Гіроскутер та гіроборд: різниця
Гіроборд та гіроскутер – різновиди персонального електротранспорту для міста. Розповідаємо у статті, у чому різниця гіроскутера та гіроборда, у чому основний принцип їхньої роботи, розглянемо переваги та недоліки гаджетів, щоб вам було простіше зробити правильний вибір.
Родоначальником електротранспорту з гіроскопічною стабілізацією став американський бренд Сігвей (Segway). Дорогий процес виготовлення перешкоджав його появі у широких масах аж до 2014 року. Тепер сучасні технології дозволяють створювати надійні та маневрені гіроскутери та гіроборди для всіх цінителів вільного переміщення містом.
Як працюють гіроборд і гіроскутер
Вперше побачивши цей сучасний гаджет, багато хто задається питанням – чому гіроскутер не падає? Незважаючи на те, що у девайсів всього дві точки опори у вигляді їх коліс, пристрої дуже стійкі, і навчитися використовувати їх дуже легко. Основна платформа оснащена електромотором і датчиком з гіроскопом, який має високу чутливість і підтримує баланс у будь-якому положенні.
Тому і в русі, і в стані спокою пристрій прагне завжди бути в точці рівноваги і не падає. Більшість користувачів розуміють, як керувати гіроскутером та гіробордом буквально через кілька спроб, і в перший же день вже впевнено почуваються на платформі.
Чим відрізняється гіроборд від гіроскутера
Так як цей гаджет з'явився нещодавно, у багатьох почалася плутанина із назвами. У цьому здебільшого винні продавці, які надають назви як їм завгодно. Всі ці транспортні аксесуари називаються гіроскутери, тобто скутери з гіроскопом. Перші екземпляри випускалися під брендом Segway, через що за ними закріпилася і така назва. Головними відмінностями гіроскутера від гіроборд є наявність ручки управління і максимальна швидкість від 30 км/год. Управління здійснюється нахилом корпусу вперед чи назад, а повороти за допомогою ручки.
Незважаючи на низку спільних рис, у них є серйозні відмінності, через які не варто плутати гіроборд та гіроскутер. Гіроборд (він же і міні-сігвей) відрізняється від гіроскутера тим, що в нього:
- значно менше розміри та вага;
- відсутня ручка для регулювання;
- менше діаметр коліс;
- у стані спокою він не балансує;
- зазвичай розвивають швидкість не вище 15-20 км/год;
- керування здійснюється за допомогою тиску кожної ноги на відповідне колесо окремо.
Є не тільки дорослі моделі гіроскутерів та гіробордів, а й дитячі, у яких параметри та ціна зменшено.
Як правильно вибрати гіроскутер та гіроборд
Більшість гіроскутерів і гіробордів відрізняються лише розмірами та дизайном. Звичайно, є моделі, що мають особливі функції, наявність яких визначає, скільки коштує модель. Такими опціями є:
- Bluetooth;
- сигналізація;
- дистанційне керування;
- останнім часом з'являються водонепроникні екземпляри тощо.
Перед тим як купити гіроборд або гіроскутер, спочатку визначтеся з метою використання. Для приміщень добре підходять гіроборди з оптимальним діаметром коліс 4-6 дюймів. Для прогулянок на вулиці варто підібрати гіроскутер із колесами більше, починаючи від 8 дюймів, тому що в них йдуть камерні шини, що робить поїздку м'якшою. Якщо плануєте кататися взимку або під дощем, звертайте увагу на наявність стійкості до води, адже незахищені моделі дуже швидко виходять з ладу при найменшому попаданні вологи.
Тепер знаючи, яка різниця між гіроскутером і гіробордом, ви обов'язково зможете вибрати той девайс, що відповідатиме вашим потребам. В Україні переважно можна знайти пристрої китайського виробника, який пропонує бюджетні варіанти пристроїв. Найпопулярнішими виробниками гіроскутерів на сьогодні є компанія Xiaomi, Maraton, Ninebot. Наш асортимент гіроскутерів та гіробордів поповнюється новинками, тому рекомендуємо підписатися на нашу розсилку новин, щоб не пропустити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: