Як налаштувати монітор, щоб не боліли очі?
У сучасному світі практично кожен проводить більшу частину часу за комп'ютером - на ньому ми працюємо, дивимося фільми, дізнаємося новини, граємо в ігри і спілкуємося з друзями. Комп'ютери використовуються у всіх сферах нашого життя, що дає величезне навантаження для всього організму, а особливо призводить до швидкої стомлюваності очей. У цій статті ми розповімо, як правильно налаштувати монітор, щоб очі не втомлювалися.
Фактори, що впливають на стомлюваність очей
При довгому сидінні за комп'ютером починають боліти очі, картинка на екрані мутніє, кольору погано розрізняються, а в очі ніби потрапив пісок. Проблеми із зором можуть виникнути при неправильному налаштуванні монітора, невдало обраної моделі, занадто великої діагоналі екрана або невеликій відстані людини від монітора.
Щоб усунути загальну втому очей потрібно правильно налаштувати наступні параметри:
яскравість і контрастність;
Дозвіл;
частоту оновлення;
відстань від очей до монітора.
При цьому потрібно обов'язково робити перерви під час роботи, встановити правильне освітлення.
Яскравість і контрастність
Екран не повинен бути надто яскравим, інакше буде зліпити очі. Те ж саме стосується контрастності - яскраві кольори швидко стомлюють очі, рекомендуємо встановити середнє значення яскравості і контрастності або скористатися автоматичним налаштуванням. Для настройки необхідно зробити наведене нижче - «Пуск» - «Панель управління» - «Калібрування квітів монітора».
Деякі пристрої мають різні режими настройки екрану, наприклад: стандартний, динамічний, кіно та інші. Оптимальний варіант - це стандартний колірний профіль, тут не буде яскравих кольорів, високої контрастності і яскравості, все в міру.
Визначити наявність битих пікселів і виконати калібрування зображення допоможе програма Nokia Monitor Test. З її допомогою можна перевірити якість картинки на моніторі, отримати кращу якість зображення.
Роздільна здатність екрану
«Рідне» дозвіл екрана гарантує чітку картинку, яка не навантажує органи зору. Можна збільшити або зменшити стандартне дозвіл на більш високу для проходження ігор, перегляду фільмів, але потім радимо перейти в стандартний режим, який оптимально впливає на чіткість і якість зображення, не напружуючи очі.
Частота оновлення
Установи максимально можливу частоту оновлення екрану. Стандартні РК-монітори оновлюються з частотою 60 Гц, ігрові моделі можуть працювати на частоті 144 Гц і навіть 200 Гц. Якщо у тебе старий ЕЛТ-монітор, то потрібна частота не менше 85 Гц, в іншому випадку очі втомляться через частого мерехтіння изобра
Оптимальна відстань між екраном і користувачем - 50-60 см (відстань витягнутої руки). Якщо з такої відстані погано видно шрифт або картинку, краще збільшити розмір шрифту і масштабувати зображення.
Як правильно встановити монітор і працювати за комп'ютером?
Важливо не тільки правильно налаштувати монітор, але і встановити його. Йди наших порад, щоб відчувати себе комфортно за комп'ютером:
На екрані не повинно бути відблисків. Добре, якщо монітор має антиблікове або матове покриття, так буде простіше для очей. Не потрібно встановлювати монітор навпроти вікна, інакше буде заважати яскраве сонячне світло. Також не можна сидіти за комп'ютером і в повній темряві, включи нічник або настільну лампу.
Кут нахилу екрану. Установи екран під кутом 30 градусів так, щоб не спотворювалася картинка. Погляд на нижній край екрану повинен бути під кутом 60 градусів.
Відстань від очей користувача до екрану монітора. Монітор повинен розміщуватися на рівні витягнутої руки. Верхній край монітора повинен бути на 5-7 см вище очей.
Роби перерви! Не забувай робити перерви в роботі кожні 2-3 години. Можна розім'ятися, порухатися, провести гімнастику для очей.
Важливим є правильне розташування тіла і рук. Під час роботи за комп'ютером пригорнися спиною до спинки стільця, ступні опусти на підлогу, а якщо не можна відрегулювати стілець, то встанови підставку. Кисть і зап'ястя повинні бути розслаблені.
Сподіваємося, наші поради допоможуть поліпшити стан органів зору. Рекомендуємо по можливості менше часу проводити за комп'ютером, більше гуляти на свіжому повітрі.
ЧИТАЙ ТАКОЖ: