Що не можна гріти в мікрохвильовій печі?
Що не можна гріти в мікрохвильовій печі? Підігрів деяких продуктів у мікрохвильовій печі небезпечний для здоров'я, та й не будь-яка тара підходить для такої техніки. Рекомендуємо дізнатися, наскільки безпечно розігрівати їжу всередині та в якому посуді не можна гріти у мікрохвильовій печі.
Яку їжу не можна розігрівати в мікрохвильовій печі?
Деякі продукти не можна гріти в мікрохвильовій печі, так як вони стають небезпечними для вживання, втрачають смакові якості і корисні речовини. Розповімо про такі продукти і чому так відбувається.
Заморожене м'ясо
Багато хто любить розморожувати м'ясо з морозилки в мікрохвильовій печі, оскільки вважають такий метод швидким і практичним. Як все виглядає насправді? Краї м'яса розморожуються першими і поступово починають готуватися, а середина, як і раніше, залишається холодною. Тепло розподіляється нерівномірно по продукту, внаслідок чого розмножуються шкідливі бактерії – м'ясо стає небезпечним для вживання. Якщо потрібно розморозити м'ясо, залиш його в холодильнику - така розморозка займе більше часу, але так безпечніше для життя.
Яйця
Якщо тебе відвідувала думка зварити яйце в мікрохвильовій печі або десь на просторах інтернету ти вичитав такий чудо-рецепт, то терміново забудь про це. Швидка генерація тепла мікрохвилями сприяє утворенню сильного тиску всередині шкаралупи, внаслідок чого яйце вибухає. Крім того, що ти залишишся без обіду, доведеться ще й вимивати всю мікрохвильову піч. Рекомендуємо не експериментувати з вареними яйцями, оскільки білок змінює свою структуру та може бути небезпечним для організму.
Куриця
Курка відома високим вмістом білка, це популярний продукт серед шанувальників правильного харчування за рахунок великої кількості корисних властивостей. Але корисний білок змінює свої властивості під впливом мікрохвиль, тому краще використовувати вчорашню курку салат або зробити сендвіч. Якщо хочеться розігріти, зробити це краще в духовці на мінімальній температурі.
Кисломолочні продукти та грудне молоко
Живі лакто- і біфідобактерії, що містяться в молочних продуктах, корисні для організму, швидко гинуть при нагріванні в мікрохвильовій печі. До того ж кефір, йогурт, молоко чи ряжанка можуть «звернутися» та втратити смакові якості. Для збереження смаку та корисних якостей просто дістань кисломолочні продукти за півгодини до вживання з холодильника.
Не можна гріти в мікрохвильовій печі і грудне молоко, оскільки під впливом високих температур руйнуються корисні імуностимулюючі білки. До того ж, молоко розігріється нерівномірно, а це небезпечно для чутливого рота дитини.
Салат та інша зелень
Не можна гріти в мікрохвильовій печі зелень і шпинат, так як це тягне за собою втрату смакових якостей, корисних властивостей, не кажучи вже про те, що салат в'яне «на очах». Як відомо, в салаті містяться нітрати, які при розігріві в мікрохвильовій печі перетворюються на небезпечні токсичні речовини і можуть спровокувати отруєння.
Фрукти і ягоди
Фрукти та ягоди є джерелом вітамінів та корисних мікроелементів, вони не зникають навіть при заморожуванні. А розморожування в мікрохвильовій печі вбиває цінні речовини - більшість вітамінів і мікроелементів просто зникнуть, а деякі під впливом хвиль перетворюються на канцерогени, шкідливі для людини.
Мед
Довге зберігання меду є причиною його кристалізації, продукт стає твердим, в'язким – це нормально, такий процес свідчить про високу якість меду. Але якщо ти підігріваєш мед у мікрохвильовій печі, щоб відновити початкову структуру, то корисні властивості продукту губляться. Щоб відновити рідкий стан меду скористайся водяною лазнею, а краще вживай мед у природному стані, без експериментів!
Гриби
У грибах міститься багато білка, структура якого змінюється через добу після приготування. Якщо в тебе залишилися гриби з учорашнього дня, краще з'їсти їх холодними, нарізати в салат або підігріти в духовці. При розігріві в мікрохвильовій печі білок, що міститься в грибах, змінює структуру і може бути небезпечний для кишечника.
У якому посуді не можна гріти в мікрохвильовій печі
Виробники мікрохвильових печей вже давно навчилися створювати пристрої, безпечні для людини, а ось для деяких кухонних речей мікрохвильова піч - найлютіший ворог. Перш ніж в черговий раз ставити щось підігрівати у НВЧ-піч, рекомендуємо дізнатися, в якому посуді не можна гріти в мікрохвильовій печі.
Посуд з блискучою окантовкою
Тарілки та чашки з позолотою можуть заіскрити у мікрохвильовій печі. Все тому, що елементи, виконані з металу, відображають мікрохвилі, що походять від НВЧ-печі, вони повертаються бумерангом в магнетрон і провокують його перегрів. Усередині кухонного пристрою ти побачиш, як іскри відлітатимуть від золотої облямівки, це може стати причиною займання або вибуху.
Пластик та харчова плівка
Пластиковий посуд при нагріванні виділяє шкідливі токсини, які легко проникають в їжу. Якщо ти любиш потримати їжу в мікрохвильовій печі довше, то ризикуєш дістати розплавлену пластикову тарілку.
Харчова плівка реагує на мікрохвилі подібно до пластику - канцерогени з полімерів потрапляють у продукти, їжа стає небезпечною для організму.
«Безпечний для мікрохвильової печі посуд»
Часто зустрічали пластиковий посуд з етикеткою «підходить для мікрохвильової печі» або з іншим подібним написом? Поспішаємо засмутити, що виробники посуду не зобов'язані офіційно тестувати його, щоб клеїти подібні етикетки і якимось чином підтверджувати такі факти. Наскільки буде безпечний пластиковий контейнер з подібною наклейкою ти дізнаєшся, коли перевіриш сам, але краще не ризикувати і дотримуватися наших порад про те, що не можна гріти в мікрохвильовій печі.
Картонні упаковки з-під їжі на винос
Любиш доставку із фаст-фуду? Але часто їжа остигає, поки доїжджає до будинку і багато хто нагріває її в паперовій коробці або фользі, в якій і доставили їжу.
Картонний папір, виготовлений із вторинної сировини, може містити токсини та метали, тому краще скористатися пергаментом або просто викласти все на тарілку. Паперова упаковка, покрита воском або пластиком обов'язково «потече», а їжа, яка опиниться під розплавленим пластиком, виявиться непридатною до вживання.
Дерев'яний посуд
Вироби з дерева рідко використовуються для приготування їжі в мікрохвильовій печі, але знайдуться ті, хто захоче поекспериментувати. Сподіваємося, ти не один із таких ентузіастів!? Виробники остерігають від використання дерев'яного посуду, він може перегрітися та обвуглитися.
Порцеляна і кришталь
У фарфорові вироби часто додають свинець - важкий метал, який продовжує термін експлуатації посуду і робить його більш витонченим. Чашка, склянка або тарілка з порцеляни – небезпечні гості для НВЧ-печей.
У складі справжнього кришталю теж є свинець чи срібло. З'єднання металів сприяє швидкому нагріванню посуду, що провокує вибух. Якщо ти дорожиш улюбленою кришталевою салатницею, то краще не гріти такий посуд у мікрохвильовій печі.
Металевий посуд
Метал відбиває хвилі, що може спровокувати вибух. Добре, якщо після експерименту з металевим посудом все обмежиться лише поломкою мікрохвильової печі, у гіршому випадку можна отримати травму і підпалити всю квартиру. Запам'ятай – їжу на тарілках з алюмінію та заліза не можна гріти у мікрохвильовій печі.
Порожня тарілка
Якщо в мікрохвильовій печі стоїть порожній посуд без їжі або води всередині, то магнетрон, що створює хвилі, поглинає їх назад. Це може призвести до пошкодження пристрою та спричинити пожежу. Тому, перш ніж натиснути "Старт", потрібно переконатися, що всередині є їжа - порожній посуд гріти в мікрохвильовій печі не можна.
У якому посуді можна гріти в мікрохвильовій печі
У чому можна розігрівати в мікрохвильовій печі:
- Найкращий варіант - це вогнетривке загартоване скло з товстими стінками. Такий матеріал не поглинає мікрохвилі, тому посуд не нагрівається. Також можна використовувати скляні склянки, салатниці, чашки із міцними стінками без тріщин. А з огляду на те, що матеріал прозорий, можна перевірити готовність страви, не відкриваючи мікрохвильову піч.
- Пластик, що витримує температуру до 140 градусів. Але не варто сліпо вірити наклейці з подібним твердженням, купуйте посуд перевіреного, надійного виробника, відомого на ринку високою якістю, такої точно не обдурить.
- Керамічний посуд теж підходить, але він боїться різких перепадів температур. Після закінчення готування залиши на деякий час посуд усередині, щоб вона охолола.
Тепер ви знаєте, що не можна гріти в мікрохвильовій печі і що можна. Рекомендуємо ретельніше вибирати посуд для НВЧ-печей та обходити стороною фейкові етикетки про сумісність із мікрохвильовою піччю. Твоя уважність збереже техніку цілою, допоможе уникнути спалахів та вбереже від інших неприємних наслідків.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: