар'я Даниленко, копірайтер Stylus.ua
ЧИТАЙ ТАКОЖ: