Що таке гіроборд і як вибрати
У цій статті розповідаємо, як вибрати гіроборд для дітей та дорослих з урахуванням ваги, оснащення та технічних характеристик. Детально розбираємо особливості конструкції та принцип роботи пристроїв. А також ділимося корисними порадами, який гіроборд вибрати для безпечного та комфортного катання як у місті, так і на польовій дорозі.
Гіроборд — що це і як влаштований?
Гіроборд — це індивідуальний сучасний транспортний засіб для комфортного пересування як дорослого, так і дитини. Який вигляд має гіроборд? Перед нами поперечної форми платформа із двома масивними колесами з боків. Рух відбувається за рахунок роботи електродвигуна, розміщеного усередині пристрою. Завдання райдера полягає в утриманні рівноваги, а встановлені виробником вібраційний гіроскоп з датчиками та процесор виконують самобалансування, що полегшує процес керування транспортом.
Як працює гіроборд
Тепер розберемося, як улаштований гіроборд, щоб зрозуміти принцип роботи та керування. Кожна модель включає наступні конструктивні елементи:
- рама, дека або платформа — основа транспорту для розміщення райдера;
- пара коліс — забезпечують м'який хід та комфорт пересування;
- пара електромоторів — відповідають за швидкість переміщення;
- акумулятор — живить задіяні електродвигуни;
- блок керування — відповідає за балансування, реагує на команди;
- пластикове обважування — практичний і одночасно декоративний елемент, під яким ховаються «начинки» виробу.
Керувати таким транспортом досить просто — з цим завданням легко справляються навіть діти. Девайс реагує на найменші рухи тіла, тому для старту та катання не потрібно докладати великих зусиль. Як керувати гіробордом:
- Станьте двома ногами на платформу.
- Трішки зігніть ноги в колінах.
- Перенесіть вагу на носочки — рух уперед.
- Перенесіть вагу на п'ятки — рух назад.
- Змістіть вагу на праву/ліву ногу і злегка зігніть коліно — працює відповідна сторона борда, тобто рух праворуч/ліворуч.
Деякі модернізовані моделі можуть керуватися дистанційно, наприклад, за допомогою попередньо встановленого на мобільний телефон застосунку.
Зверніть увагу, що гіроборд часто називають гіроскутером, сигвеєм, ховербордом. Однак такі назви не відповідають цьому засобу пересування. Наприклад, гіроскутер чи сигвей має телескопічну рукоятку для комфортного керування. Ховерборд зовні зовсім нагадує скейтборд, але замість коліс має два антигравітатори. Тож не плутайте транспортні засоби!
Як вибрати гіроборд?
Тепер ви знаєте, що таке гіроборд, як працює та як ним керувати. Далі розповідаємо, як правильно вибрати гіроборд для дитини, підлітка, дорослої людини.
Дизайн
Представлені на ринку борди здатні задовольнити запити навіть найвибагливіших покупців. Виробники пропонують універсальний дизайн моделі для дорослих — такий транспорт можна використовувати для поїздок на роботу, ділову зустріч. Найбільш затребуваними вважаються такі кольори корпусу, як чорний, сірий, білий, синій.
Який гіроборд краще купити дитині? Безумовно, яскравий варіант, що привертає увагу — червоного, блакитного, золотого, сріблястого кольору. Також цікавим рішенням буде борд із оригінальним малюнком: тематика комп'ютерної гри чи популярного мультфільму, квітковий чи зірковий принт, прапор країни. Дітям і підліткам особливо подобаються моделі з яскравим неоновим підсвічуванням деки.
Вага та габарити
Тут важливо розуміти, хто їздитиме. Якщо транспортний засіб підбирається для підлітка чи дорослої людини, обмеження за вагою відсутні. Моделі для дітей мають бути відносно компактними та легкими. Якщо цікавитеся, який гіроборд купити дитині, то однозначно дивіться маловагові модифікації. Наприклад, чудові варіанти для дітей випускає торгова марка Like.Bike.
Вага борда залежить від маси електродвигунів, типу акумулятора та додаткового оснащення. Так, дитячий транспорт важить близько 10-14 кг, дорослий — 15-19 кг.
Комплект постачання деяких моделей передбачає наявність спеціальної сумки-чохла, що дозволяє переносити виріб без зайвих складнощів. Також виробники випускають варіанти з висувною ручкою-перенесенням, яка допомагає легко і просто переміщати пристрій, наприклад, якщо акумулятор несвоєчасно розрядився.
Колеса
Важливим критерієм вибору вважається діаметр коліс. Залежно від конструкційних особливостей цей параметр може становити від 3 до 20 дюймів. Щоб кататися на рівних асфальтованих або покритих тротуарною плиткою доріжках, підбирайте моделі з колесами діаметром 4-8 дюймів. Хочете знати, який гіроборд краще підходить для їзди по путівцях або піщаних дорогах, невеликих купинах? Рекомендуємо модифікації з 8-дюймовими колесами та більше. Тобто, чим вищий розмір коліс, тим краща прохідність транспорту.
Також важливо звертати увагу на тип коліс: монолітні зразки менші, ніж камерні варіанти. Але колеса з камерами комфортніші, оскільки згладжують нерівності дороги при катанні.
Маневреність та навантаження
Від зазначених вище параметрів залежить граничне навантаження транспорту. Великі зразки з масивними колесами витримують вагу 120-150 кг. Малогабаритні та легкі борди, що оснащені невеликими монолітними колесами, справляються із навантаженням до 110 кг. Неправильний вибір впливає на зменшення швидкості пересування та швидке зношування транспортного засобу.
Маневреність також визначається вагою виробу та параметрами коліс. Компактні 6-дюймові моделі більш маневрені, а ось 10-дюймові екземпляри відрізняються кращою стійкістю та прохідністю. Компромісним варіантом буде борд із колесами 8 дюймів, який поєднує оптимальні показники стійкості та маневреності.
Потужність, швидкість і кут підйому
Гіроборди оснащуються не одним, а одразу двома електромоторами — по одному на кожне колесо. У параметрах пристроїв зазвичай прописують сумарну потужність двигунів. Найчастіше цей параметр становить 250-1100 Вт.
Потужність електродвигунів впливає швидкість руху. Максимальний розгін можливий до 25-30 км/год. Якщо розмірковуєте, який гіроборд купити дитині, то беріть модель із меншою потужністю — через свій вік та комплекцію діти не завжди встигають вчасно помітити перешкоду на шляху та загальмувати.
Також швидкість руху залежить від градуса нахилу транспорту. Примірники середньої потужності мають 15-градусний кут нахилу. А моделі для більш швидкісного катання характеризуються великим кутом підйому — приблизно 25-30 градусів.
Акумулятор, зарядка та запас ходу
Який вибрати гіроборд з урахуванням типу та ємності акумулятора? Сьогодні найпродуктивнішими, надійнішими та одночасно енергоефективними вважаються літій-іонні та літій-полімерні АКБ. Також важливо знати ємність батареї: що вище значення, то далі проїдете на одному заряді. Запас ходу більшості пристроїв становить 30-50 км.
Запитати акумулятор можна від електромережі 220 В. Тривалість процесу залежить від характеристик акумулятора і зазвичай займає 60-240 хвилин.
Вологозахист
Якщо плануєте їздити у вологу або дощову погоду, обов'язково дивіться на наявність вологозахисту. Вартість бордів із гідрозахистом вища, але такі апарати підходять для експлуатації в будь-яких погодних умовах та відрізняються тривалим терміном служби.
Який гіроборд краще купити у 2024
Якої фірми гіроборд краще? Якщо говорити про оптимальне співвідношення ціни, якості складання та безпеки експлуатації, то рекомендуємо продукцію таких брендів, як GreenGo, e-Bike, Like.Bike, Airwheel, Hoverzon, Smart Balance. Електротранспорт перерахованих торгових марок використовується не тільки для розваг та покатушок. Такі борди активно застосовують у кур'єрських службах, гіпермаркетах та супермаркетах, овочесховищах, на складах та великих підприємствах.
Пропонуємо детальніше ознайомитися з ТОПом гіробордів, які користуються попитом у покупців Stylus.
GreenGo X7 (Map)
Найкращий гіроборд для катання тротуарами, парками і скверами в будь-яку пору року. Приваблює стильним барвистим дизайном та яскравим підсвічуванням. Вбудовані LED-елементи ефектно підсвічують розташовані по обидва боки платформи двигуни. Підсвічування у вигляді передніх фар добре освітлює дорогу та дозволяє використовувати пристрій у темний час доби. Виробником реалізована можливість керування зі смартфона або планшета на базі ОС iOS або Android з підтримкою бездротового модуля Bluetooth v4.2 і вище.
Характеристики GreenGo X7 (Map):
- діаметр коліс — 6,5 дюймів;
- вага пристрою — 10 кг;
- швидкість — до 15 км/год;
- запас ходу — до 15 км;
- потужність електродвигунів — 500 Вт;
- акумулятор — Li-Ion, 144 Вт/год;
- час повної зарядки — 120 хвилин.
GreenGo X7 (Map)
Якщо цікавитеся, з якого віку гіроборд може використовуватися дітьми, рекомендуємо звернути увагу на модель GreenGo X7 (Map), яка розрахована на райдерів від 10 років і старше. Апарат витримує навантаження до 120 кг. Борд підходить дітям, які вміють тримати баланс тіла та самостійно керувати подібними засобами пересування. За допомогою мобільного програми батьки можуть встановити обмеження максимальної швидкості, переглянути маршрут руху, відрегулювати темп прискорення та маневреність. Гіроборд оснащений таймером відключення, який спрацьовує лише тоді, коли дитина спуститься з платформи.
Характеристики GreenGo X7 (Map):
- діаметр коліс – 6,5 дюймів;
- вага пристрою – 10 кг;
- швидкість - до 15 км/год;
- потужність електродвигуна - 500 Вт;
- акумулятор - 144 Вт/год.
Тепер ви знаєте, що таке гіроборд, як правильно вибрати модель під певний вік та умови експлуатації. Також за допомогою нашої статті ви зможете розібратися, який гіроборд краще для катання в парках та скверах, а який підійде для поїздок різними дорогами. Рекомендуємо підписатися на розсилку новин і наш Телеграм-канал, щоб не пропустити свіжі новинки та надходження товарів вже цієї весни!
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: