Що таке термопот та його відмінність від електрочайника
У статті розповідаємо, що таке термопот і навіщо він потрібний. Даний девайс не настільки популярний, як електричний чайник, але має масу переваг і може стати незамінним помічником у вашому будинку в умовах відключення світла або перебоїв подачі енергії, оскільки надовго зберігає високу температуру води.
Термопот — що це і для чого потрібен
Термопот — це електрочайник та термос в одному корпусі. Цей пристрій може закип'ятити воду і потім кілька годин підтримує її температуру. Він має досить просту конструкцію: резервуар для води, нагрівальний елемент та помпу для подачі рідини. Зовні на пристрої знаходиться зручний пункт керування, а також індикатор наповненості ємності. Корпус виготовляється із пластику або нержавіючої сталі, це найпоширеніші варіанти. Рідше зустрічаються моделі зі скла та кераміки. Всі матеріали чайників термопотів абсолютно безпечні і не виділяють шкідливих речовин, тому який би ви не вибрали, турбуватися про здоров'я не варто.
Термопот підійде до різних цілей: для великої сім'ї, коли обсягу чайника недостатньо всім; для поціновувачів чаю, який заварюється не окропом, а водою певної температури; для людей похилого віку, адже, щоб наповнити чашку, не потрібно піднімати пристрій, достатньо натиснути на кнопку; при нестабільній подачі електрики, оскільки вода в резервуарі залишається гарячою кілька годин; його можна брати у поїздки, на пікніки чи відпочинок на природі.
Чим термопот краще за чайник
Що таке термопот та його відмінність від електрочайника? На перший погляд, складно розібратися, що таке термопот і чим він відрізняється від чайника, адже обидва пристрої мають одну мету: забезпечити вас окропом. Але крім основної функції, він має розширений ряд переваг. Характеристики термопоту:
- Крім кип'ятіння, він підтримує високу температуру. Тривалість залежить від моделі і може змінюватись від 1 до 6 годин.
- Об'єм резервуара набагато більший, що дозволяє напоїти чаєм або кавою велику компанію. У середньому це 4-5 літрів, тоді як чайники переважно виготовляються на 1,7 літрів.
- Енергоспоживання термопоту нижче, оскільки його потужність становить 700-900 Вт, це в 2-3 рази менше, ніж у його молодшого брата. Але через цей параметр час закипання відрізняється: 10-15 проти 3-4 хвилин відповідно.
- Товсті стінки корпусу зовні не розжарюються, тому немає ризику обпектися.
- Більше розширений список додаткових функцій для комфортного використання, наприклад, відкладений старт, що дозволяє встановити зручний для вас час увімкнення пристрою.
- Можливість встановлення необхідного температурного режиму. Це може стати в нагоді, коли вам потрібен не окріп, а тепла вода з температурою 40 градусів. В основному моделі оснащені мінімум 2 режимами, але більш просунуті девайси можуть мати і 5-6.
- Продумані технології для вашої безпеки: неможливо поповнити резервуар при нагріванні, блокування кришки при увімкненому пристрої для уникнення опіку пором, захист від перегріву, скасування запуску при недостатньому рівні води. Цей список може бути довшим або коротшим в залежності від виробника та моделі.
Єдиний параметр, через який можна сумніватися, що вибрати — термопот чи чайник — це вартість. Термопот коштує дорожче звичайного електричного чайника, але дозволяє надовго зберігати гарячу воду, а також має додаткові корисні функції, які повністю виправдовують вищу ціну.
Як вибрати термопот за характеристиками
Щоб побутова техніка служила довгий час, до її вибору потрібно ретельно підходити, заздалегідь ознайомившись з критеріями і параметрами, які варто врахувати при купівлі. Рекомендуємо прочитати відгуки користувачів, які раніше купили дані девайси. Можна виділити кілька характеристик термопотів, що відіграють ключову роль у функціональності та практичності.
Енергоспоживання термопоту
Витрата електроенергії термопоту залежить від його потужності. У середньому цей показник становить 800-900 Вт, тобто при кип'ятінні води пристрій споживає стільки енергії. Для підтримки температури він витрачає приблизно 30 Вт/год. Один раз нагріваючи рідину, ви практично півдня користуватиметеся окропом без повторного включення апарата на максимальний режим.
Скільки тримає тепло
Однією з основних функцій цього пристрою є збереження гарячої води деякий час без включеного підігріву. Скільки часу термопот тримає тепло? Залежить від об'єму, а також від матеріалів та якісної ізоляції. Цю інформацію може вказувати виробник. Середній показник — 3-4 години, але є моделі, які здатні зберігати високу температуру протягом 6-10 годин. Такі апарати здебільшого використовуються для сфери харчування, але в домашніх умовах за частих відключень електроенергії вони можуть бути актуальними для приготування їжі або гарячих напоїв.
Місткість
Об'єм апарата варто підбирати, коли ви вже визначилися, навіщо вам потрібен термопот: в офіс для співробітників, для виїзних вечірок, для домашнього використання. Якщо у вас велика сім'я, що сильно любить чай чи каву, то резервуара на 3-4 літри буде достатньо, щоб усім разом випити по чашці ароматного напою. Для заходів або робочого колективу краще придбати варіант на 5-6 літрів або більше. Широкий асортимент дозволяє вибрати модель, яка вам підходить за всіма параметрами.
Додаткові опції
Висока конкуренція та безперервний технологічний розвиток штовхають виробників на винахід нових фішок для комфортного використання та залучення покупців. Перед тим, як вибрати термопот, подумайте, чи потрібні вам ці доповнення і чи варто за них переплачувати. Але є й цікавий функціонал, що може стати корисним. Наприклад, можна взяти варіант із відкладеним стартом, щоб заздалегідь встановлювати час роботи. Або з опцією самоочищення від накипу, що позбавить вас від зайвого клопоту по догляду. Також є функція тривалого кип'ятіння для зменшення рівня хлору.
Що робити, якщо термопот не працює
Після придбання нового побутового девайсу відразу потрібно ознайомитись з інструкцією. Правильна експлуатація значно продовжить термін служби та дозволить уникнути непередбачених поломок. На жаль, ідеальної та вічної техніки не існує, але практично все можна відремонтувати. Звичайно ж, якщо ваш термопот не працює відразу після покупки, краще звернутися до продавця за гарантією. Але якщо термін вже закінчився, можна спробувати вирішити проблему самостійно або віднести до сервісного центру. Нижче вказані найпоширеніші поломки і що робити при їх виявленні.
- Термопот постійно качає воду. У цьому випадку апарат потребує заміни помпи. Ця частина досить активно використовується і може бути схильна до природного зносу. Ця проблема може виникнути і при попаданні вологи всередину корпусу на плату, якщо герметизація недостатньо якісна. Наповнювати його водою та промивати варто акуратно.
- Термопот не вимикається. Швидше за все, пошкоджено терморегулятор. Якщо ви не знаєтеся на «начинці» пристрою, то краще відразу звернутися до кваліфікованого майстра.
- Термопот погано качає воду чи не качає зовсім. Якщо у вас девайс з ручною помпою, то варіанти несправності два: ущільнювач під кришкою зносився або від'єдналася або пошкодилася трубка подачі рідини. Якщо вода подається за допомогою електронасоса, то може бути зламаний його моторчик або сталося засмічення обертального елемента системи.
- У термопоті не працює повторне кип'ятіння. Ця проблема полягає у збої коректного функціонування електронної схеми, яка відповідає за примусове нагрівання води. За відсутності навичок роботи з внутрішньою електронікою краще віднести пристрій до майстра.
- Термопот не переходить у режим підігріву. Підтримка температури відбувається завдяки одному з компонентів нагрівального елемента, і при поломці підігріву буде необхідна заміна ТЕНу.
- Як очистити термопот від накипу. Прибрати наліт, який утворюється під дією високих температур, можна різними способами. Найпоширенішими є два варіанти. Перший — купити в магазині спеціальний засіб і дотримуватися вказівок на етикетці. Другий — залити резервуар водою, додати до неї лимонну кислоту з розрахунком 25 г на 1 л і закип'ятити. Після процедури ємність обов'язково ретельно промити.
Тепер ви знаєте, що таке термопот та як його вибрати. Правильно підібрана побутова техніка може стати незамінним помічником у вашому будинку.
Не забудьте підписатися на нашу розсилку, щоб вчасно дізнаватися про знижки, акційні пропозиції та цікаві новини.
Автор: Ольга Тарасенко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: