Як фотографувати сніг взимку на телефон
Як правильно фотографувати сніг та як зробити це красиво? Хороший знімок можна зробити навіть на смартфон, трохи відредагувати його у додатку та вуалю — ти вже непоганий мобільний фотограф. Сьогодні ми розповімо, як краще зняти сніг і як красиво обробити фотографії.
Як зняти сніг взимку?
Снігопад — відмінний привід зробити класні фото
Якщо на вулиці йде сніг, то це найкращий час зробити атмосферні зимові фотографії. Для ідеальної зйомки у снігопад слід скористатися парою лайфхаків. Правила, як зняти сніг на телефон:
- Відключи спалах, щоб сніжинки безсистемно не відбивали світло. Спалах «вихоплює» з темряви близько розташовані об'єкти, залишаючи фон нерозбірливим і темним.
- Використовуй витримку — чим більша витримка, тим світліше вийде фото, але не переборщи, інакше ризикуєш отримати змащений кадр.
- Не забувай періодично очищати об'єктив камери від снігу, щоб знімки не вийшли розмитими.
- Правильно налаштуй баланс білого, щоб передати «холодну» атмосферу знімка, адже ти фотографуєш падаючий сніг.
- Додай яскравих фарб — візьми червону парасольку або яскравий зелений шарф. З насиченими кольорами кінцевий результат виглядає набагато цікавіше, ніж звичайні сірі фотографії. Тут тобі доведеться налаштувати насиченість та контрастність, які допоможуть передати яскравий задум знімка.
Пам'ятай! Після зйомки на холоді, зайшовши в тепле приміщення, не можна відразу користуватися смартфоном. Через різкі перепади температур може утворитися конденсат, який може викликати корозію, завдати шкоди процесору, батареї, іншим компонентам.
Фотографуй вночі!
Зима — це унікальна пора року, коли можна робити гарні ніжні фотографії вдень та ефектні — вночі. Головне, вибрати місце з якісним яскравим підсвічуванням — парк, площа, добре освітлена вулиця.
Перед тим як сфотографувати, зафіксуй смартфон, оскільки при зйомці з рук навіть найменші коливання змащують знімок, найкращий варіант — це використовувати штатив, але якщо його немає, то смартфон можна оперти об лавку, будівлю, ліхтар.
Відмінна ідея використати таймлапс-зйомку. У цьому режимі створюється серія фото, зроблених через певний проміжок часу, які склеюються в одне відео.
Світло, що відбивається від снігу, створить казкову картинку, яка вдень можливо навіть не була такою привабливою. А ще дуже красиво виглядає на фото сніг на тлі яскравих ліхтарів. Перед зйомкою відрегулюй яскравість, щоб знімок не був занадто темним.
Сонце — не перешкода!
Взимку сонце світить не так яскраво, як влітку, а значить воно не засвітить кадр, а навпаки додасть йому яскравості. Сонце пом'якшує тіні під очима та дозволяє зробити гарний кадр, навіть без зйомки снігу. Будь обережний з тінню — на фото не повинна потрапити тінь фотографа, інакше знімок виглядатиме дешево.
Зимові портрети на фото зі снігом
Щоб зробити гарне портретне фото на телефон, потрібно увімкнути «Портретний режим», якщо у тебе в телефоні немає такого режиму, то пограйся з налаштуваннями, а потім з обробкою.
Встанови фокус на очі, щоб акцент був на обличчя, а не на одяг або заднє тло зі снігом. Смартфони з ефектом боке дозволяють розмити заднє тло — тоді фотографія виглядає, ніби зроблена на професійний фотоапарат. Спробуй зробити не статичний кадр, а в динаміці — такі фото зі снігопадом виглядають цікавішими, вони живіші.
Не фотографуй знизу! У тебе є всі шанси додати моделі друге підборіддя, навіть якщо його немає. Роби якнайбільше кадрів, змінюй ракурси та пози — тоді точно вдасться зробити вдалий знімок — зі снігом чи без.
Як обробляти зимові фото прямо в телефоні
Поради щодо обробки зимових фотографій зі снігом у телефоні:
- Використовуй сітку — вона допоможе побудувати симетричний кадр і зрозуміти, де краще розташувати головний об'єкт.
- Керуй фокусом — чітко визнач передній і задній план, щоб об'єкт зйомки вийшов максимально чітким.
- Яскравість — відповідає за те, яким буде кадр: світлим чи темним. Зменши яскравість, коли фотографія надто яскрава, «пересвітлена», або збільш, коли бачиш, що фотографія вийде надто темною.
- Контраст — параметр, який відповідає за покращення кольору. Яскраві ділянки знімку стануть ще світлішими, а темні — ще темнішими.
- Насиченість — робить кольори соковитішими, яскравішими.
- Різкість — дозволяє виділити деталі, що особливо важливо при зйомці снігопаду
- Температура (баланс білого) — правильне налаштування балансу білого допомагає передати холод або тепло знімка. Регулюючи повзунок, можна досягти тепліших тонів на фото або холодних.
Як покращити фотографію з снігом, що падає: ТОП-9 редакторів фото у смартфоні
Часто відзнятий кадр хочеться доопрацювати і якимось чином покращити. Розбиратися з фотошопом — довга і нудна робота, тому пропонуємо ТОП простих додатків для Android та iOS, які миттєво зроблять фото краще:
- Pixlr
- Facetune
- AfterFocus
- Snapseed
- VSCO
- Phonto
- Moldiv
- Photo Grid
- Pic Jointer
У додатку Pixlr ти знайдеш багато цікавих фільтрів, рамок, колажів, шрифтів та картинок для мультиекспозиції. Фоторедактор з легкістю допоможе покращити фотографії, додавши цікаві написи та світлові ефекти. Головна перевага програми — відсутність платних ефектів.
Фоторедактор Facetune використовується для портретів та селфі, він допоможе розгладити шкіру, видалити плями та прищики, освітлює тон обличчя. За допомогою програми також можна відбілити зуби, змінити колір очей та волосся та багато іншого.
AfterFocus — для тих, у кого телефон не робить фото з розмитим заднім фоном, але дуже хочеться. У програму потрібно завантажити фото, виділити заднє тло та об'єкт, який не потрібно розмивати. Все досить зрозуміло та просто, а ще можна регулювати глибину розмитості.
Додаток Snapseed дозволяє зробити корекцію кольору знімка, обрізати фото, повернути, накласти текст, зробити кадрування та багато іншого. Якщо хочеться щось покращити на фото, а не знаєш, що саме, можна просто натиснути на автоматичне редагування.
VSCO — у програмі дуже багато крутих фільтрів, а налаштування дозволяють відрегулювати глибину накладеного ефекту. Можна поекспериментувати з кольорами та додатково придбати платні фільтри.
Phonto — це понад 50 різних шрифтів. Написи можна додавати на фото в один клік, можна створювати власні тексти, вибравши потрібний шрифт, який ідеально підійде для твого фото. Тут можна втілити будь-який творчий задум: зробити напівпрозорий шрифт, пограти з відтінками тощо.
Програми Moldiv, Photo Grid, Pic Jointer — для створення крутих колажів та одночасного редагування кількох фотографій.
Тепер ти озброєний знаннями про те, як зняти сніг на телефон та зробити вдалий кадр у зимовий час, а також де його можна підретушувати. Бажаємо тобі красивих фото та багато лайків ☺
ЧИТАЙ ТАКОЖ: