Як вибрати гребний тренажер
Гребний тренажер — універсальний прилад для підтримки всього тіла у тонусі. Гребля — не найлегший спорт, оскільки вимагає інтенсивної роботи всім корпусом, а не однією його частиною. Регулярні заняття зміцнюють м'язи спини, рук, плечей і преса, роблять ноги сильнішими. На відміну від інших тренажерів, гребний залучає під час тренування мускулатуру спини, плечового пояса, біцепса, абдомінального преса та інші, а не тільки ноги. Тому вважається універсальним тренажером для підтримки фізичної форми в домашніх умовах. У цій статті розповідаємо, як вибрати гребний тренажер і в чому його користь.
Переваги гребного тренажера
Чим викликана така популярність гребних тренажерів? Універсальністю та ефективністю. Вони мають безліч переваг, які дають зрозуміти, чому гребний тренажер повинен бути у тебе вдома:
- Задіює до 90% м'язів тіла, завдяки чому навіть в домашніх умовах можна підтримувати тіло у формі.
- Покращує кровообіг. Гребний тренажер задіює велику кількість м'язів, через що організм потребує інтенсивного кровообігу і змушує серце працювати швидше.
- Забезпечує організм киснем, роблячи людину більш енергійною і бадьорою.
- Сприяє витраті калорій: за 30 хвилин занять чоловік вагою 85 кг спалює близько 350 ккал, що більше, ніж півгодини бігу на доріжці.
- Покращує витривалість організму. Регулярні тренування зміцнюють і розвивають серцеві м'язи, нормалізують роботу кровоносної системи.
- Прискорюють обмін речовин за рахунок зниження відсотка жирової тканини і стимуляції кровообігу і лімфотоку.
- Можливість прокачати одночасно верх і низ тіла, що неможливо на інших кардіотренажерах.
Заняття на гребному тренажері не травмонебезпечні, оскільки навантаження на суглоби мінімальне. Тому тренажером часто користуються в реабілітаційних центрах відновлення після хвороб та операцій. Також тренажери корисні для людей з ожирінням, яким протипоказані інші види кардіотренувань.
І в цілому гребний тренажер застосовують для різних цілей, з ним можна і схуднути, і підтримувати свою форму, і зміцнити серцево-судинну систему, просто регулярно займаючись вдома.
На що звернути увагу при виборі гребного тренажера?
Гребні тренажери коштують недешево, тому потрібно ретельно вивчити критерії вибору, щоб купити те, що тобі дійсно підходить. Пропонуємо вивчити найважливіші характеристики: механізм роботи, вид тяги, конструкцію і ін.
Механізм роботи
Найважливіший параметр гребного тренажера — це механізм, від нього залежить як ціна, так і зручність користувача. Існує три види механізмів гребних тренажерів:
- Механічні. Працюють від гідравлічних циліндрів, які впливають на маховик, змінюючи рівень опору. Тренування на таких тренажерах нагадують реальну греблю через підвищений шум і нерівномірне навантаження. Механічні пристрої коштують недорого і відрізняються простотою збірки.
- Магнітні. Пристрої приводяться в дію маховиком з магнітом. Цей елемент працює безшумно, в чому і полягає одна з головних переваг магнітних тренажерів. Серед інших плюсів: можливість налаштування рівня навантаження, витримує велике навантаження на відміну від механічних. На тренажері зазвичай є дисплей для відстеження показників тренування.
- Електромагнітні. Такі гребні тренажери живляться від мережі. Серед переваг відзначимо безшумну роботу і високоточний бортовий комп'ютер. Продуманий механізм дозволяє вибрати рівень навантаження і відстежувати фізичні показники під час тренування.
Скандинавська або центральна тяга?
За типом тяги всі гребні тренажери діляться на два види: зі скандинавською тягою або центральною.
- Скандинавська тяга. Передбачає наявність двох рукояток, які замінюють весла у веслуванні. Подібний механізм дозволить відчути всі плюси веслувального спорту і прокачати руки, плечі, спину.
- Центральна тяга. У таких тренажерах одна центральна рукоятка, яка рухається в одній площині. Така конструкція підійде новачкам, оскільки не вимагає складних рухів руками — рукоять просто притягується до корпусу.
Розміри і конструкція
Якщо вдома достатньо місця, то можна купити цілісний гребний тренажер. Такий прилад відрізняється підвищеною стійкістю конструкції і можливістю зберігання у вертикальному положенні. Якщо місця замало, то зверни увагу на складну модель, яку можна скласти після тренування і заховати, щоб вона не займала місце. Для збірки не потрібні додаткові інструменти, а сам процес займає менше 5 хвилин. У зібраному стані гребний тренажер буде близько 2 метрів в довжину, що пояснюється специфікою механізму.
Налаштування параметрів
Вибирай гребний тренажер з можливістю регулювання параметрів, щоб налаштувати його під себе, це підвищить ефективність тренування. Сучасні магнітні, електромагнітні та аеромагнітні моделі підтримують регулювання сидіння, важелів (при скандинавській тязі) і упорів для ніг. Відстань між упорами і їх розміщення повинно бути комфортним для людини.
Трансмісія
Перевір якість ланцюгів і тросів гребних важелів, адже від їх міцності залежить зручність тренувань. Троси не повинні бути еластичними, занадто слабкими або дуже тонкими.
Програми тренувань
Різні програми не тільки урізноманітнюють тренувальний процес, але і дозволять досягти поставлених цілей: схуднути, опрацювати певну групу м'язів і т.д. Користувачі найчастіше використовують такі програми:
- універсальне кардіотренування,
- режим схуднення,
- тонус м'язів.
Максимальна вага користувача
Переконайся, що гребний тренажер підійде під твою вагу. Виробники випускають пристрої з максимальним навантаженням:
- до 100 кг,
- до 120 кг,
- до 140 кг і більше.
Дотримуватися зазначених показників важливо в цілях безпеки. А при перевищенні максимально допустимої ваги тренажер може вийти з ладу.
ТОП-5 гребних тренажерів
Toorx Rower Active Pro (ROWER-ACTIVE-PRO)
Магнітний тренажер Toorx Rower Active Pro (ROWER-ACTIVE-PRO) пропонує користувачеві 16 рівнів навантаження, які можна регулювати за допомогою сучасного комп'ютера. 6-кілограмовий маховик відповідає за оптимальну амплітуду рухів і відносну безшумність в процесі тренування. Toorx Rower Active Pro розрахований на вагу до 100 кг.
Сидіння на роликах ковзає по алюмінієвій направляючій, забезпечуючи комфорт навіть під час тривалих тренувань. Тренажер має складну конструкцію, тому не займе багато місця в будинку.
Sportop R700+
Магнітний гребний тренажер Sportop R700+ підійде спортсменам-веслярам для тренувань в міжсезоння. Модель відрізняється м'якими ручками для комфорту, великим і зручним поліуретановим сидінням і регульованими упорами для ніг. Контролер RF дозволяє регулювати навантаження, контролювати рівень опору при веслуванні.
Sportop R700+ вміє вимірювати пульс за допомогою нагрудного датчика Polar. Внутрішня цифрова система вимірювання пульсу має високу перешкодостійкість. Також тренажер має 16-рівневу автоматичну регульовану систему навантаження і великий чотириколірний LCD-дисплей з блакитною підсвіткою.
Fit-On Row Ash M5 (Ясень) 4434-0001
Цей гребний тренажер підтримує автоматичне налаштування опору під силу води, з якою гребе користувач. Тобто чим сильніше ти будеш гребти, тим сильніше буде опір. Опір створюється за рахунок рухів лопатей в резервуарі для води. Тому Fit-On Row Ash M5 (Ясень) 4434-0001 підходить як для дорослих, так і для дітей.
Пристрій відрізняється тихою роботою, а його головною перевагою є високоякісна обробка ручної роботи, завдяки чому служить прилад довго.
inSPORTline Power Master X
Ще один хороший варіант для домашнього користування — inSPORTline Power Master X. Це гідравлічний тренажер, який витримує максимальне навантаження 110 кг. Прилад має гідравлічний поршень, за допомогою якого відбувається вибір одного з 13 видів навантаження (все що потрібно зробити — це повернути ручку регулювання). Завдяки поворотним ручкам ти зможеш гребти в різних режимах.
InSPORTline Power Master X відрізняється простою і зрозумілою системою керування з однією кнопкою. Також на тренажері є дисплей, на якому відображається необхідна інформація: час, відстань, загальна кількість гребків, спалені калорії.
inSPORTline Yukona
Магнітний тренажер inSPORTline Yukona може похвалитися якісною гальмівною системою, великим діапазоном руху сидіння і простим керуванням. Зберігати тренажер можна у вертикальному положенні (машина лежить на передній частині конструкції)
Програма HRC збільшує або зменшує навантаження автоматично, щоб користувач завжди знаходився в оптимальній зоні пульсу. На дисплеї відображаються: час, частота серцевих скорочень, витрачені калорії, поточна кількість ударів, кількість ударів за хвилину і відстань.
Вибрати і замовити якісний гребний тренажер можна на сайті stylus.ua.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Кому і для яких цілей потрібен орбітрек
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua