Як вибрати дитячий електромобіль
У статті розповідаємо, як вибрати електромобіль для дитини та на які критерії важливо звернути увагу при покупці. Також описуємо різновиди та особливості електромобілів для дітей.
Як працює дитячий електромобіль
Дитячий електромобіль представляє собою одночасно засіб пересування та цікаву іграшку. Такий пристрій складається з кузова та рами, підвіски та ходової частини, електродвигуна та акумулятора, елементів керування. Такі машини призначені для індивідуального катання та оренди на дитячих майданчиках. Кататися на електромобілях люблять хлопчики та дівчатка різного віку. Це захоплюючий процес, який дозволить відчути себе дорослим водієм.
Як працює дитячий електромобіль? Пристрій рухається за допомогою електродвигуна. Обороти двигуна передаються на колеса та транспорт їде. Для живлення використовується акумулятор, який необхідно заряджати час від часу. Управління відбувається за допомогою пульта дистанційного керування, який знаходиться у батьків, або керма, коробки передач і педалей.
Електромобіль стане найкращим подарунком для малюків будь-якого віку та статі. Дитячий електричний автомобіль дозволить весело проводити час, швидше розвиватися та краще орієнтуватися у просторі. Також катання на електромобілі розвиває уважність, залучає різні групи м'язів та вчить відповідальності. Крім того, дитина в електромобілі може комфортно пересуватися містом під наглядом батьків.
Які бувають дитячі електромобілі
Перш ніж визначитися, який вибрати електромобіль для дитини, ознайомтеся з видами такого транспорту. Як і справжні автомобілі, електричні машини можуть бути різної конструкції, розмірів та потужності.
Легковий електромобіль
Це найпоширеніші моделі, які зовні схожі на справжні автомобілі або виглядають як милі дитячі машинки. Класичний легковий варіант підійде для катання рівною дорогою. Модель може бути зменшеною копією найпопулярніших авто: Tesla, Mercedes, BMW, Jaguar. Також пропонуються моделі, виконані у формі позашляховиків. Такі електромобілі мають збільшений корпус, колеса більшого розміру з великим протектором та двома місцями для посадки. Джипи та позашляховики підійдуть для катання по змішаному дорожньому покриттю.
Електричні квадроцикли
Квадроцикл можна назвати полегшеним варіантом позашляховика. Дитячий квадроцикл на електромоторі краще використовувати старшим дітям, так як модель не має захисних бортиків (дверей). У такому транспорті дитина повинна сидіти впевнено та без сторонньої допомоги. Найчастіше квадроцикл має одне сидіння, але бувають варіанти, розраховані на двох людей. Великі колеса із вираженим протектором дозволяють долати складні ділянки дороги. На відміну від інших видів дитячого електротранспорту, квадроцикли вважаються найбільш маневреними.
Електромотоцикли
Ще один різновид електромобілів – мотоцикли. Це компактні дитячі транспортні засоби, що мають легку вагу та невеликі колеса. Пропонуються варіанти з двома або трьома колесами. Такі електромотоцикли підійдуть для катання у дворі, парку, тротуаром.
Спецтехніка
Ще якісь бувають дитячі електромобілі? У продажу можна знайти моделі у вигляді поїздів, тракторів, екскаваторів, вантажівок та інших машин спеціального призначення. Електромобілі у вигляді поїзда з кількома вагончиками використовують для катання кількох малюків одночасно. А варіант у вигляді трактора чи вантажівки стане цікавою іграшкою та водночас транспортом. Можна залучити дитину до допомоги дорослим під час роботи на дачній ділянці.
Як правильно вибрати електромобіль для дитини
Перед тим як вибрати дитячий електромобіль, необхідно визначити бюджет покупки. Недорогий варіант матиме меншу потужність та обмежений функціонал у порівнянні з моделями преміального сегменту. Також зверніть увагу на бренд. Краще вибирати іграшки та електроавтомобілі перевірених брендів. Так ви будете впевнені в якості машини та безпеки вашої дитини. Не зайвим буде почитати відгуки, щоб виявити переваги та недоліки товару або бренду загалом. Далі розповідаємо, як правильно вибрати електромобіль для дитини за віком та технічними характеристиками.
За віком
Умовно моделі за віком можна поділити на три групи:
- Для найменших – від 1 до 3 років. Електромобілі мають вантажопідйомність до 20 кг. Вага транспорту часто не перевищує 10 кг. Такі машини розвивають швидкість до 3 км/год. За управління повністю або частково відповідають батьки. Для цього передбачені ручки або пульт дистанційного керування, а дитина може крутити кермо та натискати на педаль газу. Крім того, пристрій оснащений страховими ременями для безпечного катання. Встановлено батарею мінімальної ємності, яка забезпечує до 60 хвилин безперервної їзди. 2. Дітям 3–7 років. Електромобілі розраховані на навантаження 40 кг. Електромобілі їздять зі швидкістю до 7 км/год та мають акумулятор, що забезпечує автономність до 2 годин. Крім двигуна, машина буває доповнена коробкою передач, за допомогою якої транспорт може їздити з різною швидкістю, вперед і назад.
- Для старших дітей – 8–10 років. Машини розвивають швидкість до 15 км/год. Такий електромобіль має вантажопідйомність до 60 кг, а вага транспорту сягає 30 кг. Окрім звичайної педалі газу, тут можуть бути встановлені гальмівна система, фари, дзеркала. Для забезпечення гарного запасу потужності такі зразки оснащують акумулятором на 24-36 В.
За характеристиками
Як вибрати електромобіль для дитини за характеристиками? При виборі моделі важливо враховувати як вік, так і наступні параметри електромобіля:
- Дизайн та зовнішній вигляд. Виберіть тип автомобіля. Відштовхуйтесь від вподобань свого чада. Вибирайте модель з відомим героєм або виконану в стилі улюбленої марки автівку. Так ви будете впевнені в тому, що покупка порадує вашу дитину і стане її улюбленою іграшкою. Дітям старшого віку сподобаються варіанти з більш стриманим дизайном, без мультяшних персонажів, яскравих звукових ефектів та музики.
- Матеріал рами. Більшість моделей виготовлені із пластику, що здешевлює вартість. Але є варіанти з металевою рамою, пластиковим корпусом та гумовими вставками. Такий корпус краще витримує підвищені навантаження, особливо при їзді бездоріжжям або при використанні дітьми від 8 років. Але й вартість такого електрокара буде вищою.
- Виберіть матеріал коліс. У найпростіших моделях встановлені пластикові колеса невеликого діаметру. Вони непогано справляються з рівним асфальтом та тротуарною плиткою, а також здешевлюють модель. Але по мокрій траві або ґрунту пластикові колеса буксують, а також не дозволяють піднятися на крутий підйом. Більш якісними вважаються поліуретанові колеса, які не бояться проколів. Гумові колеса забезпечують м'який хід, високу прохідність. Але гумові колеса вимагають додаткової уваги: підкачування шин, відстеження цілісності камери.
- Зверніть увагу на допустиме навантаження. Залежно від віку та маси тіла дитини можна легко вибрати відповідну модель. До 3-5 років можна вибирати варіанти з вантажопідйомністю до 30 кг. Школярам краще віддати перевагу варіантам з допустимим навантаженням 40–60 кг.
- Потужність двигуна вказує на швидкість електромобіля. Для малюків немає необхідності у великій швидкості та різних режимах їзди. А діти старше 6–7 років люблять розганятися та швидко їздити. Електромобіль потужністю 6 Вт може розвивати швидкість 3 км/год. Якщо потрібна потужніша модель, вибирайте електромобіль з мотором від 24 Вт. Такі варіанти забезпечать розгін до 15-20 км/год.
- Ємність АКБ у характеристиках моделі вказує на відстань, яку на одному заряді може проїхати електромобіль. Чим потужніший мотор, тим більше має бути ємність акумулятора. Також є варіанти з кількома батареями або можливістю швидкої зміни АКБ. Це зручна опція, яка дозволяє розряджену батарею швидко замінити на заряджену та продовжити катання.
- Зверніть увагу на додаткові особливості. В якості таких можуть бути світлові та звукові ефекти, сигналізація та ремені безпеки, амортизатори для плавного ходу, захисне вітрове скло, ключ запалювання.
Як заряджати дитячий електромобіль
Щоб іграшка радувала стабільною їздою та привабливим зовнішнім виглядом, за нею необхідно доглядати. Іноді необхідно перевіряти стан деталей, одночасно змінювати поламані елементи і стежити за чистотою корпусу. Можна довірити дитині догляд за першим персональним транспортом. Таке заняття буде корисним та захоплюючим.
Батькам необхідно знати, як правильно заряджати акумулятор дитячого електромобіля. Така інформація наведена в інструкції. Різні види батарей потребують іншого підходу до процесу заряджання. Зазвичай час відновлення заряду становить 4-6 годин. Необхідно використовувати зарядний пристрій, який іде у комплекті з машиною. Не можна використовувати потужніші зарядні пристрої, оскільки це може зменшити термін служби акумулятора. Крім того, не можна розряджати акумулятор до 0%. Необхідно залишати запас до 10-20%, щоб батарея передчасно не вийшла з ладу.
Перед зимовим сезоном, якщо не плануєте найближчим часом їздити електромобілем, підзарядіть батарею до 100%. Це дозволить зберегти ресурс ємності батареї. Для зберігання краще вибрати чисте сухе приміщення. Така техніка не терпить підвищеної вологості, тому рекомендуємо зберігати електромобіль у поліетиленовому мішку або картонній коробці. Крім того, необхідно уникати потрапляння прямих сонячних променів на корпус машини. Яскравий пластик при тривалому знаходженні на пекучому сонці може вицвітати та тріскатись.
Тепер ви знаєте, як та який дитячий електромобіль вибрати за віком та характеристиками, як підібрати зарядний пристрій для дитячого електромобіля. Переходьте до нашого каталогу та обирайте відповідну модель, а також не забудьте підписатися на наші новини та Телеграм-канал, щоб бути в курсі всіх новинок та акцій.
Автор: Тетяна Сулима, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: