Насадки для фена: як користуватися
Як користуватися насадками для фена для локонів та кучерів? Як випрямити волосся за допомогою концентратора чи щітки? Кожна дівчина мріє про красиве укладання, таке, щоб вийшло з першого разу, а не після годин мук. Для економії часу були винайдені насадки для фена, що дозволяють об'єднати сушку і фіксацію форми в один процес. Варіантів стайлерів існує багато, тому ми підготували короткий екскурс про призначення насадок для фенів та їх відповідності до певних типів укладання.
Призначення фена та його типи
Фен входить у набір обов'язкових речей кожної сучасної леді, а різні види насадок справді здатні творити чаклунство, головне — не переплутати їх призначення. Перш ніж перейти до них, розберемося, на які типи діляться пристрої для сушіння волосся:
Дорожні фени — мінімальні за набором функцій складані варіанти.
Щоденні фени — пристрої з достатньою для домашніх умов потужністю.
Професійні фени — багатофункціональні девайси з широким переліком режимів.
А за видами насадок фени поділяються на 3 групи:
фени-концентратори;
фени-дифузори;
фени-щітки.
Крім відмінності у зовнішній конструкції, вони націлені на різний результат, тому давайте розберемося, як користуватись насадками для фена різних видів.
Концентратор — насадка для фена для випрямлення волосся
Насадки на фен з наконечником у вигляді концентратора (у народі «насадки-носика») виглядає як сопло із звуженим кінцем. Його вихідний отвір менше, ніж основна частина фена, тому гарячий струмінь потужніший і цілеспрямований. Як випливає з назви, насадка «концентрує» тонкий потік повітря на певній частині пасма, зігріваючи її для кращої податливості.
Насадки для фена-концентратора підходять для:
- випрямлення;
- розгладжування,
- зменшення ефекту «пухнастості»;
- підкручування кінчиків;
- надання легкого об'єму.
У першому випадку під час сушіння пристрій направляють вертикально до волосся і зверху вниз проходять по кожному пасму. За допомогою гребінця можна одним рухом підкручувати кінчики всередину або назовні, а також створювати об'єм, піднімаючи волосся біля коріння. Виберіть бажаний напрямок, утримуйте форму гребінцем і чекайте на повне висихання. Якщо у фені є холодний режим, закріпіть їм укладання для фіксації, потримавши над волоссям 10 секунд.
Перевага насадки для фена-концентратора у зручності роботи з конкретним пасмом, проте через сильну потужність при неправильному використанні є ризик зіпсувати волосся. Щоб уникнути цього, необхідно дотримуватися кількох правил:
- Тримати фен на відстані не менше ніж 2 см від волосся.
- Укладати пасма швидко.
- Не перетримувати гаряче повітря одного пасма.
- Уникати напряму струменя на шкіру голови.
Дифузор — насадка для фена для створення об'єму і кучерів
Дифузор виглядає як диск діаметром 10-15 см, на якому розташовані отвори, що пропускають потужні потоки повітря. Через характерні виступи в побуті таку насадку для фена називають «пальчиковою». Тут замість одного сильного струменя генерується багато слабких потоків, що створюють тепле розсіяне повітря. Тому фен-дифузор під час роботи притискають до голови, не побоюючись опіків.
Залежно від величини отворів, насадки-дифузори поділяються на:
- стандартні — із закругленими шипами середнього розміру для будь-якого волосся;
- для об'єму — з довгими отворами для висушування коріння;
- для завивки — з невеликою кількістю коротких шипів, щоб уникнути заплутування кучерів;
- силіконові — призначені для роботи з об'ємною копицею прямого та довгого волосся;
- для екстра-об'єму — з отворами різного розміру та вдавленим усередину диском.
Ще одна перевага дифузора в тому, що «пальчики» торкаються пасм і піднімають їх, масажуючи шкіру голови. Це стимулює циркуляцію крові та допомагає цибулинам отримувати більше корисних речовин. Насадка для фена-дифузора — ідеальний варіант для тих, хто бажає щодня виглядати неповторно, адже він призначений для:
- випрямлення;
- завивки;
- формування об'єму;
- догляду за неслухняним волоссям;
- створення ефекту «мокрого волосся».
Щоб надати волоссю форму легких хвиль, слід нахилити голову, розташувати фен біля кінчиків волосся і на середній потужності впиратися в них до коріння точковими рухами, повертаючи прилад в одному напрямку. Для створення «мокрого волосся» перед початком слід скористатися гелем або воском. Для випрямлення потрібно розділити волосся, пройти дифузором від коріння до кінчиків, розчісуючи пасма по довжині. Насамкінець завершити процедуру холодним режимом.
Укладання волосся насадкою для фена-дифузора відрізняється більш дбайливим доглядом, але при роботі з ним слід запам'ятати певні рекомендації:
- Не сушити волосся відразу після миття.
- Попередньо нанести косметичні засоби.
- Вибирати моделі з негострими шипами.
Фен-щітка — насадка браш для красивих локонів
Насадка для фена-щітки має форму циліндра з гребінцем-брашингом та пристосування для укладання. Тут правило «включити, сушити і направляти» не діятиме, оскільки для отримання результату спочатку необхідно пристосуватися. Однак надолужуючи навички, ви зможете швидко:
- випрямляти неслухняне волосся;
- робити завивку не гірше, ніж на бігуді;
- підкручувати кінчики;
- укладати каре та короткі стрижки;
- створювати прикореневий об'єм.
Найчастіше фени з насадкою-браш оснащені невисокою потужністю і сушать волосся довше, але дають більше можливостей для експериментів. Подібні фени часто включають обертові насадки різного діаметра. Щітки великого розміру створять об'ємні хвилі по всій довжині, а дрібні будуть незамінні для створення пишної шевелюри. З насадкою для фена у вигляді половини гребінця зручно витягувати локони, а щітка зі схованими зубчиками підійде для пасм, що плутаються.
Щоб волосся якомога довше залишалося здоровим, дотримуйтесь правил по укладанню феном з насадкою-щіткою:
- Використовуйте температуру вище 60° лише в крайніх випадках.
- Під час сушіння розчісуйте локони.
- Для зменшення намагнічування волосся вибирайте моделі з функцією іонізації.
Вплив температурного режиму фена з насадками на різні види укладання
Секрет будь-якого укладання полягає в тому, що воно має відбуватися під впливом гарячого повітря. Коли волосся прогрівається, воно стає еластичним і піддається маніпуляціям. Повторне прогрівання після формування пасма погіршить процес «запам'ятовування», і зачіска розпадеться. Саме тому багато моделей фенів з насадками оснащені режимом «холодного пострілу», який діє як охолоджуючий обдув для міцної фіксації зачіски.
Найбагатшим запасом режимів можуть похвалитися професійні фени, але для щоденного користування достатньо трьох температур і варіантів обдування:
- щадний режим сушіння на мінімальній швидкості — для тонкого і ламкого волосся;
- середній рівень обігріву — для класичних укладок на здоровому волоссі;
- максимальна швидкість на високих температурах — швидке висушування і стійке укладання довгого, густого волосся.
Занадто гаряче повітря не додасть вашому волоссю блиску і здорового розвитку, позбавляючи їх цілющої вологи. Тому деякі фени мають у функціоналі вбудований датчик від перегріву, що знижує температуру подачі повітря при досягненні критичної позначки.
Вибір сучасних стайлерів для волосся набагато ширший, адже індустрія постійно поповнюється винаходами, які поки що складно віднести до конкретного типу. В інтернет-магазині Stylus ви знайдете перелічені варіанти фенів з насадками для укладання конкретного типу та набори, що включають різні варіанти насадок. Вибирайте свій комплект і будьте щоразу чарівною!
Автор: Дар'я Даниленко, копірайтер Stylus.ua
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: