Як вибрати електричну зубну щітку
У статті розповідаємо, як вибрати електричну зубну щітку кожному члену сім'ї та в чому її переваги. Регулярне чищення зубів допомагає уникнути різних проблем із зубами і яснами і скоротити походи до стоматолога до мінімуму.
Переваги електричних зубних щіток
Нещодавно електричні щітки багатьом здавалися дорогим задоволенням. Але насправді дозволити собі такий пристрій може кожен, тому що розкид цін у них досить великий. Вони, звичайно, дорожчі за звичайні, але електричні щітки мають ряд переваг:
- можна вибрати відповідну насадку та щетину;
- насадки легко змінюються;
- краще запобігають утворенню зубного каменю;
- зчищають навіть складний наліт за рахунок вібрацій;
- завдяки тим самим вібраціям «вибивають» наліт зі складних місць;
- м'яко очищають та масажують ясна.
Як правильно вибрати електричну зубну щітку
Підбираючи, яка найкраща електрична зубна щітка, потрібно враховувати вік її власника. Для дітей та дорослих, як і у випадку зі звичайним засобом гігієни, підходять різні моделі. І навіть якщо основа апарату буде одна і та ж, насадка має бути не просто окремою, а іншою. Тож вікові особливості розглянути варто докладніше.
Для дітей
Перше питання, яке виникає у батьків, які розуміються, як вибрати дитячу електричну зубну щітку – вік. Більшість стоматологів схиляються до того, що краще купувати такі речі малечі з 3 років. Але сучасні методи виробництва та технології дозволили створити максимально делікатні моделі, які підійдуть діткам від 1 року. Більше того, електрощітки дітям з низки причин підходять краще, ніж звичайні:
- вібрація очищає ефективніше;
- є таймер, що підкаже, коли потрібно завершити процедуру;
- прибирає більше бактерій, ніж механічне чищення;
- процес чищення зубів цікавіший і веселіший.
Вибирати зубну щітку потрібно особливо ретельно. Вона має бути компактного розміру. Ручка не повинна бути важкою або надто великою, щоб малюкові було комфортно її тримати. Як правило, дитячі моделі спочатку адаптовані під необхідний розмір. Краще, якщо ручка девайса для дітей прогумована, то вона не ковзатиме в руці під час роботи.
Електричні зубні щітки для дітей працюють на низькій швидкості, набагато менш інтенсивно, ніж дорослі. Це варто перевірити перед використанням. Також важливо, щоб щетина була максимально м'якою та щільною. Чим вона щільніша, тим складніше дитині її пожуватиме, а м'якість потрібна, щоб делікатно зчищати наліт з дитячих зубів та ясен.
Як вибрати електричну зубну щітку для дітей за розміром робочої поверхні? Вона має бути невеликою, щоб зручно розміщуватись у роті та по черзі обробляти зуби. Підійдуть як круглі, так і довгасті насадки, головне, щоб вони були відповідного розміру.
Останнім пунктом для вибору електрощітки для дітей є дизайн. Це особливо важливо для найменших, адже яскравий цікавий дизайн та картинки сприяють зацікавленості дитини. І привчити малюка взаємодіяти з такою щіткою набагато простіше.
Для підлітків
Як вибрати електричну зубну щітку для підлітка? Насправді такі моделі вже набагато більше схожі на дорослі, аніж дитячі, але все ще є деякі нюанси.
Важливо підібрати комфортний за розміром пристрій. Хоч чистка зубів займає не так багато часу, хочеться, щоб процес викликав тільки приємні асоціації. Дизайн електрощіток дає можливість вибрати модель будь-якого кольору, тому підліток вільний підбирати те, що йому подобається.
У моделей електричних зубних щіток для підлітків швидкість роботи теж не набагато нижча, ніж у дорослих. Найкраще, якщо потужність вібрації можна регулювати. Особливо, якщо дитина раніше таким пристроєм не користувалася. Так ясна звикатимуть до нових відчуттів поступово, не викликаючи неприємних відчуттів.
Розмір насадки дітям-підліткам також варто брати середнього та стандартного розміру. А щетину з м'якою можна змінити на середню. Звичайно, якщо у безпосереднього власника чутлива емаль чи ясна, варто залишити м'яку. Нерідко у підлітковому віці починають носити брекет-системи, тому слід підібрати насадку відповідної форми.
Для дорослих
Як вибрати електричну зубну щітку дорослому? Орієнтуйтесь на основні параметри:
- режими роботи;
- форма насадки;
- жорсткість щетини.
У електрощіток для дорослих висока швидкість вібрації. Чим дорожча модель, тим більше у неї швидкостей роботи. Але пристрої на 1-2 швидкості мають цілком демократичну вартість.
Дорослим є всі три жорсткості щетини. Зазвичай використовується середня жорсткість, так як вона універсальна, зношується не дуже швидко і добре справляється з нальотом. Але є свідчення і до застосування інших варіантів:
- Дуже м'яка - знадобиться, якщо ясна дуже чутливі і часто кровоточать. Також їх можуть порекомендувати стоматологи під час лікування деяких стоматологічних захворювань.
- М'яка - теж підходить для чутливих ясен або за наявності стоматиту. Електрощітка досить делікатна, але за наявності маленьких ран у роті може завдавати дискомфорту.
- Жорстка – для натуральних зубів використовується не щодня. Її застосовують тільки періодично для запобігання зубному каменю або легкому відбілюванню.
Якщо сумніваєтеся, як вибрати електричну зубну щітку, що підходить під ваші зуби, краще звернутися за порадою до стоматолога.
Різновиди насадок електрощіток
Основний і найпоширеніший тип насадки класичний овальний. Такі насадки найбільше нагадують стандартні щітки. Але, крім них, є ще кілька популярних варіантів під різні завдання:
- кругла - обробляє один зуб за раз, добре потрапляє в важкодоступні місця;
- монопучкова - складається з одного пучка щетини, яка дає максимальне точкове чищення, підходить для догляду за брекетами;
- різноспрямована - щетина розташована в різні боки, що посилює ефект від чищення і допомагає позбутися від застряглих шматочків їжі;
- гумова - масажні насадки для ясен;
- комбінована - має і овальну, і круглу частину, комбінуючи спосіб чищення.
Тепер ви знаєте, як вибрати електричну зубну щітку для дітей та дорослих. Найважливіше не промахнутися з жорсткістю щетини — чим молодший користувач, тим м'якшою вона має бути. Моделі середньої цінової категорії часто комплектуються кількома різними насадками, тому буде легко підібрати найзручнішу та найефективнішу. А ще потрібно не забувати міняти насадки, як і звичайні щітки. Робити це варто раз на три місяці. Якщо у вас є сумніви, яку щітку краще купити, проконсультуйтеся зі своїм стоматологом, який в курсі проблем і потреб ваших зубів. А вже в асортименті нашого інтернет-магазину відповідна точно знайдеться.
Підписуйтесь на наші новини, щоб дізнаватись ще більше корисної інформації.
Автор: Юлія Віценко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: