Як вибрати степер?
Не секрет, що рух — це життя. Особливо важливо більше рухатися тим, у кого сидяча робота, хто багато часу проводить в авто і користується ліфтом замість сходів. Якщо в тебе немає часу відвідувати тренажерний зал, ситуацію виправить степер — домашній тренажер, який не забере багато сил і змусить тебе рухатися. У статті розповідаємо, навіщо потрібний степер і як правильно його підібрати.
Що таке степер і чим він корисний
Степер — це тренажер, що імітує ходьбу сходами. Його принцип роботи ґрунтується на переміщенні навантаження з однієї ноги на іншу. Таким чином його дію можна порівняти з велотренажером, орбітреком, їздою на велосипеді. При цьому степер — найкомпактніший із перерахованого обладнання, тому він буде особливо доречним для тих, хто шукає тренажер в умовах обмеженого вільного простору. Зовні степер є конструкцією з педалями для ніг і нерухомими важелями для рук (рухомими в дорогих моделях).
Переваги занять на степері:
- регулярне кардіотренування;
- спалювання калорій;
- формування постави;
- загальне оздоровлення;
- підвищення м'язового тонусу;
- підкачування ніг та сідниць;
- формування гарного рельєфу;
- тренування легеневого апарату;
- поліпшення еластичності шкіри.
Для яких цілей потрібен степер
Степери підходять чоловікам і жінкам різного віку, а можливість регулювання навантаження робить їх придатними і для людей похилого віку. За допомогою хитромудрого пристрою можна повернути стрункість, відкоригувати контури фігури, спалити зайві кілограми, відновитися після травм або просто оздоровитися.
Степер можна використовувати для:
- підтримки кардіосистеми;
- позбавлення від варикозу вен;
- боротьби з целюлітом;
- тонізування м'язів;
- аеробних навантажень;
- тренування сили та витривалості.
Ключові параметри вибору
Конструкція
Незважаючи на відверту імітацію ходьби сходами, степери не можна віднести до тренажерів одноманітної дії. Більш дорогі моделі оснащені механізмами з різним принципом роботи, які, окрім опрацювання нижньої частини тіла, включають навантаження на прес, плечовий пояс, спину і руки.
Найпростіший і недорогий агрегат — класичний тренажер з двома педалями, що рухаються вниз та вгору. Поворотний степер включає також повороти корпусу під час занять, а балансувальний доповнюється рухами ніг убік. Найдорожча модель — сходового типу, яка замість педалей оснащена стрічкою-драбиною.
Система навантаження
Якщо ти шукаєш максимально бюджетний варіант, можна придивитися до степера з механічним навантаженням. Педалі в такому устаткуванні діють завдяки руху в гідравлічних циліндрах. Такий тип механізму частіше зустрічається у міні-степерах та недорогих моделях.
У тренажерах із електромагнітною системою рух створюється за допомогою магнітного поля. Такі степери безшумні і дозволяють точніше відрегулювати навантаження. Однак за функціональність доведеться заплатити вищою вартістю та збільшеним споживанням електроенергії.
Хід педалей
Всі степери можна поділити на тренажери з регульованим та нерегульованим навантаженням. До другого типу належать звичайні міні-степери, що складаються з одних педалей і лічильника кроків. При купівлі слід звернути увагу на хід руху самих педалей. У тренажері без їхнього регулювання педалі залежать від одного приводу, а значить навантаження на обидві ноги буде однаковим. У моделях з регульованим ходом можна налаштувати навантаження на кожну педаль окремо.
Наявність кардіодатчика
Будь-яке тренування має супроводжуватися контролем за станом організму, тому всі повноцінні степери оснащені кардіодатчиками. Найчастіше вони вбудовані в ручку та вимірюють пульс під час тренування, коли спортсмен тримається за ручку.
Також є дротяні датчики, які кріпляться на груди, палець, мочку вуха чи пояс. Вони мають провідний механізм, що йде від тренажера до елемента кріплення. Трапляються рідше, але демонструють більш точне зчитування даних.
Програми тренувань
Щоб кожне тренування приносило максимальний результат, сучасні степери оснащені тренувальними програмами. Усього їх може бути від 4 до 30, включаючи автоматичні режими та ті, які можна запрограмувати самостійно. Особливо функція створення програми буде корисною, якщо на тренажері займається кілька людей.
Серед найбільш поширених є програми на дистанцію (задається необхідна для проходження відстань), на час (вибирається час тренування, після чого надходить звуковий сигнал про закінчення), програма постійного зусилля (навантаження підтримується на однаковому рівні).
Популярні моделі
Оптимальний за функціональністю та ціною степер USA Style LEXFIT відноситься до класичного тренажера, який при регулярних заняттях за короткий термін порадує видимими результатами. Тренажер має компактну конструкцію та оснащений провідними поручнями, еспандерами та міні-екраном для відстеження інформації. Дає ефективне навантаження на ікри, стегна та сідниці, також залучає м'язи рук.
Серед складних домашніх міні-степерів відзначимо Fit-On EasyStep, розрахований на вагу до 100 кг. Цей компактний тренажер підійде користувачам будь-якого віку, а з можливістю регулювати педалі, які не ковзають завдяки спеціальному покриттю, можна індивідуально налаштувати агрегат під себе. Для опрацювання плечового пояса та рук у комплекті йдуть еспандери.
Справжньою топовою моделлю, здатною зробити з тіла цукерку, є степер Spirit CS800. Тут є все для повноцінних професійних тренувань, включаючи 20 рівнів навантаження, педалі, що амортизують, і пульт керування. Тренажер магнітної дії відрізняється безшумною роботою, продуманою системою контролю, а завдяки вбудованому Body-вентилятору тренування завжди будуть легкими та комфортними.
Навіщо витрачати гроші на походи до тренажерного залу, якщо можна привести себе в тонус із простим та функціональним домашнім тренажером. Підбирай модель степера в інтернет-магазині «Стилус» і нехай турбота про здоров'я стає твоїм життєвим кредо.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Скандинавська ходьба: користь, техніка, помилки початківців
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua