Тример для тканини: корисна річ або трата грошей?
Ковтуни на одязі — явище дуже неприємне. Прибирати їх вручну — непосильне завдання, а ось тример для тканини може за кілька хвилин повернути одягу новизну. Але хтось вважає купівлю тримера зайвою витратою грошей, а хтось не знає, як жив без нього раніше. Щоб знайти відповідь, магазин Stylus.ua розібрався у всіх за і проти.
Тример для тканини: що це таке?
Багато покупців плутаються в назві цієї диво-техніки, і не знають, що вводити у пошуковому рядку. Машинку для стрижки ковтунів називають міні-очищувачем, пристроєм для догляду за вовняним одягом, тримерами для збору ковтунів, міні-клінером, але найчастіше в каталогах магазинів зустрічається назва тример для тканини.
Зовні апарат виглядає як портативна машинка, розміром з бритву, призначена для збору ковтунів з трикотажних та в'язаних виробів. Також тримери знаходять в будинку альтернативне застосування: очищення оббивки меблів, текстилю, подушок і ковдр, м'яких іграшок.
Чому утворюються ковтуни і як запобігти появі?
Ковтуни з'являються в результаті тертя тканини об різні типи інших матеріалів. Найчастіше це відбувається непомітно для власника, наприклад, під час носіння светра з курткою, щільним верхнім одягом. На натуральних тканинах ковтуни не проявляють себе роками, в той час як на синтетиці вони помітні вже через декілька місяців.
Одяг з ковтунами виглядає неохайно, справляє враження старості і неохайності. Чим більше запускати догляд за одягом, тим більше ворсинки будуть скочуватися. Щоб уникнути їх появи, потрібно врахувати кілька правил:
- прибирати ковтуни, як тільки вони були помічені;
- рідше купувати одяг з других рук;
- прати речі в режимі делікатного прання;
- здійснювати періодичне чищення спеціальним пристроєм.
Принцип роботи тримера для тканини
Міні-двигун, що знаходиться всередині корпусу, живиться від акумулятора або від мережі. Другий варіант зустрічається рідше, адже одна з головних вимог до тримера — його мобільність. Моделлю на батарейках легко маневрувати по тканині в будь-якому напрямку, а ще її зручно брати в дорогу.
За стрижку відповідають леза, що розташовуються на носику корпусу в різній кількості (чим їх більше — тим ефективніше зрізання ковтунів). Щоб уникнути травмування, леза прикриті сіткою (діаметр отворів відрізняється в різних моделях). Зрізані ковтуни збираються в контейнер, який рекомендується очищати після кожної процедури. Для ідеального видалення іноді потрібно пройтися по тканині 2-3 рази, але в результаті річ стає оновленою зовні і набагато м'якше на дотик.
Критерії вибору
Одна справа прийняти рішення про придбання, інша — вибрати відповідну модель. Серед великого асортименту зустрічаються моделі шанованих брендів і новачки. Цінник їх часто приблизно однаковий, то у чому ж різниця? Машинки можуть відрізнятися такими характеристиками:
- Якістю заточування лез. Критерій складно визначити на власні очі, але саме від нього залежить ефективність стрижки і термін служби апарату. Найкраще стрижуть машинки зі сталевими лезами, але вони коштують дорожче.
- Розміром отворів у сітці. Занадто великі ковтуни можуть не проходити через дрібну перфорацію. Тому спочатку визнач, для якого одягу купується апарат, а потім вибирай відповідний діаметр. Для легкого літнього одягу або синтетичного текстилю достатньо мініатюрних отворів, а для вовняних кофт, кардиганів, верхнього одягу варто вибрати модель з сіткою побільше.
- Конструкцією і вагою. Як правило, тример для тканини купують ті, хто націлений на інтенсивний, можливо щоденний догляд. З цією метою важливо, щоб пристрій був ергономічним і зручно лежав у руці.
- Робочою площею. Разом з розміром отворів слід враховувати діаметр самої сітки. Перевага маленького приладу в зручній стрижці мініатюрних (шарфи, шапки), делікатних і дитячих речей. Така машинка забереться у важкодоступні місця, не залишаючи після себе зайвих ворсинок. Зате з тримерами великого діаметра швидше чистити об'ємні речі і меблі.
- Наявністю регулятора висоти. У деяких моделях можна налаштовувати висоту лез, підлаштовуючись під довжину ворсу. Це допоможе уникнути неточностей і максимально дбайливо зробити стрижку, не зачіпаючи основну тканину.
- Ємністю контейнера. Більш місткий відсік для збору ковтунів рідше вимагає втручання з твого боку. Однак якщо ти купуєш машинку для 1-2 речей, то тобі вистачить і міні-моделі.
Найкращі машинки для збору ковтунів
Наведемо в списку нижче найкращі моделі на думку наших покупців:
- Philips GC026/00 — ручна машинка з високою швидкістю обертання лез, обладнана сіткою з отворами різного діаметру;
- Q. Home Lint Remover Clothes Fuzz — сферичний тример для трикотажних тканин з плаваючими ножами, заряджається від будь-якого USB-джерела;
- Deerma Lint Remover — компактний високошвидкісний тример з вбудованим в ручку липким валиком для збору шерсті, волосся і пилу;
- Maxwell MW-3102 W — доступна бюджетна модель, яка пропонує сталеві леза, напівпрозорий контейнер і ергономічну форму.
Підсумок
Серед переваг купівлі тримера для тканини відмітимо видимий результат, відзначений багатьма покупцями, доступну вартість, зручність і безпеку використання. З апаратом для збору ковтунів не потрібно витрачати час на пошук ворсинок і нерви на їх висмикування. Замість цього вже після одно- або дворазового проходження по виробу річ набуває свіжого і акуратного вигляду.
Недоліком може стати те, що ти просто підбереш невідповідну модель. Тому перед тим, як клікати на чарівну кнопку, проаналізуй наступне:
- для якої кількості речей ти купуєш машинку;
- як часто ти плануєш її використовувати;
- чи припускаєш ти очищення домашніх виробів;
- чи переважають у твоєму гардеробі синтетичні тканини.
У будь-якому випадку купити тример для тканини — дешевше, ніж новий одяг. Правильно доглядай за предметами гардероба, і речі ніколи не втратять своєї свіжості і акуратності. Підібрати тример для тканини можна у нашому інтернет-магазині!
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Що повинно бути у зимовій косметичці?
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua