Як вибрати міксер
Як вибрати міксер - універсальний прилад, що поєднує функції блендера, подрібнювача та кухонного комбайна, щоб заощадити час та забути про змішування інгредієнтів вилкою. Розповідаємо про особливості вибору міксера для дому та приємні доповнення, про які багато хто навіть не здогадується.
Який міксер краще: стаціонарний чи ручний
Як вибрати міксер правильно? Перше, з чим потрібно визначитися перед покупкою - вид міксера, він може бути:
- Стаціонарним – встановлюється на робочій поверхні, надійно фіксується завдяки гумовим ніжкам. Потужність може досягати 800 Вт і навіть більше. Як правило, такі прилади комплектуються чашею для змішування та великою кількістю насадок.
- Ручним – потужність варіюється від 150 до 240 Вт, протягом роботи потрібно тримати прилад у руках, тому найчастіше такі міксери виготовляють із пластику, щоб можна було довго тримати в руках представницям слабкої статі. Комплектується 1-2 насадками, підходить для збивання яєць, вершків, замішування рідкого тіста (на млинці), соусів.
Стаціонарні моделі мають більший функціонал, але займають багато місця та витрачають більше енергії. Ручні прилади компактні, малопотужні, коштують дешевше за стаціонарні.
Переваги та недоліки стаціонарного та ручного міксера
Тип блендера | Переваги | Недоліки |
---|---|---|
Стаціонарний | У комплекті є чаша для збивання. Потужності достатньо для роботи з дріжджовим та крутим тестом. Не потрібно тримати в руках. | Висока ціна. Погано подрібнює овочі та фрукти. |
Ручний | Компактний, не займає багато місця. Може подрібнювати продукти у мінімальні порції. Швидше стаціонарного обробляє варені та м'які продукти. | Менее сильний, на відміну стаціонарного. У ньому не можна готувати коктейлі. |
Ще ви можете вибрати планетарний міксер – його особливість у тому, що насадки обертаються одночасно з чашею у різні боки. Це сприяє якнайшвидшому змішуванню інгредієнтів, приготуванню соусів, коктейлів.
Як вибрати міксер за характеристиками
Не секрет, що для вибору якісного міксера краще самому вивчити характеристики товару, ніж прийти в магазин і просто довіритись продавцю-консультанту. Якщо ви любите самостійно розібратися, що до чого, вам допоможуть наші поради. Щоб правильно вибрати міксер, спочатку потрібно вивчити такі параметри:
- Об'єм чаші;
- Матеріал чаші;
- Потужність міксера;
- Кількість швидкостей;
- Види насадок;
- Корисні доповнення.
Об'єм і матеріал чаші
Міксер з об'ємом чаші 2-2,5 л підійде для сім'ї з 2-3 осіб, міксер на 2,5-4 літри - для сім'ї з 4-5 осіб, понад 5 літрів - на 4-6 осіб.
Трапляються чаші з нержавіючої сталі, скла або пластику. У чому відмінність чаш міксера за матеріалом:
- Нержавіюча сталь - найнадійніший матеріал: довговічний, стійкий до пошкоджень, тріщин.
- Скло – користувач бачитиме, що відбувається всередині, оскільки чаша прозора. Скляні чаші виготовляють із загартованого скла, вони виглядають ефектно. Єдиний мінус – тендітний матеріал.
- Пластик – часто зустрічається у бюджетних моделях, характеризується не найкращою якістю. Це тендітний матеріал, тому на чаші можуть швидко з'являтися тріщини.
Потужність
Від потужності пристрою залежить, який обсяг продуктів він зможе обробляти. Оптимальною потужністю для стаціонарних моделей є показник 500-800 Вт, але якщо ви не маєте наміру працювати з крутим тестом, вибирайте потужність меншу або ручний міксер потужністю 200-450 Вт. Чим потужніший прилад, тим швидше він впорається з обробкою продуктів.
Кількість швидкостей
Наявність кількох швидкостей дозволить зручно працювати із різними продуктами. Для збивання яєць потрібна невелика швидкість, а замішування крутого тіста потрібна швидкість більше. Звичайному користувачеві підійде міксер з 3-5 швидкостями, якщо ви плануєте балувати свою сім'ю кулінарними шедеврами, то рекомендуємо вибрати модель з 10-15 насадками для різних вишукувань. Прискорити змішування інгредієнтів допоможуть:
- Турборежим - збільшується швидкість обертання насадок, що дозволяє швидше замісити тісто. Але не варто часто використовувати цю функцію, оскільки існує ризик перегріву двигуна.
- Імпульсний режим – чим сильніше натискаєте на спеціальну кнопку, тим швидше обертається насадка.
Насадки та пристосування для міксера: зробити пюре, замісити тісто
Ви можете вибрати міксер із такими додатковими аксесуарами:
- Мірною склянкою дозволяє точно відміряти потрібні пропорції.
- Лопаткою – використовується для попереднього змішування продуктів.
- Насадкою-віночком для замішування рідкого тіста, збивання яєць, вершків.
- Насадкою-сито – використовується для перетирання ягід, просіювання борошна.
- Тістомісником – призначений для замішування тіста середньої щільності.
Важливо! Насадкою для пюре не можна збивати тверді продукти (морква, сир, огірки), інакше може зламатися.
Корисні лайфхаки на вибір міксера
Насамкінець розповімо про дрібниці, завдяки яким ви зможете вибрати найкращий міксер для дому:
- Кнопка викиду насадок — коли натискаєте кнопку, з приладу автоматично вилітають насадки, що дуже зручно.
- Прогумована ручка - пристрій зручно лежить у руці і не дозволяє вислизнути з рук.
- Відсік для зберігання шнура – щоб шнур не заважав, його можна заховати у спеціальний відсік.
- Захист від перегріву та засмічення - мотор автоматично відключається при перегріві або засміченні залишками їжі, що дозволяє запобігти можливій поломці.
Який міксер найкращий?
Хороший міксер повинен бути виконаний з нержавіючої сталі, мати кілька насадок в комплекті, мати 5-10 швидкостей. Тип приладу залежить від ваших цілей – для соусів та рідкого тесту підійде ручний (потужність 200-450 Вт), для ширшого спектру завдань – стаціонарний (500 – 800 Вт).
Тепер ви знаєте, як вибрати міксер, який поєднує в собі безліч різних функцій: від блендера до кухонного комбайна, який прослужить довго і задовольнить будь-які кулінарні забаганки. У нашому каталозі представлені різні типи міксерів популярних брендів, серед яких ви зможете підібрати потрібний варіант для своєї кухні або в подарунок. Підпишіться на розсилку, щоб отримувати більше корисних порад та акційних пропозицій від Stylus.
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: