Що таке хулахуп і навіщо він потрібен?
Про тонку талію мріють всі, але не всі знаходять час на відвідування тренажерного залу. Організувати тренування для боротьби «з усім зайвим» можна і вдома, використовуючи знайомий багатьом обруч. Щоденні 20-хвилинні заняття здатні не тільки спалити калорії, але і зміцнити м'язи, підвищити тонус, поліпшити координацію. Про те, що таке хулахуп, яких буває видів, чи дійсно ефективний — розповідаємо у цій статті.
Хулахуп: знайомство і види
Обруч і хулахуп — це одне і те ж спорядження кільцеподібної форми, яке використовується для зміцнення м'язового корсету в області стегон, живота і талії. Слово «хулахуп» включає поєднання двох значень: «хула» (гавайський танець) і hoop (від англ. обруч). Обручем користуються в якості розминки до силового тренування, в комплексі з іншими вправами або як самостійним варіантом фізичного навантаження. У продажу можна зустріти різні види обручів, кожному з яких знайдеться застосування:
- звичайний — гладкий обруч із пластику або алюмінію, легкий і порожній усередині, підходить для дітей і початківців;
- масажний — спорядження з масажними елементами, збільшує приплив крові і ефективніше спалює калорії;
- розбірний — може бути звичайним і масажним, складається удвічі, вчетверо, його зручно брати для занять на свіжому повітрі;
- важкий — порожній простір такого обруча заповнений піском або іншими матеріалами для збільшення навантаження;
- гнучкий — створений по типу великого еспандера, який можна використовувати для тренувань інших частин тіла;
- з лічильником — позбавляє власника від підрахунку зроблених обертів, відображаючи дані на екрані.
Який найкращий?
Найефективнішим хулахупом у боротьбі із зайвою вагою і жировими відкладеннями вважають спорядження з масажними елементами. Їх кількість може варіюватися на обручі від 12 до 96, а в ролі самих «масажерів» можуть бути кульки, магніти, присоски, коліщатка, шипи, півсфери. Тренування з силіконовими, неопреновими і гумовими насадками менш болюче, на відміну від твердих пластикових елементів. Така конструкція хулахупа забезпечує активне масування тканин і активізацію м'язів спини, сідниць, живота, завдяки чому спалювання жиру відбувається швидше. Магнітні обручі діють за принципом електризації. Слабкі струми, що виникають в процесі тертя, благотворно впливають на кровообіг і обмінні процеси.
Переваги від обертання хулахупа
Обруч — один з найпопулярніших видів домашнього спортивного інвентарю, адже тренуватися з ним легко і в міру утомливо (в залежності від часу і ступеня навантаження). За 1 хвилину він спалює до 10 калорій, однак для отримання бажаного результату однієї хвилини недостатньо, тому кожен новий підхід збільшується на 2-3 хвилини. Щоденні вправи тривалістю 20 хвилин здатні повернути поставі стрункість, а тілу надати загальний тонус.
Ефективність від хулахупа відображається на різних зонах організму:
- спалюються калорії і знижується вага;
- поліпшується стан шкіри на сідницях і стегнах;
- зменшується прояв целюліту;
- розвивається координація рухів і відчуття ритму;
- поліпшуються процеси кровообігу;
- тренується витривалість;
- підвищується гнучкість і навички маневрування тілом;
- зміцнюється вестибулярний апарат;
- поліпшується робота кишечника;
- тренується дихальна система.
Крім того, під час обертання хулахупа відбувається своєрідне кардіотренування, а також задіюються м'язи рук, ніг, плечей і спини.
Правильна техніка обертання
Під час обертання обруча немає нічого складного, але для швидкого результату варто слідувати стандартній техніці. Спочатку тіло потрібно підготувати, тому задля уникнення синців краще почати зі звичайного обруча, а потім з часом переходити на інвентар з навантаженням. Обруч тримають на рівні талії, ноги ставлять на ширині плечей і починають обертання, підтримуючи хулахуп круговими рухами талії і стегон. Стопи не повинні відриватися від землі, а спина і живіт повинні бути втягнуті. Основне правило — чим більше задіяно м'язів, тим краще.
Після того, як над обручем встановлений повний контроль, можна підняти вгору руки, роблячи глибокий вдих, і плавно опускати їх при видиху. Така проста вправа тренує дихання і стимулює приплив кисню. Якщо в приміщенні достатньо місця, для поліпшення постави можна здійснювати танцювальні рухи під музику, намагаючись утримувати хулахуп м'язами живота.
Зарядка з обручем не вимагає спеціальної фізичної підготовки, легко дається жінкам і чоловікам будь-якого віку, а головне — її можна компонувати з переглядом улюблених фільмів і серіалів, прослуховуванням музики і аудіокниг. Додатковий стимул — це недорога ціна, доступна всім бажаючим зробити своє тіло підтягнутим і красивим!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Тример для тканини: корисна річ або трата грошей?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua