Як вибрати гіроскутер: ТОП-5 найкращих моделей
Як вибрати гіроскутер для дорослого та дитини? Такий сучасний вид персонального транспорту дозволить легко пересуватися містом, забувши про пробки та ціни на бензин, а також влаштовувати сімейні покотушки та корисно проводити час на свіжому повітрі. У статті розповідаємо, які параметри необхідно враховувати при купівлі. Також підготували рейтинг найкращих гіроскутерів, щоб вам було легше вибрати.
Як працює гіроскутер
Гіроскутер складається з таких елементів:
- двигуни у кожному колесі;
- гіроскопічні датчики по периметру корпусу;
- три зелені плати електричного ланцюжка;
- процесор;
- між підставками — міцне металеве з'єднання.
Працюючий гіроскутер самостійно балансує та чітко реагує на рухи райдера. Основне навантаження з керування на себе приймають гіроскопи. Працюють вони за такими принципами:
- Автоматичне балансування. Коли пристрій вмикається і користувач стає на платформу, техніка самостійно проводить балансування, щоб прийняти оптимальне положення для райдера.
- Зміщення центру тяжкості. Користувач для зміни напрямку руху нахиляється вперед, назад або убік. Датчики отримують цю інформацію та передають її на процесор. А він обробляє сигнали та відправляє їх на електродвигуни.
- Ємний акумулятор. Енергію на всі ці маніпуляції дає батарея. Чим більша ємність акумулятора, тим, як правило, більший доступний пробіг і швидкість гіроскутера. Хоча вони залежать ще й від навантаження (ваги), що додається до техніки.
Кататися на гіроскутерах не складно і загалом це схоже на подорож на гіроборді. Достатньо знайти рівновагу, а вбудовані гіроскопи допоможуть утриматися. Для новачка, звичайно, краще вибрати транспорт середньої чутливості. Занадто чутливі до рухів пристрої без належної навички приборкати складніше.
Вибір гіроскутера: на що звернути увагу
- Діаметр коліс. Чим старший гонщик, тим більше діаметр коліс варто розглядати. Від цього параметра залежить ряд інших особливостей. Моделі з колесами 4,5 дюймів купують для найменших, вони не мають амортизаторів, тому такий транспорт не підходить для нерівних доріг. Гіроскутери з колесами 6,5 дюймів підходять райдерам-початківцям, вони розвивають швидкість до 10-15 км/год. На 8-дюймовому гіроскутері можна кататися травою або нерівними поверхнями, швидкість досягатиме 20 км/год. Моделі з колесами 10 дюймів відрізняються найкращою амортизацією, що дозволяє проїжджати нерівними покриттями. Швидкість таких пристроїв зазвичай вища за 20 км/год.
- Максимальне навантаження. По суті, цей параметр дає зрозуміти, яку вагу здатний витримати транспортний засіб. Якщо вибираєте дитячий гіроскутер, то там критерій зазвичай близько 25-50 кг. Гіроскутери для підлітків витримують вагу 50–70 кг, а для дорослих – 70–150 кг.
- Швидкість. Цей параметр залежить від діаметра коліс та потужності електродвигуна. Дітям краще купувати гіроскутери з потужністю 500 Вт, щоб зменшити ризик травм. Для підлітка можна взяти модель від 700 Вт, а дорослого від 1 000 Вт.
- Місткість акумулятора. Від цього параметра залежить час автономної роботи пристрою: що більше ємність, то довше гіроскутер тримає заряд. При покупці звертайте увагу і на виробника акумулятора – найкращим вибором будуть Samsung та LG. У середньому акумулятора вистачає на 20 км у дитячих гіроскутерах та на 40 км у дорослих.
Чим гіроскутер відрізняється від гіроборда та сигвею? Ми вже розповідали про це в статті, але коротко нагадаємо. Незважаючи на загальні риси всіх трьох видів транспорту, гіроборд (він же міні-сігвей) відрізняється тим, що у нього:
- менший розмір та вага;
- відсутня ручка для регулювання;
- менший діаметр коліс;
- у спокійному стані він не балансує;
- розвиває швидкість не вище 15-20 км/год;
- керування відбувається шляхом тиску кожної ноги на конкретне колесо.
Як вибрати гіроскутер для дорослого
Вибираючи, який гіроскутер купити для дорослого, враховуйте такі моменти:
- Він повинен відповідати вашій вазі: обов'язково перевіряйте максимальне навантаження, яке гіроскутер здатний витримати. Зазвичай моделі для дорослих витримують вагу 100-150 кг.
- Найкращим варіантом вважається гіроскутер із жорсткими кутами. За рахунок них транспорт витримує поштовхи та удари, коли стикається з перешкодами.
- Вибирайте модель із ємним акумулятором, щоб отримати хороший запас ходу на одному заряді. Оптимально 7000-9000 мАг.
- У гіроскутера мають бути якісні колеса з широкими протекторами та дисками, бажано — без різкого хімічного запаху.
- Хороший двигун матиме акуратну обмотку, кілька сердечників по 3 см і датчик Холла у захисній оболонці.
- Важливим є не тільки сам електротранспорт, але і його упаковка, яка збереже девайс цілим при транспортуванні. Надійна коробка із міцного картону із пінопластом усередині захистить гіроскутер від можливих пошкоджень під час доставки.
Як вибрати гіроскутер для дитини
Гіроскутер — популярний вид транспорту не тільки для дорослих, але й для дітей. Старші користувачі використовують його, щоб дістатися місця роботи або навчання, а для дітей це класна розвиваюча розвага. Головний плюс у тому, що за наявності гіроскутера дитина проводить більше часу на вулиці, а не сидить вдома за комп'ютером чи ноутбуком.
Переваги найкращих гіроскутерів для дітей:
- Зручність керування. Навчитися кататися на гіроскутері набагато простіше, ніж на велосипеді чи роликах.
- Невелика швидкість, завдяки чому дитина захищена від травм.
- Їзда на гіроскутері сприяє покращенню координації та дозволяє утримувати рівновагу.
- Легкість. На відміну від дорослих, дитячі гіроскутери важать до 5 кг.
- Маневреність. Хороша поворотливість та керованість дозволить об'їжджати на гіроскутері будь-які перешкоди.
- Різноманітність моделей. Є гіроскутери, які вміють не тільки пересуватися асфальтом, але й травою і снігом.
Дитячий гіроскутер
Який гіроскутер купити у 2024: ТОП-5 моделей
Щоб вам легше було вибрати відповідний електротранспорт, зібрали для вас ТОП найкращих гіроскутерів на думку покупців інтернет-магазину Stylus.
Maraton Nine Bot - Вогонь та Лід
Міні-сігвей у забарвленні «Вогонь і Лід» здатний розганятися до 16 км/год і проїжджати на одному заряді до 22 км. Усередині приладу два високопродуктивні електродвигуни, які гарантують відмінну швидкість і стабільну роботу.
Корпус транспортного засобу виконаний з магнієвого сплаву, завдяки чому він важить трохи менше 13 кг. За бажанням ви легко можете переносити пристрій в руках або проїхати з ним у транспорті. Maraton Nine Bot - Вогонь і Лід оснащений невеликим екраном, на якому відображається найважливіша інформація: заряд, що залишився, кілометри та інші показники. Гіроскутер синхронізується зі смартфоном через Bluetooth, також на телефоні через спеціальну програму можна відстежувати запропоновані параметри.
Додаткові характеристики Maraton Nine Bot:
- призначення — для дітей;
- 4 рівні швидкості;
- ємність акумулятора — 4400 мАг;
- діаметр коліс — 11,5'';
- максимальна швидкість — 16 км/год;
- можливість їзди під кутом нахилу 15 градусів;
- LED-підсвічування;
- потужний двигун — 21 000 Вт;
- вага пристрою — 12,8 кг.
Міні-сігвей Maraton Nine Bot - Вогонь і Лід
Ninebot by Segway S
Рейтинг гіроскутерів без цього легкого та маневреного пристрою був би неповним. Ninebot by Segway S швидко самобалансується, а кататися на ньому можна навчитися всього за кілька хвилин. Модель оснащена надувними колесами по 10,5 дюймів, які сприяють плавності їзди та досить хорошій прохідності. Ninebot by Segway S легкокерований навіть на максимально доступній для нього швидкості — 16 км/год. Для більшої безпеки користувача цей апарат також споряджається світлодіодними ліхтарями. Літій-іонна батарея великої ємності забезпечує досить тривалу подорож. Як і потужні подвійні двигуни, які працюють тихо та стабільно.
Гіроскутер також споряджається світлодіодними ліхтарями, що налаштовуються. У створенні техніки використовується авіаційний сплав, який без проблем витримує вагу до 100 кг та пошкодити його досить складно.
Додаткові характеристики Ninebot by Segway S:
- призначення — для дорослих;
- ємність акумулятора — 236 ВтЧ;
- діаметр коліс — 10,5'';
- максимальна швидкість — 16 км/год;
- LED-підсвічування;
- потужний двигун 800 Вт (максимум 1600 Вт);
- вага пристрою — 12,8 кг;
- допустиме навантаження — 100 кг.
Ninebot by Segway S
Гіроскутер Like.Bike Plus (white)
Виробник заявляє, що освоїти цю модель можна лише за 15 хвилин, головне — навчитися балансувати. Для початку руху потрібно стати на платформу, нахилитися вперед і гіроскутер рушить з місця. Мотор потужністю 800 Вт та батарея 306 Вт/год дають запас ходу на 25 км, а максимальний розгін становить 19 км/год. Також Like.Bike здатний проїжджати підйомами зі 150-градусним кутом нахилу.
У Like.Bike Plus (white) встановлені сучасні контролери та гіродатчики, які відповідають за поступовий набір швидкості та гальмування. Ще кілька приємних деталей — педалі з прогумованого матеріалу, яскрава фара спереду, можливість дистанційного керування через програму MiniRobot для iOS та Android. Через програму можна обмежити швидкість, перевірити пробіг, заблокувати транспорт тощо.
Можна сміливо заявити, що це найкращий гіроскутер, адже він відрізняється передовими компонентами: акумулятори Samsung та Panasonic, чіп Qualcomm, міцний ABS-пластик та інші елементи від відомих брендів.
Додаткові характеристики Like.Bike Plus:
- призначення — для підлітків;
- діаметр коліс — 10,5'';
- максимальна швидкість — 18 км/год;
- запас ходу — 35 км;
- потужність двигуна — 800 Вт;
- допустиме навантаження — 100 кг;
- вага пристрою — 16 кг.
Гіроскутер Like.Bike Plus (white)
Гіроскутер Ninebot Plus White
Продовжує огляд моделей гіроскутер з 11-дюймовими пневматичними шинами, який доставить вас у потрібне місце у найкоротші терміни. Ninebot Plus без проблем справляється з невеликими бордюрами та дорожніми перешкодами, вдало їх об'їжджаючи. А завдяки спеціальним водовідведенням гарантована безпечна їзда навіть мокрими дорогами. Ходова рама гіроскутера зроблена з надміцного та легкого магнієвого сплаву. Посилена конструкція дозволяє витримувати вагу до 100 кг.
Ninebot Plus White підтримує функцію проходження, яка дозволяє дистанційно керувати транспортним засобом через пульт ДК. Наприклад, ви можете завантажити на гіроскутер продукти з супермаркету, увімкнути режим проходження і він їхатиме за вами до самого будинку.
У Ninebot Plus використовується ємна батарея, яка дає запас ходу до 35 км. Інтелектуальна система керування акумулятором BMS контролює робочі параметри в реальному часі та автоматично змінює налаштування залежно від умов подорожі.
Додаткові характеристики Ninebot Plus:
- призначення — для дорослих;
- максимальна швидкість — 18 км/год;
- запас ходу — 35 км;
- потужність двигуна — 800 Вт;
- допустиме навантаження — 100 кг;
- вага пристрою — 16 кг.
Гіроскутер Ninebot Plus White
Ninebot Max
Ця модель може похвалитися потужним двигуном, який дозволяє переміщатися на швидкості 19 км/год, а вбудований акумулятор дає запас ходу 36 км. Ninebot Max оснастили протиковзкими шинами підвищеної прохідності, тому гіроскутер легко долає перешкоди на дорогах. Максимальне допустиме навантаження — 85 кг. Через мобільну програму можна контролювати всі функції пристрою.
Ninebot Max отримав регульовану по висоті стійку, за рахунок чого користувачеві зручно керувати транспортом, незалежно від зросту. Щоб відрегулювати висоту, достатньо послабити ручку і рульова колона піддасться дії, після чого можна встановити раму нижче або вище. Виробники добре продумали балансування з погляду стійкості та аеродинаміки, тому ви навчитеся швидко тримати рівновагу.
Гіроскутер синхронізується з мобільним додатком Segway-Ninebot, через який можна налаштувати певні параметри та відстежувати ефективність функціонування гіроскутера.
Додаткові характеристики Ninebot Max:
- призначення — для дорослих;
- 4 рівні швидкості;
- діаметр коліс — 11,5'';
- максимальна швидкість — 18 км/год;
- запас ходу — 35 км;
- потужність двигуна — 800 Вт;
- допустиме навантаження — 100 кг;
- вага пристрою — 12,8 кг.
Гіроскутер Ninebot Max
Тепер ви знаєте, який гіроскутер купити та на які параметри звернути увагу при виборі. У каталозі інтернет-магазину Stylus представлено багато різних моделей з хорошим запасом швидкості та автономності, тому ви без проблем підберете відповідний для себе варіант.
Підписуйтесь на розсилку новин — попереду ще дуже багато оглядів та корисних порад.
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: