Як вибрати електросамокат
У статті розповідаємо, як вибрати електросамокат та на які характеристики звернути увагу при купівлі. Такий персональний транспорт вимагає уважного вивчення його параметрів та особливостей, щоб купити саме ту модель, яка підійде вашим потребам.
Як вибрати електросамокат за характеристиками
Перед тим, як вибрати електросамокат дорослому або дитині, необхідно знати деякі параметри цього пристрою. Далі докладно розповідаємо про характеристики електросамокатів.
Тип рами та дека
Який вибрати електросамокат за типом рами? Усі електросамокати розрізняються за типом рами на: складні та цілісні. Складна рама легша і дозволяє компактно складати, зручно зберігати транспорт. Цілісна рама — важче, але надійніше і довговічніше, підходить для важких людей.
Дека або платформа самокату має бути виготовлена з нековзного матеріалу. Також допускається наявність протиковзної наклейки. Це необхідно для безпечного катання на електросамокаті за будь-якої погоди. Ноги райдера мають упевнено стояти на платформі під час їзди.
Вага та розміри
Самокати різних класів мають різну вагу за рахунок встановлення різних комплектуючих. Дитячі та підліткові моделі важитимуть більше, ніж дорослі. Останні розвиватимуть швидкість вищу, ніж дитячі. За вагою можна розділити на такі три категорії електросамокатів:
- електросамокати дорослі — вага 15 кг і більше, розвивають велику швидкість та мають великий пробіг;
- підліткові — 13-14 кг, мають середню потужність;
- дитячі (до 8 років) — вага до 12 кг, мають мінімальну потужність та підходять для прогулянок.
Запас ходу
Цей параметр визначає відстань, яку може подолати електросамокат на одному заряді акумулятора. Залежно від моделі та потужності пристрою запас ходу становить 8-90 кілометрів. У дитячих самокатів на одному заряді можна проїхати до 20 км.
Потужність та швидкість
Електродвигун встановлюється у мотор-колесо, що забезпечує рух пристрою. Знаючи потужність пристрою, можна точно визначити, який електросамокат вибрати дорослому чи дитині. Моделі потужністю 250 Вт вважаються дитячими та видають невелику швидкість, при цьому економно витрачають заряд. А варіанти від 500 Вт можна купувати дорослим. Для їзди містом на швидкості 15-30 кілометрів на годину можна вибирати електросамокати потужністю 400-600 Вт. При цьому вага райдера не повинна перевищувати 90 кг. А для фанатів швидкості необхідні моделі потужніші — від 1000 Вт, щоб розвивати швидкість від 70 км.
Розмір коліс та дорожній просвіт
Діаметр коліс для катання рівними міськими дорогами рекомендують вибирати не менше 8 дюймів. Моделі з колесами 5-7 дюймів підійдуть для підлітків та повільних прогулянок парком. А для їзди бездоріжжям краще вибирати самокати з колесами побільше — 10-12 дюймів.
Дорожній просвіт чи кліренс визначає відстань між землею та декою самокату. Чим більше кліренс, тим краще прохідність моделі.
Акумулятор
Якщо думаєте, який електросамокат взяти, зверніть увагу на ємність батареї. Чим більша ємність акумулятора, тим більшу відстань самокат може подолати на одному заряді, і тим більшу швидкість розвиває. Пропонуються електросамокати з такою ємністю акумулятора:
- 200-400 Вт;
- 400-600 Вт;
- 700-1000 Вт;
- 1000-1500 Вт;
- понад 1500 Вт.
Також варто пам'ятати, що чим більше ємність, тим довше заряджатиметься пристрій. Час відновлення заряду в моделях може становити від 2 до 10 години.
Який вибрати електросамокат для дорослого
Інструкція, як правильно вибрати електросамокат:
- Перед вибором моделі визначте мету використання. Для поїздок містом, де змішане дорожнє покриття, необхідно вибирати варіант із потужним мотором, який дозволить розвивати гарну швидкість для швидкого подолання дистанції.
- Якщо потрібна модель для дорослого, враховуйте вагу користувача. Від цього залежатиме вага самокату та його конструкційні особливості. Покупцям пропонуються моделі, що витримують вагу до 100 кг, 100-150 і більше 150 кг.
- Персональний електротранспорт виготовляють з карбону, сталі та алюмінію. Найкращим варіантом вважається алюміній. Це міцний і легкий матеріал, з якого виготовлено основну кількість моделей. Сталева рама найчастіше використовується для самокатів, розрахованих на велике навантаження. Сталь ускладнює виріб, але робить його довговічним. А карбон — міцний та недорогий пластик. З нього найчастіше виготовляють дитячі моделі та деякі деталі для дорослих електросамокатів. Недолік карбону — його проблематично лагодити. Якщо на самокаті пішла тріщина, то для її усунення необхідний спеціальний клей і накладки. Все це позначиться на зовнішньому вигляді пристрою.
- Для використання у невеликому населеному пункті можна взяти електросамокат із невеликим запасом ходу (до 20-30 км). А якщо живете в багатотисячному місті і необхідно їздити на великі відстані, то віддайте перевагу варіанту на 50-100 км і більше.
- Зверніть увагу на підвіску та амортизацію. Підвіска буває пружинна та пневматична. За наявності будь-якої з них електросамокат їде м'якше, оскільки знижується вібрація. Моделі без підвіски їдуть твердіше. Найм'якшими по ходу вважаються самокати з надувними колесами та підвіскою.
- Шини у коліс бувають литі та надувні. Останні забезпечують комфортну їзду бездоріжжям, а литі — довговічніші, оскільки не пробиваються.
- Зверніть увагу на захисні крила коліс. Така деталь дозволить захистити райдера від бруду, води, каменя, що летить з-під коліс.
- Телескопічну кермову стійку можна виставляти на необхідну висоту. Більшість самокатів для дорослих розраховані на середній зріст людини 170-175 см. Але якщо ваш зріст вище або нижче середнього показника, краще віддати перевагу моделі з телескопічною стійкою, щоб підлаштувати висоту під себе. Також модель може мати складні ручки керма. Оскільки кермо — найширша частина самокату, то для компактного зберігання зручно, коли ручки складаються.
- Перед тим, як вибрати електросамокат для дорослого, необхідно переконатися, що модель оснащена гальмами. Оскільки дорослі моделі можуть розвивати велику швидкість та їх використовують на дорозі, гальмівна система має бути максимально надійною. Виготовляють моделі з дисковими та барабанними гальмами. Дискові вважаються більш удосконаленими, їх вважають найкращим вибором для дорослого електросамокату. Барабанні мають одну перевагу — вони недорогі. Ножні гальма частіше встановлюють у дитячих моделях. Щоб зупинити транспорт, потрібно натиснути ногою на крило заднього колеса.
- Керування та електроніка. Недорогі моделі оснащені простими контролерами, які мають індикатор заряду та показують швидкість. Більш дорогі пристрої оснащені бортовим комп'ютером, який відображає всю можливу інформацію про пристрій: потужність двигуна, швидкість, режим їзди. Більшість таких контролерів мають можливість підключення смартфона до електросамокату за допомогою бездротового зв'язку Bluetooth. Через спеціальну програму користувач може відстежувати маршрут, контролювати швидкість і заряд акумулятора, керувати режимами двигуна, блокувати самокат дистанційно.
Додаткові характеристики електричних самокатів
Зверніть увагу і на додаткові особливості електросамокатів:
- Моделі з підсвічуванням. Наявність фари та світловідбивних деталей робить райдера помітним на дорозі в темний час доби, а також дозволяє розглянути перешкоди на дорозі.
- Електричні самокати доповнюють сидінням, найчастіше це знімна деталь. За потреби його встановлюють на транспорт для комфортної їзди на далекі відстані. Сидіння знімає навантаження з ніг і дозволяє трохи відпочити в дорозі.
- Якісний електросамокат повинен мати висувну підніжку для стійкого розміщення транспорту у вертикальному положенні.
- Деякі електричні самокати мають функцію легкого доступу до акумулятора. Такий підхід дозволяє замінити розряджену батарею на заряджену за лічені хвилини та продовжити свій шлях.
- Також моделі можуть мати роз'єм для підключення смартфона на рульовій стійці для заряджання гаджета і опцію підключення колонки Bluetooth.
Ми розповіли, який електросамокат купити для різних умов експлуатації. Тепер вам простіше буде вибрати електросамокат у нашому каталозі, і ви купите довговічну, безпечну та потужну модель. Не забудьте підписатися на нашу розсилку, щоб залишатися в курсі новин та вигідних акцій.
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Як вибрати самокат для дитини
- Як вибрати гіроскутер: ТОП-5 найкращих моделей
- Як вибрати квадрокоптер: ТОП-5 найкращих моделей
- Як вибрати зарядну станцію для дому: ТОП-9 найкращих портативних павер-станцій
- Starlink — як підключити до iPhone та телефону на Android
- ТОП-10 електросамокатів: рейтинг найкращих моделей