Як вибрати мангал?
Як тільки приходить весна, хочеться вибратися на природу, щоб побалувати себе і рідних ароматними шашличками. Але без хорошого мангала не буде і хороших шашликів, тому краще заздалегідь підготуватися до сезону, вибравши на Stylus.ua портативну або стаціонарну модель. Які мангали бувають, чим відрізняються і від чого залежить вартість — розбираємося далі.
Альтернативні рішення
При згадці про мангал на розум перш за все приходить металева конструкція на тонких ніжках з порожнистим ящиком нагорі. Але насправді існує і багато інших варіантів, призначених для приготування в різних умовах. Всі вони відрізняються конструкцією, габаритами і ціною. За допомогою нашої шпаргалки ти легко визначишся, який мангал підходить саме тобі:
- Коптильня — закрита камера для холодного і гарячого копчення в домашніх умовах. Обладнана кришкою, гратами і піддоном для збору жиру.
- Гриль — пристрій круглої форми для приготування різних видів продуктів на решітці.
- Смокер — дорогі пристрої, що поєднують можливості гриля і коптильні. Відрізняються великими габаритами і призначені тільки для вулиці.
- Барбекю — портативна переносна конструкція з кришкою. Підходить для приготування шашликів і м'яса на грилі.
- Електрошашличниця — домашній варіант мангала, що працює від електроенергії. Можуть бути горизонтальними і вертикальними. Доступні за ціною, але поступаються за смаком.
- Похідний мангал — являє собою дві П-подібні металеві пластини з виїмками для шампурів.
Який метал краще?
Раз вже купувати мангал, то той, який прослужить довше і буде найкращим поєднанням практичності і теплоємності. Найпопулярніші жаровні — сталеві. Вони недорогі, легкі і представлені широким асортиментом: від похідних моделей до повноцінних стаціонарних. Однак не варто кидатися на занадто низьку ціну: такі мангали виконані з неякісних сталевих листів, які піддаються корозії і швидко прогорають. Краще вибрати сталевий мангал зі стінками не тонше 3 мм або вироби з нержавійки.
Чавунний мангал вважається самим довговічним, але для нього варто виділити більше коштів і постійне місце, оскільки він може бути просто непідйомним. Однак жаровня з чавуну за рахунок товстих стінок швидше справляється з приготуванням, довше зберігаючи тепло.
Мангали з алюмінію зустрічаються рідше, оскільки за дешеву ціну доведеться платити недовговічністю. Алюмінієві вироби підійдуть тим, хто має намір зрідка вибиратися на природу для приготування сосисок та інших продуктів, що швидко готуються.
Визначаємо потрібну ширину і довжину мангала
Габарити мангала можуть впливати на смак і соковитість шашлику, тому при виборі враховуй такі параметри:
- Глибина. Це відстань від дна ящика до м'яса, оптимальним вважається 15-20 см. При меншій глибині м'ясо просто згорить, а в занадто глибокий потрібно закладати багато дров, інакше шашлик позбудеться апетитної скоринки і буде сухим.
- Довжина. Від неї залежить, скільки шампурів ти зможеш розмістити на мангалі. Стандартна довжина розрахована на 6-8 шампурів, між якими має бути відстань близько 10 см, значить оптимальна довжина — 60-80 см. Привітним господарям краще придивитися до мангалу довжиною до 1 м.
- Ширина. Щоб шашлики зручно розмістилися, ширина мангала не повинна перевищувати 40 см, адже робоча довжина шампура — 35 см.
- Висота. Чим вище мангал, тим він дорожчий. Стандартна висота не перевищує 60 см. Для комфортного смаження стоячи підійдуть вироби на 100-125 см. Визнач свою висоту — мангал повинен діставати до пояса, а руки залишатися напівзігнутими.
На що впливає товщина стінок?
Від щільності стінок залежить теплопровідність виробу, швидкість приготування і довговічність. Чавунні мангали мають товсту міцну конструкцію, тоді як серед сталевих в продажу можна зустріти кілька варіантів:
- 2 мм і менше — непрактичні або одноразові мангали для рідкісного використання або придбання на сезон, підходять для розпалювання виключно вугілля;
- 3 мм — більш міцні вироби, що витримують тривале нагрівання і стійкі до перепадів температур, найбільш популярні серед недорогих мангалів;
- 4 мм — щільні надійні конструкції, здатні служити роками, але дорожчі за ціною, допустима закладка будь-якого палива.
У деяких мангалів зовнішні стінки покриті кованими деталями, які служать не тільки декором, а й способом підвищити експлуатаційні властивості жаровні. Таке доповнення буде корисно навіть для самих щільних виробів. Крім того, що вони продовжують термін служби конструкції, завдяки їм відбувається рівномірне нагрівання.
Додаткові зручності
Щоб після придбання мангала не піклуватися про купівлю додаткових аксесуарів, можна вибрати виріб, який відразу включає в комплект:
- шампури — інструменти для нанизування і приготування шашликів;
- решітка — для приготування рибних, овочевих і м'ясних стейків на грилі;
- кришка — служить для копчення інгредієнтів і захисту жаровні від бруду.
Придивися і до самої конструкції. Дорожчі моделі пропонують бонусні зручності у вигляді поличок для зберігання або підставок для продуктів. Наявність коліс дозволить легко переміщати мангал в потрібне місце, а зі знімною жаровнею можна подати щойно приготоване м'ясо прямо до столу. При виборі стаціонарного мангалу корисно обзавестися чохлом, який дбайливо вкриє конструкцію до наступного сезону.
Вибирай мангал виходячи зі своїх побажань, частоти використання та смакових уподобань. В інтернет-магазині «Стилус» є різні моделі для кулінарних експериментів, а ще великий вибір корисних дрібниць для проведення часу на свіжому повітрі!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Ночівля на природі: що взяти з собою
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua