Як вибрати фен для волосся
У цій статті розповідаємо, як вибрати фен для домашнього використання, щоб сушіння волосся було максимально нешкідливим і безпечним, а укладання — простим і комфортним. Адже саме від правильності вибору залежить ефективність та зручність експлуатації пристроїв, тривалість терміну служби, якість виконаної роботи.
Види фенів для волосся
Спочатку розберемося, який вибрати фен для домашнього використання. Умовно beauty-інструменти для сушіння та укладання волосся можна розділити на три категорії: побутові, професійні, компактні дорожні.
Побутові фени
Моделі для побутового домашнього використання: сушіння волосся, нескладні укладання та зачіски. Такі б'юті-інструменти мають невелику або середню потужність, кілька режимів та швидкостей. Максимально прості та комфортні в експлуатації.
Професійні фени
Потужні та масивні інструменти для використання в перукарнях та салонах краси. Витримують багатогодинні навантаження. Мають велику кількість швидкостей, температурних режимів та корисних функцій. Оснащуються кількома насадками для швидкого просушування пасм, формування локонів та створення зачісок. При виборі професійного інструменту варто враховувати вагу та габарити.
Компактні фени
Невеликі за розмірами та досить легкі екземпляри. Більшість пристроїв мають складану конструкцію, тому такі фени часто беруть у поїздки та подорожі, відрядження, на відпочинок. У комплектах постачання деяких моделей передбачені чохли або сумочки для комфортного транспортування. Такі фени також називають дорожніми.
Як вибрати фен за характеристиками
Розібравшись із різновидами побутових приладів, перейдемо до питання, як вибрати фен для волосся з урахуванням потужності, ергономіки, функцій та режимів, додаткового оснащення та інших важливих характеристик.
Розмір корпусу
Які бувають фени за розміром? Ви можете вибрати фен одного з трьох типів:
- Стандартні — середнього розміру корпус, довжина якого становить близько 22-23 см. Підходять для сушіння мокрих пасмів, укладання, створення зачісок. Доступні за ціною моделі для побутового використання.
- Подовжені — призначені для швидкого та комфортного сушіння. Оснащені довгим «носиком», який дозволяє перебирати та ефективно просушувати навіть густе волосся. Довжина такого beauty-інструменту досягає 23-26 см. Такі прилади можуть використовуватися як вдома, так і в салонах краси, перукарнях.
- Компактні — невеликі пристрої, довжина яких не перевищує 16-19 см. Розроблені для домашнього використання, швидкого просушування волосся. Не обтяжують руку, тому вважаються найкомфортнішими в експлуатації.
Потужність
Як вибрати фен за потужністю? Цей параметр вказує на продуктивність приладу та, відповідно, швидкість висушування пасм:
- Слабкі фени — до 1000 Вт. Розроблені для роботи з ослабленими та пошкодженими волосками. За рахунок низької продуктивності відрізняються максимально дбайливим впливом на тонкі пасма.
- Малопотужні — від 1000 до 1500 Вт. Підходять для пористого, посіченого, фарбованого волосся, оскільки характеризуються щадним впливом. До цієї групи також відносяться компактні або складані фени, які часто беруть у дорогу.
- Середньопродуктивні — від 1500 до 1800 Вт. Якщо ви шукаєте, який фен вибрати для використання вдома, то ця категорія вважається найбільш оптимальним варіантом. Пристрої підходять для будь-якого типу, довжини та густоти волосся, при цьому ризик пошкодження прядок мінімальний.
- Високопродуктивні — від 1800 до 2500 Вт. Переважно напівпрофесійні та професійні зразки, які використовуються для швидкого просушування та створення зачісок різного рівня складності.
Матеріал корпуса
Незалежно від виду фена, корпус виготовляють із пластику. Більш довговічними вважаються середньобюджетні та преміум-пристрої, які виготовлені з якісного термостійкого вуглепластику. Такий матеріал характеризується стійкістю до дії високих температур нагріву, а також підвищеною стійкістю до механічних пошкоджень. Навіть при частій експлуатації побутовий прилад зберігає початковий зовнішній вигляд.
Нагрівальний елемент
Які бувають фени за типом нагрівального елемента? Саме нагрівальний елемент називають серцем кожного фена, від характеристик та особливостей якого залежать термін служби інструменту та рівномірність роботи. Найпоширенішими виступають такі варіанти:
- Металевий нагрівальний елемент. Такими ТЕНами оснащені переважно недорогі та прості у користуванні екземпляри. Головною перевагою є доступна ціна побутового приладу. До недоліків металевих нагрівачів варто віднести нерівномірне і одночасно інтенсивне нагрівання, що призводить до пересушування і ламкості волосся, появи кінчиків, що січуться.
- Керамічний нагрівальний елемент. Нагрівач з металу поміщений у спеціальну керамічну колбу, що сприяє рівномірному прогріву та підтримці заданої температури протягом усього періоду використання інструменту. Фени з ТЕНом з кераміки не можна назвати дешевими, але вони повністю окупають вартість за рахунок дбайливого просушування кожного пасма та мінімального ризику пошкодження волосся.
Температура та швидкість
Додаткова зручність при сушінні пасм та створенні зачісок надає можливість вибору швидкісного та температурного режимів. Недорогі прилади стандартно мають два режими роботи: помірний та максимальний. Середні за ціною пристрої пропонують ширші можливості, тобто 5-6 робочих режимів, включаючи холодне обдування. Функція холодного обдування застосовується під час укладання, коли гарячі пасма обдають потоком холодного повітря. Така технологія дозволяє зафіксувати зачіску без використання стайлінгових засобів.
Ви можете вибрати фен преміального класу, в якому передбачено від 6 до 12 режимів, при цьому перемикання швидкості подачі повітря та температури нагрівання відбувається незалежно один від одного. У таких фенах передбачено опцію контролю перегріву двигуна — у разі наближення до критичної температури спеціальний датчик автоматично зменшує потужність пристрою.
Функції та режими
Який фен вибрати для домашнього використання: побутовий чи професійний? Тут варто враховувати той факт, що побутові прилади мають невелику кількість режимів та функції. Якщо цікавить найбільш сильна і функціональна модель, рекомендуємо дивитися напівпрофесійні або професійні зразки. Такі б'юті-інструменти мають чимало корисних функцій:
- Контроль вологості. Деякі фени оснащені вбудованим тепловим датчиком, завдання якого полягає у відстеженні та контролі ступеня вологості волосся. При пересушуванні прядок пристрій автоматично зменшує температуру нагрівання та подачу повітряного потоку. Технологія гідропротекту необхідна для дбайливого і щадного сушіння волосся зі збереженням природного рівня вологості.
- Подання пари. Тут принцип повністю протилежний технології гідрозахисту — за потреби зволоження волосся фен випускає невелику кількість пари.
- Озонова лампа. Науково доведено, що сушіння волосся із застосуванням озону має потужний лікувальний ефект. Фени з озоновою лампою максимально безпечні, оскільки у волосках утворюється невидимий захисний шар. При постійному використанні таких апаратів зменшується лупа, забарвлені локони довше зберігають колір.
- Знімний повітряний фільтр. Така конструкція дозволяє витрушувати пил із фена, що продовжує термін його служби.
- Автовідключення. При критично високих температурах нагрівання пристрій автоматично вимикається.
- Сенсорне включення. Деякі сучасні моделі мають сенсорне керування. Система самостійно вмикає або вимикає пристрій залежно від його положення: фен спрямований вниз — вимкнення, спрямований нагору — увімкнення.
Окремо розповідаємо, що таке іонізація і для чого вона потрібна. Ця технологія призначена для усунення статичної електрики з волосся під час сушіння. До того ж фени з іонізацією допомагають підтримувати водний баланс і здоров'я шевелюри, надають їй м'якості та шовковистості. Після кількох тижнів спостерігається більш насичений і водночас природний блиск волосся.
Ергономіка
Далі розбираємо, який вибрати фен для волосся, щоб користуватися ним було просто та зручно. Оскільки при сушінні довгих пасм або складному укладанні доводиться довго тримати девайс в руці, обов'язково враховуйте його вагу та габарити. Також зверніть увагу на розташування кнопок увімкнення/вимкнення, перемикання швидкості та режимів — вони повинні розміщуватись максимально комфортно. Щоб рукоятка виробу не ковзала, більшість моделей мають прогумоване або ребристе покриття. Компактні дорожні екземпляри часто мають складану конструкцію, що дозволяє брати виріб у подорожі чи далекі поїздки.
Якщо цікавитеся, який фен краще для дому, варто купити модель з петлею для підвішування. Такі прилади легко розмістити у ванній кімнаті — тепер ви завжди знатимете, де знаходиться ваш «помічник». Не забудьте подивитись в описі довжину шнура: чим більше, тим зручніша експлуатація побутового приладу. Більшість сучасних зразків мають шарнірне кріплення, що дозволяє мережевому шнуру обертатися на 360 градусів.
Насадки
Який фен вибрати для сушіння волосся та створення зачісок у домашніх умовах? Відповідаючи на це питання, рекомендуємо звернути увагу на комплектні насадки:
- Концентратор — для сушіння пасм, створення об'єму, формування пишного укладання. Фен оснащується щілинним наконечником, який пропускає концентрований теплий повітряний струмінь на кожне окреме пасмо.
- Дифузор та волюмайзер — для надання пишного об'єму та висушування мокрих пасм. За рахунок передбачених на насадці-диску пластикових пальчиків виключається пересушування кінчиків волосків.
- Кругла щітка — для надання об'єму, підкручування кінчиків, формування м'яких голлівудських локонів.
- Випрямляч або напівкругла щітка — для випрямлення неслухняних прядок або вирівнювання волосся після хімічної завивки.
- Універсальна щітка з твердими зубчиками, насадка-плойка — для завивки локонів. Від діаметра такої щітки/плойки залежить розмір кучериків.
Виробники фенів: який краще
Сучасний ринок побутової техніки пропонує до уваги покупців фени різних торгових марок, які призначені для домашнього чи салонного використання. Так, серед побутових моделей найкращими виробниками виступають компанії Philips, Braun, Ardesto, Scarlett, Rowenta, Bosch, Vitek, Remington, Polaris, Xiaomi, Esperanza, Maestro та багато інших. Продукція брендів відрізняється оптимальним співвідношенням доступної вартості, якістю складання, комфортом та простотою експлуатації.
Що стосується більш потужних та функціональних б'юті-приладів, то рекомендуємо товари таких торгових марок, як Dyson, BaByliss PRO та BaByliss, Revlon, Shark, Silver Crest, Cecotec, JIMMY та GA.MA. З такими фенами легко та просто організувати салон краси вдома. Пристрої відрізняються високою продуктивністю, різноманітністю комплектних насадок та додаткових аксесуарів, великим вибором температурних та швидкісних режимів, тривалою роботою без нагрівання корпусу, щадним впливом.
Тепер ви знаєте, як вибрати фен для волосся з урахуванням оснащення та характеристик пристроїв. Переходьте в каталог і підбирайте модель за ціною, дизайном, параметрами, кількістю та типом насадок. Якщо залишилися питання — зв'яжіться зі співробітниками нашого кол-центру, які підкажуть, який фен найкращий саме для вас. Підписуйтесь на наш Telegram-канал та розсилку новин, щоб стежити за акціями та знижками, неймовірними розіграшами з крутими подарунками, корисними оглядами та анонсами новинок.
Автор: Яна Мусієнко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: