Що робити, якщо ви перестаралися з милом і антисептиком?
Щоб убезпечити себе від коронавірусу, нам доводиться мити руки і обробляти їх антисептиком частіше звичайного. Але стараючись з дезінфекцією, ми завдаємо шкоди тонкій і вразливій шкірі рук. В результаті — сухість, тріщини, рани, алергія і екзема. Як за час карантину не зіпсувати шкіру остаточно і підтримувати її у здоровому стані — ділиться Stylus.ua.
Що корисніше для шкіри: мило або антисептик?
У питанні ефективності знищення бактерій експерти сходяться в обопільній результативності мила і антибактеріальних засобів. Вони взаємозамінні і можуть використовуватися у випадках, коли той чи інший спосіб обробки недоступний. Тому милом ми частіше користуємося вдома або на роботі, а антисептиком — на вулиці, в громадських місцях, магазинах.
При цьому вважається, що милом краще скористатися після відвідин убиральні або перед їжею, а дезинфікуючим засобом — після дотику до будь-яких поверхонь поза домом, чхання або кашляння, тримання грошей і дверних ручок, викидання сміття, дотиків до тварин. Важливо, щоб антисептичні препарати містили не менше 60% спирту.
Вважається, що мило більше сушить шкіру рук, ніж антисептики, через те, що до складу останніх входять зволожуючі і пом'якшуючі засоби: гліцерин, олії, гель алое. Але незважаючи на високий відсоток знищення бактерій, користуватися санітайзером потрібно без фанатизму. Обробляючи руки після кожного взятого предмета, ти ризикуєш заробити такі побічні ефекти:
- подразнення шкіри;
- відчуття стягнутості;
- лущення;
- алергічні реакції;
- поява тріщин;
- запалення.
Крім того, неконтрольоване використання антисептиків-спреїв може привести до подразнення слизових горла і носа, а триклозан, що міститься в речовині, — може стати причиною втрати чутливості організму до антибіотиків. Але це зовсім не говорить, що потрібно нехтувати дезінфекцією, просто робити це слід правильно.
Як обробляти руки без шкоди для шкіри
Щоб шкіра залишалася м'якою і шовковистою, перед миттям рук або нанесенням антисептика запам'ятай кілька правил:
- Антибактеріальні розчини втирай насухо, а гелеві — промокай м'якою серветкою.
- Мій руки з милом не менш 30 секунд.
- Обробляй ділянки під біжутерією і вільні кінчики нігтів.
- Нанось зволожуючий засіб через кілька хвилин після обробки.
- Користуйся пом'якшуючими засобами протягом усього дня.
- У разі збільшення проблем зі шкірою — проконсультуйся з лікарем.
Засоби по догляду за шкірою рук
Виключити ймовірність погіршення стану шкіри може використання зволожуючих і поживних засобів. Догляд повинен бути розрахований не тільки на самі руки, але і на нігті, а також кутикулу, яка під впливом спирту може тріскатися і утворити задирки. Добре, коли до складу таких засобів входить вазелін, ланолінова або стеаринова кислота, лактат, парафін, гліцерин, диметикон. А ось присутності ароматів і барвників краще уникати.
При митті рук з милом гаряча вода розчиняє верхній захисний покрив, змиваючи всі жири. В результаті шкіра стає стерильною, але беззахисною від впливу вітру, сонця, протягів. Щоб зробити ефект більш щадним, рекомендується застосовувати рідке мило, крем-мило і не забувати про пом'якшувальні засоби.
Зволожуючі креми
Креми для рук здатні подарувати шкірі гладкість і шовковистість. Це кращий спосіб не тільки повернути, а й поліпшити стан рук після використання антисептиків. Креми можуть бути з органічними і натуральними добавками, щільної і легкої консистенції. Кращого ефекту в особливо запущених випадках допоможе домогтися косметика для примхливої шкіри.
Кокосовий догляд
Більшість масел для рук здатні погіршити ефект, ще більше пересушуючи шкіру. Але косметика з екстрактом кокоса займає особливе місце, адже вона володіє відомим антибактеріальним ефектом і пом'якшуючими властивостями. Кокосова косметика перешкоджає втраті білка під час миття і утворює захисний шар від впливу зовнішніх факторів: сонця, вірусів, пилу, бактерій.
Креми для рук і масла з тропічного плоду мають таку дію:
- зволожуючу;
- знезаражувальну;
- живильну;
- антивікову;
- протизапальну;
- заспокійливу.
Масла для нігтів і кутикул
Кутикула — це гнучке зовнішнє покриття нігтя, що забезпечує його захист. При постійному користуванні дезінфекторами вона тріскається і утворює неприємні ранки, небезпечні занесенням вторинної інфекції. Щоб цього уникнути, потрібно змащувати нігтьову пластину (якщо вона не покрита лаком) маслом. Це не тільки пом'якшить тканини, але і сповільнить зростання кутикули.
Омолоджуючі маски
Більш кардинальні засоби проти вже існуючої проблеми зі шкірою — креми з ефектом покриття плівкою або маски для рук. Їх купують готовими або роблять самостійно. У першому випадку можна нанести перед сном звичайний крем, надіти зверху спеціальні рукавички і залишити на ніч. У другому випадку використовуються різні природні компоненти: мед, жовток, сметана, вершки, яблука і т.д. Їх залишають на деякий час, а потім змивають.
Трав'яні ванни
Повернути м'якість шкірі здатні трав'яні відвари, настояні на шавлії або ромашці. Вони мають відновлюючі, регенеруючі і заспокійливі властивості, допомагають зняти подразнення, свербіж і стягнутість. Серед народних рецептів можна підібрати варіанти з різними рослинами. Відвари на їх основі слід остудити, процідити, налити в неглибоку ємність і опустити руки на 20-30 хвилин.
Незважаючи на зміст зволожуючих компонентів в більшості дезінфекторів, шкіра рук потребує додаткового догляду. Вітаміни і кислоти, що містяться в зволожуючих засобах, здатні повернути їй здоров'я і акуратний зовнішній вигляд.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: Види медичних масок і як їх правильно носити
Автор: Дарина Даниленко, копірайтер Stylus.ua